Najlepsze używane samochody do 30 tys. i 40 tys. złotych na 2020 rok

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wracamy z kolejną listą używanych aut, które kupicie za rozsądne pieniądze i jeśli będą i były dobrze traktowane, to z pewnością pokonacie w nich wiele kilometrów. Zapnijcie pasy i ruszamy!

Najlepsze samochody do 30 tys. złotych: co kupić?

Reklama
Advertisement

30 tys. złotych to naprawdę porządna kwota, którą można wydać na samochód. Prawda jest taka, że również za nieco mniej niż 10 tys. też kupimy przyzwoite auto, lecz wiadomo – wyższa cena równa się z reguły niższemu przebiegowi i ogólnemu stanowi technicznemu auta.

BMW 3 E90
Nasz przegląd zaczniemy od auta z pewnością bardzo dobrze wam znanego. W poprzednim zestawieniu zaproponowałem Wam E46, a teraz czas na młodszego z serii 3 w BMW. E90 znajdziecie z dobrym, niekiedy nawet bogatym, wyposażeniem z porządną jednostką napędową. Tu możliwości jest dużo. Od spokojnych diesli, po całkiem szybkie benzyniaki. Na rynku dostępnych jest mnóstwo części zastępczych, a seria 3 to po prostu bardzo dobre w prowadzeniu auto. Psst – Ci z was, którzy potrzebują większej przestrzeni bagażowej mogą wybrać wersję kombi.

Hyundai I30 II

Tutaj zaczyna robić się ciekawie. Druga generacja modelu I30 to mocny zawodnik w klasie kompaktów. Co ciekawe, na różnych portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi znajdziecie te auta z przebiegiem poniżej 100 tys. kilometrów za kwotę mniej więcej 30 tys. złotych. To bardzo wdzięczne auto, które co prawda nie jest demonem prędkości z racji nieco spokojniejszych jednostek napędowych, lecz odpowiednio serwisowane i użytkowane będzie Wam służyć przez na prawdę wiele lat.

Honda Civic VIII i IX

Honda Civic ósmej i dziewiątej generacji to bardzo solidne miejskie auta. Dobrych egzemplarzy na rynku jest mnóstwo, a i ewentualne zamienniki i serwis nie należą do najdroższych. Jeśli uda Wam się znaleźć dobrą ofertę, to traficie w niej na Civica z silnikiem, w którym jest VTEC. Ci z Was, którzy nie wiedzą cóż to jest, zapraszam do obejrzenia kompilacji z udziałem VTEC’a na YouTube. Jeśli szukacie wiernego auta na lata, dysponującego przyzwoitymi osiągami, dobrym wykończeniem i nowoczesną (w niektórych modelach) technologią, to Honda Civic VIII i IX generacji jest dla Was wprost stworzona!

Używane auta do 40 tys. złotych: które wybrać?

40 tys. złotych to dużo. Wystarczająco, by pokusić się nawet o nowe auto u któregoś z producentów. Jako że szukamy jednak samochodu z drugiej ręki, czas przyjrzeć się pojazdom po pierwsze większym, lepiej wyposażonym i z (czasami) zaskakująco niskim przebiegiem.

Mitsubishi ASX

W tym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie. Ci z Was, którzy rozglądają się za używanym SUV-em i crossoverem z pewnością zadowolą się najlepiej sprzedającym się Mitsubishi, ASX-em.
Świetne wyposażenie i wykończenie, dobra jednostka napędowa, wysoki prześwit i pojemny bagażnik. 5-10-letnie egzemplarze ze stosunkowo niewielkim przebiegiem, wielofunkcyjne i przestronne auto w cenie około 40 tys. złotych – to brzmi jak bajka, prawda?

Opel Insignia A

Czas na nieco większe auto. Opel Insignia jest dostępny jako przestronne kombi, lub limuzyna o całkiem pokaźnych rozmiarach. Producent ma w zwyczaju utrzymywać zdrowy balans między stosunkiem jakości do ceny, stąd też Insignie są dobrze wyposażone, mają szeroką gamę jednostek napędowych (wśród nich przeważają diesle) i są tanie w serwisowaniu. W skrócie, to idealny kandydat do bycia miejską limuzyną lub międzymiastowym tourerem. Bo po pierwsze, dobrze wyposażony, a po drugie stosunkowo oszczędny. I to wszystko za kwotę mniej więcej 40 tys. złotych!

Reklama