Dziś Międzynarodowy Dzień Przytulania! Co to oznacza?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Lubimy takie święta. Dosyć nieoczywiste, luźne, niewymuszane i totalnie spontaniczne. Oprócz tego, że dziś mamy Dzień Babci (wszystkim babciom wszystkiego najlepszego!), to wypada również Międzynarodowy Dzień Przytulania.

Międzynarodowy Dzień Przytulania 2020: skąd się wziął?

Reklama
Advertisement

Niemcy mają zwyczaj mówić, że dzień przytulania odpędza złe emocje i całkowicie się z tym zgadzamy. Ten prosty gest nie wymaga słów. Kojarzy się nam z czułością i miłością, a także ze zrozumieniem, współczuciem i empatią w ogóle. 

Dzisiejsza data, 21 stycznia, motywuje nas do tego, by po prostu przytulić naszych bliskich. Święto zostało stworzone przez Kevina Zaborneya, zaplanowane specjalnie na okres między świętami, a Walentynkami, by wlać odrobinę miłości do serc naszych najbliższych. Pomysłodawca założył, że niechętne do wyrażania uczuć publicznie społeczeństwo amerykańskie będzie zobligowane do dzielenia się miłością na ulicach tego jednego dnia.

Międzynarodowy Dzień Przytulania 2020: benefity zdrowotne

Przytulanie przede wszystkim odpędza strach i potwierdzono, że uspokaja ciśnienie krwi. Dołóżmy do tego wzmocnienie odporności i pomoc w zwalczaniu wszelkich blokad i niepewności. Ponadto według statystyk ludzie spędzają godzinę miesięcznie przytulając się. To bardzo prosta, lecz szalenie ważna forma komunikacji niewerbalnej. 

A teraz odmaszerować i iść poprzytulać się!

Reklama