Taka magia tych świąt

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Na Facebooku już wszyscy wstawiają piękne zdjęcia swoich choinek, oznaczając przy tym swoich fantastycznych mężów, narzeczonych, czy konkubentów. Dzieci przy kuchennym stole robią pierniki, piękne pudełka z prezentami na Instagramie, same wzorowe, piękne i szczęśliwe rodziny. Czy już można rzygać tęczą, czy jeszcze trzeba poczekać na zdjęcia wigilijnych stołów zastawionych jedzeniem i rozpakowywanych prezentów? W galeriach handlowych tłumy, nie ma gdzie nogi postawić, kolejki do kas ciągną się przez pół sklepu, obsługa na rybnym zirytowana, że znów musi łapać karpia, który tak bardzo nie chcę zostać złapany. Półki uginają się od świątecznych produktów, czekoladki, świąteczne zestawy kosmetyczne, promocje na majonez i groszek konserwowy, ludzie z talonami w ręku biegają jak szaleni.

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy i magiczny.

Boże Narodzenie to czas spotkań z rodziną i z najbliższymi.

Boże Narodzenie to wspólne gotowanie, ubieranie choinki, pakowanie prezentów.

 
Reklama
 
Reklama

Boże Narodzenie to kilka dni na które czekamy cały rok, aby wspólnie zasiąść przy wigilijnym stole, podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i porozmawiać.

Boże Narodzenie to pierwsza gwiazdka i Kevin puszczany po raz kolejny w telewizji.

Boże Narodzenie to pierogi z kapustą i grzybami oraz pasztet pieczony tylko od święta.

Boże Narodzenia to żywa choinka i zapach jej w całym mieszkaniu.

Boże Narodzenie to spotkania z rodziną tą dalszą i tą bliższą.

 
Reklama

Boże Narodzenie to czas, na który czekamy z utęsknieniem.

Boże Narodzenie to również czas na przemyślenia…

Taka magia tych Świąt bez Ciebie!

Ci sami ludzie, ten sam stół, te same dyskusje, te same tradycyjne pierogi, karp zdjęty w ostatniej chwili z patelni, żeby nie ostygł, niedobry kompot z suszu, śledzie w oleju, śledzie w śmietanie, kutia, makowiec, sernik na zimno, sztuczna choinka, upierdliwe kuzynki fotografujące dania na stole, ciotka zadająca irytujące pytania, Kevin na Polsacie, nietrafione prezenty, skarpetki, świeczki i bezsensowne książki, do tego pełen brzuch od przejedzenia, sztuczne życzenia, pulpety z soczewicy, pierogi z tofu, niedobra zupa rybna i mnóstwo o tym memów w internecie.

Taka magia tych Świąt bez Ciebie!

Za każdym razem to samo, za każdym razem ten sam scenariusz. Siedzisz za stołem jak na skazaniu, i myślisz tylko niech to już się skończy. Na szczęście grudzień się kiedyś kończy. Magia Świąt gdzieś odeszła, ludzie siedzą wgapieni w ekrany swoich smartfonów, nie wiedząc nic o sobie, o swoich problemach, uczuciach, kłopotach i zmartwieniach.

Reklama