Idzie nowe – czyli premiery płytowe 2019

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Nie będę robiła podsumowania płytowego minionego roku, bo z pewnością to, co dobre, zostanie z nami na dłużej, jak nie na zawsze. Ponadto rok 2018 obfitował w doskonałe premiery muzyczne, chociażby album „Wiersz Ostatni” Kasi Lins, którym wokalistka otworzyła nowe drogi swoim słuchaczom i fanom. Słuchając tego albumu, robi się przyjemnie, Kasia Linsdysponuje głosem o ciepłej „zmysłowej” barwie, dzięki czemu sięgam po ten album często.  

Leski „Miłość strona B” to kolejny krążek z fantastycznym głosem, ambitnymi tekstami i przesympatycznym artystą i człowiekiem po drugiej stronie. Błażej Król i album „Przewijanie na podglądzie” to zdecydowanie moje muzyczne odkrycie 2018 roku, świetny przykład muzyki indywidualnej, momentami poetyckiej i bardzo emocjonalnej. To tylko niektóre płyty, które towarzyszyły mi w minionym roku. Jak widać, polska muzyka jest u mnie zawsze na pierwszym miejscu.

Reklama
Advertisement

Rok 2019 muzycznie zapowiada się bardzo dobrze, na te cztery pozycje czekam najbardziej.

Długo wyczekiwany przez niektórych debiut! Znana w środowisku muzycznym, w końcu ze swoim materiałem – Ania Karwani jej debiutancki album, który światło dzienne ujrzy już 15 lutego. Dodatkowo została ogłoszona już trasa promująca album, zobaczymy i usłyszymy Anię w 6 miastach w Polsce. 

Sorry Boys na ten rok zapowiedzieli premierę swojej kolejnej płyty. Dokładna data premiery jest jeszcze nieznana, ale na pewno się to wydarzy, ponieważ zespół oficjalnie poinformował na swoim Facebooku, że zamknęli wszystkie nagrania do nowego albumu. Cała płyta będzie po polsku i wspominają również, że album „ma zapachy, smaki i uczucia tego, co się wydarzało od czasów „Romy” i przez całe życie”. Po raz kolejny producentem muzycznym albumu został Marek Dziedzic. To będzie czwarty album zespołu, poprzednie wydane w roku 2010, 2013, 2016…2019. Czyżby kolejny był dokładnie za trzy lata? Tego im z całego serca życzę, bo muzycznie i prywatnie bardzo ich uwielbiam!

Po fantastycznym debiucie, który został nagrodzony dwoma Fryderykami w kategorii Debiut Roku oraz Album Roku- Alternatywa, Daria Zawiałowwraca z nowym albumem. Na razie konkretna data premiery nowej płyty artystki nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że wokalistka chce obrać zupełnie nowy kierunek muzyczny. Daria zapowiedziała również, że producentem płyty będzie Michał Kush, z którym współpracowała przy „A Kysz!”. Wraz z nowym materiałem muzycznym nadciąga również trasa promująca album „Helsinki” – zapowiada się bardzo dobrze! 

Na koniec zestawienia wisienka na torcie. Artysta kompletny, dojrzały i mój ulubiony – Organek i jego trzeci album, który, jak poinformował Tomasz na zakończeniu jesiennej trasy koncertowej, „robi się” i światło dzienne ujrzy również w tym roku. Czekam z niecierpliwością!

Na pewno będzie o czym mówić, o czym pisać i będzie czego słuchać!

Przeczytaj również

Mech

W jednej z lektur, które ostatnio czytałam, zasugerowano mi zwerbalizowanie

Nasze magazyny

Reklama

[instagram-feed]

Reklama

Reklama