Szkoła wezwała policję po tym jak…sześciolatka wycelowała palcem w nauczycielkę

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Tak, to kolejna część wiadomości absurdalnych. Jak podaje CNN, w szkole podstawowej w Pensylwanii, jedno z dzieci z zespołem Downa wycelowało pistoletem z palca w stronę nauczycielki.

Jak twierdzi matka dziewczynki, był to tylko nieszkodliwy wybuch złości dziecka. Niestety jednak, zarząd szkoły stwierdził, że działania dziewczynki były zagrożeniem i postanowił przekazać sprawę lokalnej policji.

– Od początku było jasna, że dziecko nie rozumiało co robi – opowiada CNN matka dziewczynki – To, że ma zespół Downa jest na pewno częścią tego, ale jestem pewna, że większość sześciolatków nie rozumie co to znaczy.

Po całym absurdalnym zamieszaniu, szkoła zdecydowała się na przemyślenie polityki dotyczącej bezpieczeństwa na terenie obiektu. W oficjalnym oświadczeniu, przedstawiciele szkoły twierdzą, że „prośba o konsultację policji pozwala agencjom naradzić się i wykorzystać informacje, które mają, by zaplanować odpowiednie wsparcie. To nie to samo co stworzenie raportu policyjnego i prośba o wszczęcie śledztwa.”

 

Fot. Cezary Piwowarski/wikipedia

Przeczytaj również

Reklama