Top 10 atrakcji dla dzieci

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Planujecie rodzinne wakacje? W Gdańsku, Gdyni i Sopocie, ale też całym regionie, znajdziecie miejsca, w których spędzicie wartościowo czas i przy tym wszyscy będziecie bawić się jak dzieci.

Atrakcje dla dzieci są dostępne na każdym kroku. Jak wybrać te najlepsze? Przestawiamy Wam 10 naszym zdaniem najciekawszych.

 

Centrum Nauki Experyment (Gdynia)

Reklama
Advertisement

Mieszczące się w Gdyni Orłowie Centrum Nauki Experyment to to miejsce, które rozbudzi ciekawość świata u dzieci i u dorosłych. Na 3500 m2 przestrzeni wystawienniczej mieści się ponad 200 interaktywnych stanowisk, wykorzystujących najnowsze technologie do tego, by nasze pociechy odkryły niesamowitość zjawisk przyrodniczych i rozwój technologii. Wystawa stała podzielona jest na cztery części: Hydroświat, opowiadający o mocy żywiołu wody, Niewidoczne Siły uczą podstawowych praw fizyki, Akcja: Człowiek prezentują, jak funkcjonują ludzkie ciało i zmysły, a Drzewo Życia pokazują piękno przyrody. W Experymemcie pracują wykwalifikowani opiekunowie wystawy, zaś w ciągu całego roku organizowane są tam specjalne wydarzenia dla rodzin.

prot_2-min

Zoo Oliwa (Gdańsk)

Najpiękniej położony ogród zoologiczny w Polsce. Leży pośród wzgórz i lasów oliwskich, w oddaleniu od zgiełku, a jednocześnie łatwo tam jednak dojechać z każdego z trzech miast. Na 125 ha żyje 499 osobników z 86 gatunków. Od 2014 roku w oliwskim zoo mieszka też rodzina „króla zwierząt” – stado lwów. Jednak nie mniejszą popularnością cieszą się inni mieszkańcy, spośród których można spotkać gatunki niespotykane już na wolności. Zoo dba o edukację dzieci i rodziców w zakresie ochrony przyrody. Wizyta w Oliwie może być wspaniałą okazją do tego, żeby zapoznać się ze zwierzętami nieco innymi niż Wasi domowi pupile, poznać ich przyzwyczajenia i rejony świata, z których pochodzą.

 Park Ewolucji (Sławutówko)

Podróż w czasie? Czemu nie! W oddalonym od Gdyni o pół godziny jazdy Sławutówku koło Pucka wraz z całą rodziną możemy przenieść się do innej ery. Park Ewolucji to kompleks rozrywkowy, który bawiąc, uczy, a ucząc, bawi. Twoje pociechy poznają dzieje ewolucji świata nie tylko poprzez zabawy z dinozaurami, lecz również w podróży „prawdziwym” batyskafem! Prehistoryczne kino to kolejna interaktywna atrakcja, której nie można tu przegapić. Oczywiście to nie wszystko – na 40 tys. m2 terenu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Sea Park (Sarbsk)

Położony około 100 km od Gdańska Sea Park Sarbsk to jedyny w swoim rodzaju park rozrywki. Jedyny taki związany z morzem. Mieści się tam największe w Polsce fokarium, oceanarium prehistoryczne w technologii 3D, dwa parki makiet – zwierząt morskich i latarni morskich, muzeum marinistyczne, morski plac zabaw i kino 5D. To tylko główne atrakcje Sea Parku, w którym na pewno spędzicie dzień pełen wrażeń. Tutaj dzieci dowiedzą się wszystkiego o podwodnym świecie – jego historii i teraźniejszości. Będą mogły poznać nie tylko zwierzęta żyjące w wodzie, ale też ptaki – dodatkową atrakcją są specjalne woliery z ptakami, które możemy podpatrywać w ich naturalnym środowisku.

prot_5-min

Dom do góry nogami (Szymbark)

Na skraju Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w malowniczej części regionu zwanej Szwajcarią Kaszubską mieści się jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w kraju. To Dom do Góry Nogami w Szymbarku. Co ciekawe, jest jeszcze bardziej zakręcony w środku niż na zewnątrz. Po przestąpieniu przez próg może Wam się zakręcić nieco w głowie, ale dzieci będą zachwycone. Wszystkie meble wewnątrz są przymocowane do sufitu – a właściwie do podłogi, która jest na górze, bo my spacerujemy przecież po suficie. Wszystko w stylu minionej epoki realnego socjalizmu. Jaki stoi za tym pomysł? Otóż pokazanie, że wtedy wszystko stało na głowie. Ten niezwykły dom jest częścią skansenu, w którym czekają na nas inne cuda – na przykład wpisana do Księgi Rekordów Guinessa najdłuższa deska świata.

