ANYWHERE          TV

Lady Di — styl, który przetrwał dekady

diana_1

Za niecałe trzy tygodnie na platformie Netflix pojawi się długo wyczekiwany 3 sezon serialu The Crown. Oczekiwania są spore, zwłaszcza że na ekranie ma pojawić się uwielbiana przez wszystkich Olivia Colman oraz niezwykle klimatyczna Helena Bonham Carter. Oprócz nich w serialu ma pojawić się również jeszcze jedna kobieta, która przyprawia o dreszczyk emocji — Lady Diana. 

Jakkolwiek nie na miejscu jest powiedzenie, że Lady Di nigdy nie cierpiała na brak sławy, trudno nie wyrażać tej opinii głośno teraz, kiedy jej twarz ponownie znajduje się niemal na wszystkich zagranicznych portalach. Z jednej strony dzieje się tak ze względu na wielką popularność rodziny królewskiej, z drugiej ze względu na wspomnianą premierę The Crown, z trzeciej jednak z powodu wielkiego boomu na modę przełomu lat 80 i 90. Co z tym ma wspólnego Lady Di? Wiele, bo to właśnie jej styl z tego okresu jest dzisiaj najchętniej kopiowany przez kobiety na całym świecie. 

Styl Lady Diany zawsze budził wiele emocji. Oczywiście największą sławą cieszył się właśnie na przełomie wyżej wspomnianych dekad, potem na chwilę odszedł w zapomnienie, po to, aby od ponad roku ponownie pojawić się na pierwszych stronach gazet. Wielki boom na estetykę, sylwetkę i klimat lat 80 oznacza patrzenie wstecz na to, co kiedyś było synonimem dobrego wyczucia mody. Lady Di nie miała sobie równych w tej konkurencji i konsekwentnie prezentowała światu nowe, nieraz mocno kontrowersyjne stylizacje, które szybko były naśladowane przez kobiety w każdym zakątku globu. 

Styl Lady Diany to z jednej strony niezwykła klasa, elegancja i stylizacje gotowe do kopiowania na wielkie wyjścia i wyjątkowe okazje, z drugiej zaś to także swobodne przełamywanie konwenansów i stawianie wygody na pierwszym miejscu. Stąd też tak niebanalne rozwiązania jak bike shorts, czyli krótkie getry, które w ostatnich latach zaliczyły wielki come back do ulicznej mody. Wbrew powszechnej opinii nie wylansowała ich Kim Kardashian, ale właśnie Lady Diany, która jako pierwsza zestawiła je z obszerną bluzą i charakterystycznymi dużymi sneakersami. 

Casualowy styl Diany to również oversize’owe męskie marynarki, które księżna łączyła albo z eleganckimi spodniami, albo z jeansami typu mom jeans. W garderobie najbardziej eleganckiej kobiety świata nie brakowało również nonszalanckich czapek z daszkiem, które w codziennym stroju zastępowały słynne kapelusze, które stały się jednym z ulubionych elementów oficjalnej garderoby Lady Di. Niezależnie od tego, czy pojawiała się na wielkiej gali, na wyścigach konnych, czy po prostu została przyłapana przez paparazzi w drodze na siłownię, Lady Diana i jej strój zawsze znajdowały się na pierwszych stronach gazet. Bardzo szybko też były kopiowane przez kobiety od stóp do głów — od charakterystycznej blond czupryny, po wspomniane przeskalowane sportowe buty, które również powróciły do mody kilka sezonów temu. 

Gdzie kryje się fenomen Lady Di? Na to pytanie niektórzy poszukują odpowiedzi już od ponad trzech dekad. Czy to uroda, szarmancki uśmiech, czy może sylwetka, na której wszystko doskonale wygląda? Fenomen osobowości Diany tłumaczy się jej serdecznością i autentycznością. W czym jednak tkwi sekret jej stylu, który tak chętnie odkopywany i kopiowany jest nawet po trzydziestu latach? Kluczem może być wspomniana nonszalancja, która w połączeniu z królewską rodziną i zaszczytnymi tytułami nabiera niezwykle atrakcyjnego i unikalnego charakteru. To nonszalancko włożona biała koszula do spodni, nonszalancko zarzucona marynarka pożyczona z szafy partnera oraz nonszalancki uśmiech, obok którego trudno przejść obojętnie nawet i dzisiaj. 

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE