Dom Kawy Pello Caffe już otwarty! Nowe miejsce spotkań przez cały dzień

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W drugim tygodniu listopada z hukiem ruszył pierwszy Dom Kawy Pello Caffe w nowym budynku Akademii Medycznej UCK. Jest to wyjątkowe miejsce, jednocześnie jest to szpital, ale także pełni funkcję uczelni. Studenci z całego świata oraz doskonała kadra szpitalna sprawiają, że jest on uznawany za jedne z najbardziej nowoczesnych szpitali w Polsce. I w tym właśnie miejscu powstaje jedna z najnowocześniejszych kawiarni w tym kraju.

Choć może kawiarnia to zbyt mało powiedziane. Będzie to coś w rodzaju lounge, czyli po prostu miejsca do przebywania.

– Chcemy być miejscem spędzania czasu, miejscem spotkań, żeby ludzie właśnie tu się umawiali na spotkania towarzyskie, czy też biznesowe – opowiada Łukasz Pellowski, założyciel marki Pello Caffe. – Pomimo tego, że chcemy być dostrzegani jako marka premium, chcemy być również dostępni. Ceny będą porównywalne do kawiarni, które odwiedzamy na co dzień. Chcemy, żeby odwiedzało nas sporo gości, nie chcemy na nich czekać. To jest 130 metrów kwadratowych, które będzie taką przestrzenią ogólnodostępną plus vip-room dla lekarzy – dodaje autor przedsięwzięcia – Będzie tam masa różnych udogodnień dla użytkowników komputerów, dużo gniazdek, bardzo szybkie wi-fi i ładowarki do telefonów. W całym pomieszczeniu będą dostępne drewniane półki, na których będą dostępne książki wszelkiej maści – od psychologii, medycyny, po naukę języków obcych czy bajki dla dzieci. Każdy będzie mógł sobie wziąć taką książkę i poczytać.

Oczywiście, skoro to więcej niż kawiarnia, możemy się tam spodziewać, cóż, więcej niż w zwykłej kawiarni. Dom Kawy Pello Caffe obfitować będzie w różnego rodzaju dania na ciepło oraz zimno. Znajdzie się także miejsce na dania lunchowe.

Zamontowano tam również piec cukierniczy, toteż wszelkie drożdżówki, croissanty oraz inne wyroby cukiernicze i piekarnicze będą świeże, ciepłe i chrupiące.

Menu zmieniać się będzie kilka razy w ciągu jednego dnia. Począwszy od śniadań, poprzez lunche, brunche i inne posiłki, kończąc aż na takie danie, które można zjeść na miejscu lub zabrać do siebie do domu lub akademika na kolację. Wielka zasługa w tym przedsięwzięciu Jarosława Roszaka, znanego trójmiejskiego szefa kuchni, który pomógł przy ustalaniu menu już kilka miesięcy przed oficjalnym otwarciem. Całość bazować ma na regionalnych produktach, uzależnionych od sezonów, dzięki czemu wszystko będzie świeże i zdrowe.

Pytanie tylko – czy jest na tyle ładnie, żeby siedzieć tam przez cały dzień?

– Wnętrze projektował Filip Kozarski, jest to znany polski architekt. Specjalizuje się właśnie w projektowaniu wnętrz dla gastronomii. – opowiada Łukasz Pellowski – Punktem centralnym w lokalu, który będzie wymuszał wspólne rozmowy, spotkania, będzie długa, wspólna ława, nawiązanie do sopockiego molo, żeby ludzie mieli okazję na jakiś niezobowiązujący small-talk czy nawet poważniejsze rozmowy.

Czymś, co zdecydowanie wyróżnia Dom Kawy Pello Caffe jest jedyny w kraju, trzygrupowy ekspres Sanremo Cafe Racer.

– Jest to ekspres limitowany, edycja produkowana jednorazowo na Mistrzostwa Świata Baristów, które się odbyły w tym roku w czerwcu, w Berlinie i właśnie stamtąd pochodzi. Wyprodukowano na te mistrzostwa kilkanaście i tylko tam można było sobie je zarezerwować. Jest to jedyny, który trafił do Polski. – wskazuje Łukasz Pellowski – Jest to wyjątkowy ekspres nie tylko jeśli chodzi o możliwości, ale także design. Ekspresy w lokalach zaczynają pełnić także funkcję estetyczną, przestają być tylko urządzeniem do przygotowania kawy, stają się, że tak powiem, ekskluzywnym żyrandolem. Istotnym elementem dekoracji wnętrza. 

Ekspres jest również sterowany komputerowo i posiada szereg różnorodnych ustawień, dzięki którym korzystanie z niego jest nie tylko praktyczne, ale także dużo wykraczające poza możliwości zwykłego ekspresu.

Wydaje się zatem, że nie trzeba już nikogo przekonywać. Dom Kawy Pello Caffe to gratka dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta i miejsce, gdzie można nie tylko wypić szybką kawę, ale zorganizować spotkania biznesowe, szkolenie, czy posiedzieć w gronie znajomych i porozmawiać o materiach wszelakich. Oczywiście, w Domu Kawy Pello Caffe podawana będzie rzemieślnicza kawa, z której słynie marka. Zatem, nie przedłużając, do zobaczenia na kawie w Pello Caffe!

Reklama

#SHEkNEWs

GUCCI ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACĘ Z SUPERPLASTIC “Witamy w rodzinie” – tymi