Nowa gwiazda na scenie muzyki elektronicznej: ALEX L

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

ALEX L to artysta polsko-szwajcarskiego pochodzenia, mający na swoim koncie takie utwory jak „Symbol”, „Need You” oraz „Push Me Badly”. Obecnie kompozytor porusza się w obszarze muzyki tanecznej, łączącej w sobie lekkość współczesnego popu, rytmikę eurodance’u oraz elektroniki. Nieustannie eksperymentuje on z syntezatorami, basami, a także z szerokim instrumentarium, odkrywając w ten sposób nową, unikalną muzyczną jakość. Dzięki współpracy z takimi artystami jak Austin Leeds, Luca Pretolesi, czy Lindsay Willinger, konsekwentnie krok po kroku, rozwija swój talent.

Producent po raz kolejny udowadnia, że mamy do czynienia z utalentowanym artystą, którego trzeba mieć na uwadze. Blowinin the Wind (feat. Jessica Jolia) to świeży i niekonwencjonalny zawrót głowy, który już po pierwszym przesłuchaniu pozostaje w pamięci. Wpadająca w ucho linia melodyczna jest pełna pozytywnej energii — zaraża swoim tanecznym i pulsującym rytmem. Artysta sprawnie zbudował zgrabne i chwytliwe melodie. Każdy dźwięk ma tutaj swoje uzasadnienie. Po udanych próbach eksperymentowania w muzyce nowy singiel odzwierciedla, jak bardzo artysta dojrzał muzycznie. Materiał na wysokim poziomie przypomina klimat świata wakacyjnych wojaży i festiwalowych przygód. Czuć tu wprawne ucho Luca Pretolesiz DMI Studio w Las Vegas, który odpowiadał za mastering utworu. W nagraniach i konsultacjach wzięli również udział Austin Leeds, Julian Spiro, Anna Yarbrough, Cezary Magiera oraz Marek Walaszek.

Elektronikę typową dla EDM urozmaicono fortepianowym brzmieniem oraz wstawkami sekcji smyczkowej, co stanowi naprawdę ciekawe połączenie. Nie zabrakło również miejsca dla rozbudowanego intra czy okazjonalnych breakdown’ów, które stopniowo budują napięcie prowadzące do euforycznych DROP-ów. Dzięki temu utwór utrzymuje słuchacza w zaciekawieniu.

Singiel zadowoli zarówno komercyjne gusta, jak i szukających w muzyce ukrytych dźwięków. Brzmienia o wielu twarzach warte są większej uwagi — potrafią skutecznie zahipnotyzować odbiorcę i wprawić go w lekki odlot. Blowinin the Wind (feat. Jessica Jolia) to oryginalny kawałek, który z pewnością wyróżnia się na tle aktualnych trendów.

Cechą charakterystyczną utworu jest wyjątkowy głos znakomitej amerykańskiej artystki Jessica Jolia, znanej z niezwykłego brzmienia. Wzbudzający ciarki wokal dodał tropikalnego powiewu w kompozycję. Oryginalny, taneczny, klubowy akcent zdecydowanie trafi do miłośników współczesnego electropopu i EDM-u. Paleta muzycznych barw sprawia, że singiel wymyka się poza określone ramy i tworzy swój całkiem indywidualny charakter.

ALEX L to producent z dużym potencjałem, co bez wątpienia jeszcze nie raz będzie nam dane poznać. Tym razem artysta udowodnił, że muzyka EDM nie musi być nudna i przewidywalna, ​ a światem dźwięków można kierować w różny sposób. Jest ambitnie, barwnie i przebojowo. Odnajdziemy tu magiczny składnik, który spowoduje chęć sięgnięcia po niego kolejny raz. Blowinin the Wind (feat. Jessica Jolia) to utwór posiadający określony klimat, jednak jego kolejne przesłuchania odsłaniają co raz to nową przestrzeń dźwiękową.

_alex-l

Reklama