Kulinarna przygoda z Gdańskim Bowke

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Ponad 1000-letni Gdańsk zachwyca jak chyba nigdy dotąd. Spacerując nad Motławą, nie sposób nie dać się uwieść urokowi miasta, które z jednej strony z każdym miesiącem zmienia się i pięknieje, a z drugiej wciąż pamięta i szanuje swoją hanzeatycką tradycję. Wizytę na Głównym Mieście warto ukoronować wyprawą do kulinarnych korzeni Gdańska. Taką właśnie niezapomnianą przygodę zapewni nam Gdański Bowke.

W usytuowanej na Długim Pobrzeżu restauracji zamiłowanie do lokalnych tradycji widać na każdym kroku – począwszy od charakterystycznego szyldu, poprzez klimatyczny wystrój wnętrza, aż po kartę dań. Idealne to okoliczności, by nasycić zmysły wyśmienitą kuchnią opartą na świeżych i przepysznych produktach regionalnych, selekcjonowanych i używanych przez kucharzy z pasją i znawstwem. W bogatym menu każdy wypatrzy coś dla siebie – do wyboru mamy m.in. świeże ryby z bałtyckich sieci oraz apetyczne pozycje z „gdańskiej ławy mięsnej”. Wybór nie jest łatwy, za to satysfakcja – gwarantowana.

bowke_1-min

Gdy dodamy do tego szeroki wybór trunków – w tym również oryginalne piwo „Gdański Bowke”, warzone specjalnie dla restauracji przez mały, rodzinny browar regionalny – rysuje się nam obraz legendarnej wręcz biesiady, godnej historycznej scenerii, w jakiej zasiądziemy do stołu. W kulinarną podróż możemy wybrać się z rodziną lub w gronie przyjaciół – smak tradycji sprawdza się wszak w każdych okolicznościach.

Przeczytaj również

Instastory

To trochę smutne, że ten felieton przeczyta pewnie promil osób,

Nasze magazyny

Reklama

Follow on Twitter

Reklama

Reklama