Wybieramy Sopockie Perły

Nasze magazyny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Sopockie Perły to konkurs skierowany do przedsiębiorców prowadzących działalność w Sopocie  w szeroko pojętej branży turystycznej. Laureatów konkursu poznamy już 5 grudnia podczas uroczystej gali w Sofitel Grand Hotel.

Konkursy turystyczne to powszechna praktyka w kurortach całego świata. Są okazją do branżowych spotkań, wymiany doświadczeń, kreatywnego poszukiwania lepszych rozwiązań, wprowadzają także element zdrowej rywalizacji. Sopot także doczekał się swego konkursu. Prezydent Miasta Sopot wraz z Sopocką Organizacją Turystyczną zaprosił firmy z branży turystycznej działające na terenie Sopotu do wzięcia udziału w konkursie. Do konkursu zgłosiło się ponad 40 firm, a na zwycięzców czeka nagroda w postaci budżetu reklamowego.

Sopot odwiedzają turyści z całej Polski i z zagranicy, w tym także osobistości ze świata kultury i biznesu. Razem z przedsiębiorcami dbamy o to, aby oferta turystyczna była coraz bardziej nowoczesna i różnorodna – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu – Konkurs ma za zadanie wyróżnić i nagrodzić tych, którzy podejmują najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy i jednocześnie zachęcić do ciągłego ulepszania oferty, tak by wspierała strategię rozwoju miasta w długoletniej perspektywie.

Markę Sopotu budują sopockie hotele, kawiarnie, restauratorzy, organizatorzy wydarzeń kulturalnych, muzycznych, sportowych – wszyscy uczestnicy turystycznego rynku. Chciałabym, aby konkurs wpisał się na stałe w turystyczne życie miasta – mówi prezes SOT Anna Golec Mastroianni – zachęcamy przedsiębiorców, aby pochwalili się swoimi sukcesami i propozycjami jakie opracowali dla naszych gości. Kategorie konkursowe opracowaliśmy tak, aby do konkursu mógł przystąpić każdy: i ten z dużym, wieloletnim doświadczeniem jak i firmy, które właśnie zadebiutowały na rynku.

Kapituła konkursu wyłoni zwycięzcę oraz przyzna wyróżnienia w 5 kategoriach konkursowych: Pro eko – za działania nastawione na ochronę środowiska, Wydarzenie – za najbardziej sopockie wydarzenie sezonu, Kulinaria – za najciekawszą, najbardziej  regionalną ofertę kulinarną, Debiut – za sukces działalności rozpoczętej w Sopocie w 2019r. oraz Pobyt – za najciekawszą, najbardziej jakościową i kompleksową ofertę noclegową w Sopocie. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej Gali. O szczegółach konkursu można przeczytać na stronie visit.sopot.pl