Gdańsk: Miasto, które wciąż można odkrywać

Nasze magazyny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Ponad tysiącletnia historia Gdańska ma swoje odzwierciedlenie w różnorodności tutejszej tkanki miejskiej. Dziś, gdy miasto dynamicznie się rozwija i przyciąga do siebie nowych mieszkańców, naturalną koleją rzeczy jest szukanie ukrytego potencjału w tych zakątkach, które do niedawna uchodziły za zapomniane… Najwięcej zyskują zaś ci, którzy wybierając miejsce do życia, stawiają na okolice, które dopiero zaczynają rozkwitać.

Przykładów tego typu spektakularnych metamorfoz urbanizacyjnych jest sporo. Nowe oblicze zyskało chociażby Dolne Miasto, kojarzące się przez długi czas z zaniedbanymi zabudowaniami i niekoniecznie bezpiecznymi ulicami. Dziś jest to popularny zakątek, chętnie odwiedzany przez artystów. Dzięki nowym, ciekawym pomysłom odrodziły się również tereny wokół gdańskiej stoczni. Przez lata opustoszałe, teraz uchodzą za modne miejsce do życia i kulturalnej zabawy. W podobny sposób swój ukryty potencjał zaczął realizować Dolny Wrzeszcz, który dzięki nowym inwestycjom stał się skupiskiem kameralnych, tętniących życiem uliczek z lubianymi restauracjami i pubami. Gdańsk podąża w tej materii za przykładami płynącymi z największych metropolii świata, takich jak Berlin czy Nowy Jork.

km_slider1-min

Teraz swoją szansę na nowy rozdział zaczynają wykorzystywać gdańskie Siedlce. Tu impulsem rozwojowym stała się inwestycja dewelopera ALLCON – Kamienice Malczewskiego przy biegnącej z centrum ulicy Jacka Malczewskiego. Komfortowe i zbudowane według najnowocześniejszych standardów osiedle wychodzi naprzeciw trendom i oprócz zieleni czy terenów rekreacyjnych zawiera w części wspólnej unikalne elementy w postaci dzieł sztuki nowoczesnej, takich jak obrazy studentów i absolwentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ramach infrastruktury osiedla, na słonecznym wzgórzu z widokiem na panoramę Gdańska, powstają również Domy Malczewskiego, czyli 6 domów jednorodzinnych w układzie bliźniaczym.

Reklama

km_slider12-min

Bliskość i dobre skomunikowanie ze Śródmieściem czynią z Siedlec dzielnicę z wielkimi perspektywami rozwojowymi i już teraz jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji w Trójmieście. Dotyczy to szczególnie osób pragnących korzystać z uroków centrum miasta, a po powrocie do domu być z dala od zgiełku. Warto więc zawczasu dostrzec potencjał tego miejsca i obserwować z własnego okna, jak zmienia się przestrzeń wokół.

Reklama