Osiedle Idea w Gdańsku. Euro Styl rozpoczął sprzedaż 58 lokali

Nasze magazyny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Gdański Euro Styl S.A. z Grupy Dom Development S.A., największego dewelopera w Polsce, rozpoczął sprzedaż kolejnych 58 mieszkań w ramach nowego etapu Osiedla Idea w Gdańsku, zlokalizowanego w centralnej części Trójmiasta (między ulicą Beniowskiego i Droszyńskiego).

Położenie osiedla jest wyjątkowe dzięki bliskości zabytkowej części Oliwy oraz dynamicznie rozwijającej się biznesowej części Przymorza. Nowy etap inspirowany jest neoplastycyzmem i obejmuje trzy 6-piętrowe budynki. Obecnie w sprzedaży znajduje się budynek B9, a odbiór mieszkań przewidziany jest na II połowę 2020 roku. Docelowo w ofercie nowego etapu znajdzie się 135 mieszkań.

Od początku, w proces tworzenia inwestycji, zaangażowanych jest wielu artystów: malarzy, grafików, fotografów i rzeźbiarzy. Nowo powstające trzy budynki zostały objęte patronatem Magdaleny Peli – cenionej artystki wizualnej, autorki instalacji artystycznych i malarki. Jej prace były wyróżniane m.in. przez Muzeum Narodowe w Gdańsku oraz wystawiane w krajach, takich jak: USA, Węgry czy Rumunia.

Idea-Eurostyl-min

Reklama

Design nowych budynków inspirowany jest neoplastycyzmem, nurtem nawiązującym do abstrakcji geometrycznych wywodzących się z kubizmu. Projekt klatek schodowych budynków opracowany został w oparciu o przestrzenną wizualizację korytarzy, co nada im niesztampowego charakteru.

– Idea to wyjątkowa, wielokrotnie nagradzana inwestycja na skalę ogólnopolską. Projekt, współtworzony przez uznanych artystów z Trójmiasta, jest nietuzinkowy i inspiruje. Nowo powstające trzy budynki będą wyróżniały się ciekawymi, geometrycznymi elementami i prostą formą – mówi Ewa Nowicka, Dyrektor Sprzedaży w firmie EURO STYL S.A.

OKOLICA OSIEDLA

Idea to inwestycja ze sztuką w tle, której doskonała lokalizacja gwarantuje dotarcie pieszo do wielu atrakcji oraz szybkie poruszanie się po aglomeracji na osi Gdańsk-Sopot-Gdynia i sprawne dotarcie do obwodnicy Trójmiasta.

W pobliżu inwestycji znajduje się dworzec PKP, SKM Gdańsk Oliwa oraz liczne przystanki autobusowe, w tym dwie pętle autobusowe. Sąsiedztwo osiedla, oprócz tras pieszo–rowerowych, czy terenów zielonych, m.in. pasa nadmorskiego, Parku Oliwskiego, ma również charakter biznesowy.

W okolicy znajdują się nowoczesne powierzchnie biurowe, m.in.: ArkońskaBusiness Park, Olivia Business Centre oraz kompleks biurowy Alchemia.

W pobliżu inwestycji mieszczą się także ośrodki oświatowe (Uniwersytet Gdański oraz przedszkola i szkoły), rekreacyjno–sportowe (stadion UG, Hala Olivia, kryte lodowisko) oraz sklepy i centra handlowe, m.in. Galeria Przymorze, czy Alfa Centrum.

Idea-Eurostyl_2-min

MIESZKANIA

Mieszkania zostały funkcjonalnie i starannie zaprojektowane. Dostępne będą lokale mieszkaniowe o powierzchni od 34,25 mkw. do 105,52 mkw. Ceny mieszkań w pierwszym realizowanym budynku kształtują się od 377 000 do 963 400 zł.

W ofercie nowych budynków znajdzie się także 121 miejsc garażowych, w tym miejsca na nowoczesnych platformach parkingowych. Na terenie inwestycji, dla osób czynnie spędzających czas wolny, przewidziano także 130 pomieszczeń na jednoślady w cenie 2 100 zł/mkw. oraz dwa funkcjonalne place zabaw, które otoczone są ciekawie zaprojektowanymi częściami wspólnymi osiedla, wzbogaconymi o liczne formy artystyczne i bogatą zieleń.

Reklama