Piwne podróże w browarze PG4

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Odkrywając różne piwne style, możemy odbywać fascynujące podróże – nie tylko w przestrzeni, lecz również w czasie! Nie trzeba przy tym drogich biletów lotniczych czy wehikułów z filmów science fiction. Wystarczy wizyta w browarze restauracyjnym PG4, obowiązkowym punkcie na piwnej mapie Gdańska.

Browarnicze tradycje Gdańska sięgają praktycznie zarania dziejów miasta. Przez ponad tysiąc lat warzono tu piwa w najrozmaitszych stylach, na co wpływ miał niewątpliwie fakt, że nad Motławę docierali kupcy i rzemieślnicy z wielu stron świata. W czasach hanzeatyckich prężnie działające gdańskie browary liczono w setkach.

pg4_1-min

Johannes Herberg, główny piwowar PG4, ma świadomość tego dziedzictwa, co widać w piwnej ofercie lokalu – zarówno w jej części stałej, jak i sezonowej. Pochodzący z Niemiec mistrz stawia na różnorodność, a także akcenty lokalne. Do historii nawiązuje Piwo Starogdańskie – czyste i zrównoważone, ale i z „pazurem”. Bardziej kosmopolityczni smakosze z pewnością zainteresują się najnowszymi propozycjami – bursztynowym California Common Beer, przyjemnie korzennym Monachijskim Ciemnym czy orzeźwiającym Weißbier Schwarz. W stałej ofercie jest też np. Pilzner, czyli piwna goryczkowa klasyka o niesłabnącej popularności. W przygotowaniu są kolejne sezonowe specjały – rześki i idealny na upały belgisjki Witbier oraz Rauchbier, czyli piwo dymione!

Reklama

pg_4-min

Odbywając piwną podróż w PG4, możemy liczyć na wykwalifikowanego przewodnika – każdy piwny styl opatrzony jest bowiem wyczerpującym opisem, a w tutejszym menu są zawarte sugestie co do foodpairingu, czyli optymalnych zestawień piw z przepysznymi, dostępnymi w karcie daniami i przekąskami. Z takiej wyprawy wrócimy na pewno syci i zadowoleni!

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama

Reklama