Miasto z twarzą przedsiębiorców

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
CLOCHEE, Kozłowski-Projekt i Twórcza Cytrynka to tylko trójka spośród 20 laureatów, którzy zdobyli markę „Zrobione w Szczecinie”. Teraz przyszedł czas na kolejnych. Właśnie trwa rozpatrywanie wniosków, które zostały złożone w drugiej edycji Konkursu.

Po sukcesie pilotażowej edycji programu, w której zgłosiło się 59 podmiotów, miasto zdecydowało się na drugą edycję konkursu „Zrobione w Szczecinie”.

Jak mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Miasta, liczba zgłoszeń była prawdziwym zaskoczeniem:

Przyznam, że nie spodziewaliśmy się aż takiej frekwencji podczas pierwszej edycji. To oczywiście pozytywna informacja, ponieważ pokazuje, że na lokalnym rynku brakowało właśnie tego typu inicjatywy, która jest ukierunkowana na promocję lokalnych produktów i usług. Stąd też nasza decyzja, aby zorganizować drugą, jesienną edycję programu. Obecnie czekamy na jej rozstrzygnięcie. 

Reklama

clochee-1

Głównym założeniem projektu „Zrobione w Szczecinie” jest promowanie działań kreatywnych, gospodarczych, proinwestycyjnych i innowacyjnych realizowanych na terenie stolicy Pomorza Zachodniego. Marka ma charakter honorowy i nie przysługują z tytułu jej przyznania żadne gratyfikacje finansowe czy ulgi podatkowe. Natomiast przedsiębiorca, któremu zostanie przyznana, będzie miał możliwość udziału w programach z zakresu promocji gospodarczej, realizowanych przez Gminę Miasto Szczecin oraz będzie mógł zamieścić logotyp marki w swoich materiałach promocyjno-informacyjnych.

— Cały czas szukamy przedsiębiorców, którzy tworzą produkty oraz oferują usługi, wyróżniające się wysoką jakością – dodaje Michał Przepiera.

Do 15 września trwało przyjmowanie zgłoszeń w jesiennej edycji projektu. Do Konkursu mogli zgłosić się przedsiębiorcy, instytucje i inne podmioty z siedzibą w Szczecinie, których produkty lub usługi znajdują się na szczecińskim rynku przez co najmniej 12 miesięcy przed dokonaniem zgłoszenia.

Marka „Zrobione w Szczecinie” zostaje przyznana w dwóch kategoriach: produkty lub usługi. Laureatów drugiej edycji konkursu poznamy w październiku. Pierwsza edycja programu „Zrobione w Szczecinie” rozpoczęła się w styczniu tego roku. Spośród 59 zgłoszeń wybrano 20 zwycięzców, którzy otrzymali certyfikat marki. Konkurs podzielony był na dwie kategorie – produkty oraz usługi.

foonka-1

Laureaci w kategorii produkty:

GARO POLSKA SP. Z O.O.

COPERNICUS SP. Z O.O.

CLOCHEE SP. Z O.O.

MAŁGORZATA DZIEMBAJ – FOONKA

FOSFAN S.A.

100% S.C.

JULIA STANNY – KRAFTED JULIA STANNY

URSZULA BIELUŃ MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA

SUP4NAV SP. Z O.O.

PETERSEN SP. Z O.O.


Laureaci w kategorii usługi:

KOBIETOWO.PL SP. Z O.O.

KONRAD PIETRACHA BILETY FM.​

CSL INTERNATIONALE SPEDITION SP. Z O.O.

UNITY LINE LIMITED SP. Z O.O.

MAŁGORZATA WOLFF – HOME BY WOLFF – SZCZECIŃSKA

MANUFAKTURA

AGRO-EKO-LAND S.C.

WIKING TURYSTYKA SP. Z O.O.

MEDPIPE SP. Z O.O.

PIOTR KOZŁOWSKI

KOZŁOWSKI –PROJEKT

MIROSŁAW DUDEK – FIRMA WIELOBRANŻOWA

„AMEDA”SZCZECIŃSKA MANUFAKTURA Z POMYSŁEM „TWÓRCZA CYTRYNKA”

Przeczytaj również

Reklama