Najlepsze używane samochody do 30 tys. i 40 tys. złotych na 2020 rok

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wracamy z kolejną listą używanych aut, które kupicie za rozsądne pieniądze i jeśli będą i były dobrze traktowane, to z pewnością pokonacie w nich wiele kilometrów. Zapnijcie pasy i ruszamy!

Najlepsze samochody do 30 tys. złotych: co kupić?

30 tys. złotych to naprawdę porządna kwota, którą można wydać na samochód. Prawda jest taka, że również za nieco mniej niż 10 tys. też kupimy przyzwoite auto, lecz wiadomo – wyższa cena równa się z reguły niższemu przebiegowi i ogólnemu stanowi technicznemu auta.

BMW 3 E90
Nasz przegląd zaczniemy od auta z pewnością bardzo dobrze wam znanego. W poprzednim zestawieniu zaproponowałem Wam E46, a teraz czas na młodszego z serii 3 w BMW. E90 znajdziecie z dobrym, niekiedy nawet bogatym, wyposażeniem z porządną jednostką napędową. Tu możliwości jest dużo. Od spokojnych diesli, po całkiem szybkie benzyniaki. Na rynku dostępnych jest mnóstwo części zastępczych, a seria 3 to po prostu bardzo dobre w prowadzeniu auto. Psst – Ci z was, którzy potrzebują większej przestrzeni bagażowej mogą wybrać wersję kombi.

Hyundai I30 II

Tutaj zaczyna robić się ciekawie. Druga generacja modelu I30 to mocny zawodnik w klasie kompaktów. Co ciekawe, na różnych portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi znajdziecie te auta z przebiegiem poniżej 100 tys. kilometrów za kwotę mniej więcej 30 tys. złotych. To bardzo wdzięczne auto, które co prawda nie jest demonem prędkości z racji nieco spokojniejszych jednostek napędowych, lecz odpowiednio serwisowane i użytkowane będzie Wam służyć przez na prawdę wiele lat.

Honda Civic VIII i IX

Honda Civic ósmej i dziewiątej generacji to bardzo solidne miejskie auta. Dobrych egzemplarzy na rynku jest mnóstwo, a i ewentualne zamienniki i serwis nie należą do najdroższych. Jeśli uda Wam się znaleźć dobrą ofertę, to traficie w niej na Civica z silnikiem, w którym jest VTEC. Ci z Was, którzy nie wiedzą cóż to jest, zapraszam do obejrzenia kompilacji z udziałem VTEC’a na YouTube. Jeśli szukacie wiernego auta na lata, dysponującego przyzwoitymi osiągami, dobrym wykończeniem i nowoczesną (w niektórych modelach) technologią, to Honda Civic VIII i IX generacji jest dla Was wprost stworzona!

Używane auta do 40 tys. złotych: które wybrać?

40 tys. złotych to dużo. Wystarczająco, by pokusić się nawet o nowe auto u któregoś z producentów. Jako że szukamy jednak samochodu z drugiej ręki, czas przyjrzeć się pojazdom po pierwsze większym, lepiej wyposażonym i z (czasami) zaskakująco niskim przebiegiem.

Mitsubishi ASX

W tym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie. Ci z Was, którzy rozglądają się za używanym SUV-em i crossoverem z pewnością zadowolą się najlepiej sprzedającym się Mitsubishi, ASX-em.
Świetne wyposażenie i wykończenie, dobra jednostka napędowa, wysoki prześwit i pojemny bagażnik. 5-10-letnie egzemplarze ze stosunkowo niewielkim przebiegiem, wielofunkcyjne i przestronne auto w cenie około 40 tys. złotych – to brzmi jak bajka, prawda?

Opel Insignia A

Czas na nieco większe auto. Opel Insignia jest dostępny jako przestronne kombi, lub limuzyna o całkiem pokaźnych rozmiarach. Producent ma w zwyczaju utrzymywać zdrowy balans między stosunkiem jakości do ceny, stąd też Insignie są dobrze wyposażone, mają szeroką gamę jednostek napędowych (wśród nich przeważają diesle) i są tanie w serwisowaniu. W skrócie, to idealny kandydat do bycia miejską limuzyną lub międzymiastowym tourerem. Bo po pierwsze, dobrze wyposażony, a po drugie stosunkowo oszczędny. I to wszystko za kwotę mniej więcej 40 tys. złotych!

Reklama

#SHEkNEWs

GUCCI ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACĘ Z SUPERPLASTIC “Witamy w rodzinie” – tymi