Córka Bruce’a Lee pozywa chińskiego fast fooda i żąda 30 milionów odszkodowania!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Firma prowadzona przez córkę Bruce’a Lee pozwała chińską restaurację za używanie wizerunku mistrza sztuk walki bez pozwolenia. Według azjatyckich mediów, Shannon Lee domaga się 210 milionów juanów odszkodowania, co w przeliczeniu wynosi około 30 milionów dolarów.

Shannon Lee stoi na czele mającej siedzibę w Kalifornii firmy Bruce Lee Enterprises. Za jej pośrednictwem wystosowała pozew przeciwko sieci restauracji Real Kungfu i trafił on w środę do sądu w Szanghaju. Córka mistrza sztuk walki domaga się, by sieć fast foodów zaprzestała korzystania z wizerunku jej ojca, zwróciła koszty związane z pozwem i dodatkowo zapłaciła do tego odszkodowanie.

Poprosiła również, by firma w przeciągu 90 dni wystosowała sprostowanie, w którym potwierdzi, że ich logo faktycznie nie ma związku z Bruce’em Lee. No właśnie, logo. Real Kungfu jest założoną w 1990 roku siecią fast foodów sprzedającą miseczki ryżu z tradycyjnymi chińskimi potrawami. W ich logo możemy zobaczyć mężczyznę w znajomej pozie „ready to strike”, ubranego w żółty top.

Real Kungfu jest bardzo zaskoczone pozwem złożonym przez Shannon Lee. W oficjalnym oświadczeniu wydanym na platformie Weibo napisano, że używają tego logo od 15 lat, a wcześniej przeszło restrykcyjną kontrolę agencji znaków towarowych. 

Czy to oznacza, że nie będę mógł założyć restauracji z ramenem, na której szyldzie znalazłaby się osoba podobna do Naruto Uzumakiego?

 

autor: Jan Wiewiór

Reklama