Świat Labiryntów (Bliziny)

Pokonywanie labiryntu to wspaniała łamigłówka dla dzieci i dorosłych. Uczy dochodzenia do celu, ćwiczy logiczne myślenie i przede wszystkim jest świetną zabawą. W oddalonych o około 30 km od Gdańska Blizinach można znaleźć labirynty w każdej formie. Jest tam labirynt w polu kukurydzy, który przeobraża się co roku, zmieniając główną koncepcję całego parku. Raz jest to statek piratów, raz UFO, a kiedy indziej Dziki Zachód. Oprócz tego znajdziemy tam labirynt z drewna, ze słomy, labirynty linowe i wiele innych, a nawet coś dla nieco starszych dzieci – muzeum, prezentujące historię tej łamigłówki. Świat Labiryntów to unikalna okazja do pracy w grupie, tak ważnej dla rozwoju naszych dzieci szczególnie w dzisiaj, kiedy na każdym kroku stawia się na indywidualizm. Jak dowodzą badania naukowe, pokonywanie prawdziwego labiryntu jest korzystne dla człowieka w każdym wieku – uspokaja i przynosi zwiększa poczucie kontroli. Nie ma więc nic lepszego jak ruszyć do celu całą rodziną.

Kolibki Adventure Park (Gdynia)

Adventure Park w Kolibkach, otoczonej zielenią dzielnicy Gdyni to miejsce, w którym bawić się będą członkowie rodziny w każdym wieku. To zdecydowanie coś dla aktywnych. Leśny survival, wspinaczka i zjazd po linach, paintball (od szesnastego roku życia) i quady to tylko kilka z atrakcji. Rodziców zainteresować też mogą przejażdżki off-roadowe samochodami terenowymi. Warto śledzić aktualności parku, bo co rusz odbywają się tam dodatkowe wydarzenia, takie jak turnieje biegów z przeszkodami czy integracyjne zabawy terenowe. To też wspaniały pomysł na wyprawienie dziecku urodzin – Adventure Park ma na tę okazję specjalną ofertę dostosowaną do wieku. Przyjedźcie, a zobaczycie, że kolibski las przyniesie Wam całe mnóstwo adrenaliny.

Dino Park (Łeba)

Wasze dzieciaki przechodzą okres fascynacji dinozaurami? A może chcecie rozbudzić w nich miłość do świata prehistorii? W Dino Park w Łebie możecie poczuć się jak na planie „Jurassic Park”. A nawet lepiej, bo obszar „zamieszkiwany” przez dinozaury do aż 20 ha! To na pewno najatrakcyjniej położony i najobszerniejszy tego typu park. Na szlakach, wśród drzew, można spotkać 45-metrowego Brachiosaurusa i ponad 100 innych pradawnych gadów. Dla najmłodszych dzieci jest miejsce na zużytkowanie energii – dwa place zabaw i specjalny wóz Flinstonów, który zabierze je na przejażdżkę. Przy Dino Parku jest też mini-zoo, gdzie dzieciaki mogą nakarmić kozy, owce i przyjrzeć się z bliska danielom i jeleniom.

prot_4-min

Papugarnia przy Aquaparku (Reda)

Papugarnia to nowa atrakcja, usytuowana przy Aquaparku w Redzie, niedaleko Gdyni. Wizyta w tym miejscu zapewnia całej rodzinie niezapomniane doświadczenie natury w najbardziej kolorowej postaci. Najmłodsi nie tylko poznają piękno egzotycznych ptaków, ale również nauczą się, jak przyglądać się im bez płoszenia i w spokoju. A to oznacza ciszę i wyłączenie fleszy w aparatach. Jakże doskonała to nauka kontemplacji i szacunku dla przyrody! Twoje dzieci będą zachwycone. A zaoszczędzoną energię możecie spożytkować w Aquaparku!

Dziecięca Zagroda (Swołowo)

Zagroda Dziecięca przy Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie jest otwarta w każdą niedzielę lipca i sierpnia w godzinach 12:00-17:30. Podczas każdego spotkania prezentowane będą ciekawostki z życia dawnej wsi na Pomorzu. Żywe lekcje etnograficzne wzbogacają warsztaty muzyczne i plastyczne, teatrzyk z aktorami oraz gry i zabawy. W każdym tygodniu zajęcia mają inny motyw przewodni. Spotkania mają charakter otwarty.

Reklama

Dyniak

– Jak można wywalać gnój w klapkach? – pytam tego wieśniaka. Nie