Bądź mecenasem muzycznych talentów

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Młodzi pasjonaci muzyki ze Słupska grają aż serce rośnie, jednak aby dalej się rozwijać, potrzebują wsparcia. Zbiórka na Zrzutka.pl pozwoli im na zakupienie nowych instrumentów.

Słupska Sinfonietta to młodzieżowa orkiestra symfoniczna, działająca przy Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara. Muzycy grający w orkiestrze nie pobierają pensji, a cały projekt ma charakter edukacyjny. W ciagu 4 lat swojej działalności zespół pozwolił wielu młodym artystom na rozwinięcie skrzydeł i odnalezienie inspirujących warunków do pracy i rozwijania pasji. Kto choć raz słuchał na żywo słupskich muzykantów, ten wie, że mowa o inicjatywie, którą ze wszech miar warto wspierać. A teraz nadarza się ku temu okazja.

simfonietta-2

Słupska Sinfonietta pragnie nowych wyzwań. Choć muzycy w niej zrzeszeni prezentują spore umiejętności, to warunki do ćwiczeń i występów mają często trudne, co wiąże się z kosztami instrumentów. Cel zbiórki na portalu Zrzutka.pl to pozyskanie środków na zakup klarnetu basowego i fletu piccolo, a jeśli się uda – również talerzy do zestawu perkusyjnego. Takie nabytki umożliwiłyby kolejnym młodym muzykom kształcenie swoich umiejętności, wzbogaciłyby też znacząco brzmienie orkiestry.

Reklama

Zbiórka potrwa do końca września, jednak słupskich muzyków warto wesprzeć już teraz. Wielkość instrumentarium będzie miała wpływ na dalsze plany zespołu, a te mogą być bardzo ciekawe. W nadchodzącym sezonie artystycznym w repertuarze Słupskiej Sinfonietty mają znaleźć się m.in. aranżacje utworów Zbigniewa Wodeckiego.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Follow on Twitter

Reklama

Reklama