Styczniowy zawrót głowy – zapowiedzi Netflixa i HBO GO na początek 2020 roku

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Styczniowa ramówka HBO GO oraz Netflix obfituje w premiery, które pozwolą milionom widzów na całym świecie rozpocząć nowy rok z uśmiechem na ustach. Wszyscy serialowi i filmowi maniacy będą mieli dużo powodów do radości, ponieważ obie stacje zadbały o garść naprawdę intensywnych popkulturalnych wrażeń. Spośród dziesiątek tytułów wybrałem moim zdaniem najciekawsze pozycje.

Netfliksową ofertę programową ozdobi mająca posmak gotyckiego horroru, brytyjska mini-seria “Drakula”. Kolejna ekranizacja legendarnej powieści Brama Stokera zapowiada się wyjątkowo interesująco, gdyż wygląda na powrót tej postaci do kontekstu tradycyjnej historii grozy. Po latach postmodernistycznych zabaw, filmowcy w końcu przypomnieli sobie o klasycznym uroku pierwowzoru.

Na tę samą antenę zawita również czwarty sezon odcinkowego dokumentu “Ewolucja hip-hopu”. Kontynuacja kroniki prawdopodobnie najważniejszego gatunku muzycznego XXI wieku, znów dogłębnie przeanalizuje istotne rapowane momenty. Każdy, kto potrzebuje korepetycji z zakresu genezy współczesnych brzmień, powinien zapoznać się z tym projektem.

Z odbiorcami popularnego internetowego kanału żegna się z kolei “BoJack Horseman”. Kultowa już animacja dla dorosłych, zbliża się do wielkiego finału, który dopisze konkluzję do tragikomicznych perypetii pogrążonego w apatyczno-nihilistycznej matni aktora, będącego przy okazji człowiekiem-koniem. To będzie odrobinę smutny, ale na pewno niezapomniany epilog.

Z netfliksowymi hitami konkurować będzie zawartość ramówki HBO GO. Jeden z najgłośniejszych tytułów to oczywiście “Nowy papież” – kontynuacja głośnego “Młodego papieża”, czyli brawurowej zabawy Paola Sorrentina z kliszami kościelnego uniwersum. Do obsady kontrowersyjnej serii dołączy John Malkovich, który wraz z Jude’em Law stworzą bombowy duet mogący doprowadzić do atomowej eksplozji w samym środku Watykanu.

Marka odpowiedzialna m.in. za “Rodzinę Soprano” albo “Sześć Stóp Pod Ziemią” uśmiechnie się również do fanów Stephena Kinga. Oparty na bestsellerowym kryminale gwiazdy głównonurtowego horroru serial “Outsider” opowie trzymającą w napięciu historię śledztwa w sprawie równie brutalnego, co tajemniczego morderstwa jedenastoletniego chłopca. Widzowie będą musieli przygotować sobie paznokcie do obgryzania, a także dobrze działające ciśnieniomierze.

Nowy rok zdefiniuje też trzeci sezon “Westworld”, czyli nierównej, ale fascynującej serii science-fiction. Czy powrót do futurystycznego parku rozrywki okaże się satysfakcjonujący? Tego dowiemy się już w styczniu, a tymczasem mam nadzieję, że niesmak po rozczarowującej drugiej odsłonie tej historii pozostanie melodią przeszłości.

Oprócz ekscytujących nowości HBO GO wykupiło również prawa do emisji kilku ubiegłorocznych pełnometrażowych premier. Jedną z takich pozycji jest “Vox Lux” Brady’ego Corbeta, czyli niewygodna satyra na celebryckie bałwochwalstwo. Być może dzięki transferowi na małe ekrany, uplastyczniona przez eksperymentalną narracyjną formę ostra jak brzytwa polemika, wkrótce doczeka się należnego jej aplauzu.

Tak więc, póki macie jeszcze trochę czasu, to spędzajcie chwile w rodzinnym gronie, bo gdy streamingowy sezon się zacznie, na dobre pogrążycie się w uzależniających, fikcyjnych światach.

Reklama

Co nowego w zoo

Gdański Ogród Zoologiczny przez lata niezmiennie przyciąga uwagę zarówno turystów,