Animowana podróż z Kapuścińskim już niedługo w kinach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
2 listopada do kin wejdzie „Jeszcze dzień życia” w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego – unikatowe połączenie pełnometrażowego filmu animowanego z dokumentem. W polskiej wersji językowej filmu usłyszymy m.in. Marcina Dorocińskiego, Olgę Bołądź, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Ziętka.

„Jeszcze dzień życia” to trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, w której linia frontu zmienia się jak w kalejdoskopie. Zgodnie z książkowym pierwowzorem widz rozpoczyna podróż z Kapuścińskim w 1975 r. od Luandy, stolicy Angoli. Trwa dekolonizacja po portugalskiej rewolucji goździków. Portugalczycy opuszczają w pośpiechu luksusowe dzielnice miasta. Przeraża ich widmo ataku na stolicę kraju. Pakują cały swój dobytek w drewniane skrzynie. W Luandzie zamykane są sklepy, znikają służby porządkowe, rosną góry śmieci.

Kapuściński z opuszczonego miasta codziennie nadaje depesze do Polskiej Agencji Prasowej. W końcu wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż w głąb kraju. Ledwo uchodząc z życiem, zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, które będą wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. Czy reporter może zataić sensacyjne odkrycie dla dobra wyższej sprawy?

Reklama