ANYWHERE          TV

5 seriali, które warto oglądnąć ze względu na świetny styl i modę (oprócz Sex and the City)

trendy_w_filmach_1

Odkąd na telewizyjnych ekranach pojawił się „Seks w wielkim mieście” świat seriali rozpoczął długi i gorący romans z modą. Od lat 90 mogliśmy podziwiać wiele produkcji, które nie osiągnęłyby swojego statusu, gdyby nie ten niby prozaiczny, ale jakże istotny element, jakim jest moda. Zobaczcie 5 seriali, w których stroje bohaterów odgrywają równie ważną rolę co ich charaktery, intrygi i relacje.

1, Mad Men

Pierwsze miejsce wśród najbardziej stylowych seriali. Mad Men to serial, który dostarcza rozkoszy każdemu, ktoś choć odrobinę wyczulony jest na piękno stylizacji rodem z lat 50, 60 i 70. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni paradują w świetnie wystylizowanych ubiorach, w których żaden szczegół nie pojawia się przez przypadek. Damska garderoba na planie Mad Mena to spełnienie marzeń każdej vintage girl, a męska garderoba też nie pozostawia nas całkowicie obojętnymi. Można twierdzić, że główną postacią serialu jest Don Draper. Wszyscy i tak wiemy, że moda odebrała mu pełnię chwały.

2. House of Cards

Chociaż z założenia „House of Cards” nie miało mieć nic wspólnego z pokazywaniem mody na ekranie, to postać i wyrazisty styl Claire Underwood już od pierwszego sezonu mocno wybiły się na pierwszy plan. To w dużej mierze dzięki swojej garderobie Claire stała się równie popularną postacią co Frank. Moda w stylu eleganckiej, ale i wyrafinowanej pierwszej damy na szczęście utrzymała swoją wyjątkowo dobrą passę aż do samego końca. W przeciwieństwie do samego serialu, ale to temat na inne podsumowanie.

3. Różowe lata 70

Kto ma mniej niż 20 lat może, nie pamiętać tego komediowego serialu, na którym wypłynęły takie gwiazdy jak Ashton Kutcher, czy Mila Kunis. Dlaczego warto o nim wspomnieć w tym zestawieniu? Bo lata 70 to trend, który całkowicie zdominuje przyszłoroczny wiosenno-letni sezon. Teraz się dziwicie, a być może nawet i śmiejecie, ale za kilka miesięcy wszyscy będziemy gorączkowo szukać ubrań w stylu bohaterów tego serialu.

4. The Crown

Trzeci sezon nadchodzi wielkimi krokami i trzeba przyznać, że wszyscy stęskniliśmy się za postacią królowej Elżbiety, jej perypetiami z państwem, premierami, siostrą Małgorzatą oraz mężem, księciem Filipem. Trudno nie dodać do tych tęsknot królewskiej garderoby, która w serialu odgrywa równie ważną rolę co polityka królowej Elżbiety. W nowym sezonie księżniczkę Małgorzatę gra Helena Bonham Carter i jej pierwsze zdjęcia już zapowiadają prawdziwą modową ucztę.

5. Stranger Things

To serial, który ogląda się głównie ze względu na dzieciaki, ich dialogi oraz stylówki, które dosłownie elektryzują. W trzecim sezonie Eleven stała się prawdziwą ikoną nastolatek, a pracowniczy mundurek Steve’a Harringtona będzie zapewne najczęściej kopiowanym kostiumem nadchodzącego Halloween. Buntownicza Max też zaprezentowała niezły styl niepoprawnej nastolatki, którego nie można również odmówić wszystkim chłopcom z Mikiem i oczywiście Willem na czele. Złota statuetka za najlepszą stylówkę wędruje jednak w oczywiste miejsce: prosto do Jima Hoppera i jego hawajskiej koszuli.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE