SIAL InterFOOD Dżakarta

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pomiędzy 13 a 15 listopada pomorskie firmy wzięły udział w prestiżowych targach SIAL InterFOOD w Dżakarcie – największych targach dla branży spożywczej w Indonezji. Produkt jednej z nich został wyróżniony podczas wydarzenia specjalną nagrodą.  

Ponad 50 tysięcy osób z całego świata spotyka się corocznie w stolicy Indonezji, by poznać najnowsze trendy w rozwoju sektora wytwarzania żywności. Okazało się, że jeden z najbardziej innowacyjnych wyrobów produkuje firma z Pomorza – Bytów Browar Kaszubski. Przedsiębiorstwo zostało uhonorowane podczas imprezy brązowym medalem Bronze SIAL Innovation za swoje piwo Bytów Baltic Gose. Jest to wyróżnienie tym bardziej imponujące, że zgłoszono do konkursu aż 900 różnych wyrobów! 

W tym roku, w 18. edycji targów, udział wzięło aż 1300 wystawców z całego świata. Ponad 80% odwiedzających stoiska to osoby na wysokich stanowiskach, którzy podejmują strategiczne decyzje w swoich firmach. Była to zatem świetna okazja, by nawiązać kontakty i rozwinąć sieci swojego biznesu w takich krajach jak Malezja, Chiny, Singapur, Korea Południowa, Japonia, Australia, Tajlandia.

Wyjazd w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy zorganizowała Agencja Rozwoju Pomorza. Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, będzie realizowany do 2023 r.

Reklama