Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kaplą z okazji premiery książki „Bezmiar”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wydawnictwo Burda Książki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kaplą z okazji premiery książki “Bezmiar”. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Powstania Warszawskiego, w sali pod Liberatorem, 15 października 2019 o godzinie 18:30. Spotkanie poprowadzi Olivier Janiak.

Książka “Bezmiar” jest kontynuacją powieści z serii, której bohaterką jest podkomisarz Olga Suszczyńska. Poprzednie części zdobyły nominację do nagród Wielkiego Kalibru i Złotego Pocisku.

O tej najnowszej recenzenci piszą: “Nieźle napisanych powieści kryminalnych jest mnóstwo, naprawdę wyrazistych już zdecydowanie mniej. Za sprawą unikalnej atmosfery, sprawnego poprowadzenia wątków z przeszłości i tych współczesnych, a także zanurzenia w rzeczywistości “Bezmiar” Grzegorza Kapli okazuje się książką nie tylko udaną, ale przede wszystkim – bardzo wyrazistą”.
granice.pl

W „Bezmiarze”, jak to u Kapli bywa, sporo jest wątków, historycznych nawiązań, niejednoznacznych bohaterów, trudnych i bolesnych tematów. (…) Skaczemy w bezkresną ciemność, siłą woli dopływamy do brzegu, tylko po to, by wpaść w pułapkę, z której wyjścia nie ma. Wreszcie odbieramy wszystkimi zmysłami Warszawę – piękną, nostalgiczną, ale i brudną, podszytą lękiem, opanowaną przez niekończące się miesięcznice, antypisowskie demonstracje, złych ludzi, szemrane interesy. Ta opowieść zanurza w mroku, ale i paradoksalnie dodaje sił.
sieczyta.com.pl

Reklama

Banacek

W 1972 roku w paśmie telewizyjnym Mysery Movie stacji NBC