„Wiedźmin” trzecim najpopularniejszym serialem w USA

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wszyscy wiązaliśmy ogromne nadzieje z „Wiedźminem”. W końcu to serial na podstawie dzieł naszego polskiego mistrza fantasy, z kultowym bohaterem, oraz historiami, które potrafią zaciekawić nawet największych miłośników literatury non-fiction. „Wiedźmin” ostatecznie odniósł sukces i to przez duże „S”!

„Wiedźmin” trzecim najpopularniejszym serialem w USA: o czym jest produkcja Netflixa?

Wiedźmin wszedł 20 grudnia do bogatej oferty serialowo-filmowej Netfllixa. Serial opowiada o losach Geralta z Rivii, samotnego zabójcy potworów, który musi mierzyć się z innymi demonami – ludźmi, którzy są jeszcze gorsi, niż stwory, na które poluje. Los splata go z czarownicą Yennefer i młodą księżniczką Ciri. Wspólnie muszą odnaleźć się w ogarniętym chaosem świecie. 

Niedawno Netflix ogłosił, że wyprodukuje drugi sezon „Wiedźmina”. Prace rozpoczną się niedługo, bo na początku przyszłego roku. Premiera zaś przewidywana jest na 2021 rok.

„Wiedźmin” trzecim najpopularniejszym serialem w USA: jakie produkcje go wyprzedzają?

Firma Parrot Analytics przeprowadziła badanie wśród amerykańskiej publiczności. Jak się okazało, „Wiedźmin” odniósł ogromny sukces i pod względem oglądalności ustępuje jedynie „Stranger Things” i ogarniętemu baby yodowym hype’em „The Mandalorian”. Warto zauważyć, że „Wiedźmin” może być jeszcze wyżej w rankingu. Obydwie produkcje wyprzedzające go są dostępne na platformach streamingowych już od dłuższego czasu. O ile „The Mandalorian” w Stanach Zjednoczonych został udostępniony 12 listopada, to trzeci sezon „Stranger Things” można oglądać od czwartego lipca.

Reklama