W oczekiwaniu na Śnieg – zapraszamy do Pomorskiego

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Choć świat się zmienia i zima już nie mrozi tak jak w ubiegłym stuleciu, wciąż zimowe szaleństwo ogarnia tłumy ludzi w całej Polsce. I brak śniegu w ogóle im nie przeszkadza.

Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się w swojej ofercie województwo Pomorskie. Choć zazwyczaj z zimą kojarzą się góry, to tego rodzaju nieoczywiste miejsce ma do zaoferowania naprawdę pokaźną ilość wartościowych rozrywek, których mogliście się nie spodziewać.

Pierwsze z nich to…narty. Tak, choć wydaje się to nieprawdopodobne, na Pomorzu można pośmigać jak na najlepszych górskich wyciągach narciarskich. Najpopularniejsze szlaki to zdecydowanie Trzepowo, Łysa Góra, Przywidz i Wieżyca. Oczywiście, nie są to góry ciągnące są kilometrami, wciąż – są to jednak naprawdę porządne ośrodki narciarskie, które zdecydowanie zapewnią niesamowitą frajdę wszystkim entuzjastom narciarstwa i snowboardingu. Najwyższy pomorski szczyt to wspomniana wcześniej Wieżyca z ośrodkiem narciarskim Koszałkowo. Jest również zdecydowanie najpopularniejsza. Do dyspozycji odwiedzających są dwa stoki o długościach 300 i 150 metrów czynne niezależnie od warunków śnieżnych. Ośrodek posiada także osiem wyciągów, tory do snowtubbingu, wypożyczalnię sprzętu, serwis, szkółki i tak cenione na stokach – zaplecze gastronomiczne.

Jeśli natomiast narty i deska nie są dla Was – Pomorskie serdecznie zaprasza do słynnych w całej Polsce stadnin, otwartych także zimą. Wiele gospodarstw turystycznych posiada specjalną ofertę na ten właśnie okres, w skład której wchodzą m.in. wyjątkowe kuligi wśród ośnieżonych kaszubskich lasów w takich miejscowościach jak Kiełpino, Ostrzyce czy Chmielno. Warto też sprawdzić co dzieje się we wsi Szymbark, gdzie znaleźć możemy Centrum Edukacji i Promocji Regionu.

Nad morze zimą? Wiedzą o tym wszystkie morsy. Morsowanie bowiem, czyli kąpiel w morzu przy minusowych temperaturach, cieszy się rosnącą popularnością w Polsce. Jest to świetne nie tylko dla naszego ciała, ale także umysłu. Poprawia wydolność układu naczyniowego, ukrwienie, a także kondycję skóry. Świetnie działa również na stres. Warto jednak sprawdzić okoliczne kluby morsów w miejscu, w których chcemy spróbować tego po raz pierwszy, gdyż swoją przygodę z morsowaniem zdecydowanie należy przeżyć z kimś bardziej doświadczonym.

Rzecz jasna, gdy zima szczypie w uszy, nie ma obowiązku siedzieć na zewnątrz. Zawsze można skorzystać z bogatej oferty kulturalnej, której na Pomorzu zdecydowanie nie brakuje. Świetnym tego przykładem jest Biały Spichlerz w Słupsku – jeden z najcenniejszych zabytków budownictwa przemysłowego w mieście. W tym miejscu obejrzeć możemy niesamowite wystawy dotyczące Witkacego, a także dotyczącą historii regionu – „Słupsk – miasto i ludzie”. Dla dzieci i dorosłych sugerujemy natomiast udanie się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, gdzie firma Kurt Hüttinger GmbH & Co. KG. – czołowego europejskiego producenta wystaw interaktywnych. Jest 26 stanowisk, podzielonych zostało na cztery strefy tematyczne: główka pracuje, mechaniczny plac zabaw, technoświat i pomyśl, zrozum, zrób. Jest to świetny pomysł, by bawiąc uczyć i ucząc bawić.

Zapraszamy zatem na Pomorskie. Niezależnie od temperatur – zawsze znajdzie się coś ciekawego na długie, zimowe wieczory. Nawet, gdy nie spadnie śnieg, mamy mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, które zachwycą każdego!