„Zanurzenie w czasie”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Nurkowanie okazuje się modnym sportem nie tylko dla profesjonalistów, ale również sposobem na  niebanalne spędzanie wolnego czasu. Obowiązkowym elementem wyposażenia nurka jest diver, czyli zegarek do nurkowania. Niech nas nie zwiedzie sportowy charakter nazwy – współczesny design modeli tych specjalistycznych czasomierzy sprawia, że doskonale wyglądają na nadgarstku zarówno na co dzień, jak i podczas uprawiania podwodnych wojaży.

Kiedy stoimy przed wyborem czasomierza do zadań specjalnych, warto opierać się na doświadczeniu producenta. W tym przypadku i amator i profesjonalista potrzebują tego samego – niezawodności i ponadczasowego designu. Od początku istnienia manufaktura Orient Watch wyraźnie sformułowała swoją misję: ofertę wysokiej jakości zegarków o ponadczasowym stylu i w rozsądnej cenie. Dziedzictwo japońskiej manufaktury opiera się na kunszcie, wysokiej precyzji i niezawodności. Wysmakowany design przy zachowaniu klasycznej formy wybierają wymagający użytkownicy na całym świecie.

Precyzja i profesjonalizm

Od lat 60. XX wieku japońska firma Orient tworzy praktyczne zegarki dla wymagających. Historia coraz popularniejszych dziś diverów sięga lat 60. i modelu „King Diver 1000”. Wówczas był to szczyt możliwości produkcyjnych manufaktury z kraju Kwitnącej Wiśni – wodoszczelność zegarka wynosiła aż tysiąc metrów (szczytowe osiągniecie globalnego zegarmistrzostwa wówczas wynosiło 150 m). Marka Orient istotnie podniosła zatem światu poprzeczkę. Kolejne zaskakujące niezawodnością modele zegarków do nurkowania marki Orient trafiały na rynek od lat 70. do późnych 90. Największą sławę zdobyły “Chrono Ace King Diver” i “M-Force”. Modele „Orient Sports 300m Saturation-Diver”, które pojawiły się na rynku później, połączyły sportowy styl z uniwersalnością użytkowania.

Prawdziwym hitem okazała się kolejna linia zegarków – modele Orient Sports Diver (zwane Mako) cieszą się na świecie największą popularnością od 2004 r. Zegarek wyposażony był w obrotowy bezel, wodoszczelność na poziomie 200 m, wskaźnik dnia tygodnia oraz mechanizm automatyczny typu in-house o kalibrze 46943. W 2015 r. Orient Watch zaprezentowała światu całkowicie nowy kaliber o numerze F6922. Automat z możliwością ręcznego dokręcenia, funkcją stop-sekunda i sprawdzonym wśród użytkowników mechanizmem in-house. Zegarek powstał w całości w Japonii. Mechanizm okazał się niezawodny – do dziś jest wykorzystywany w zegarkach całej linii Orient Sports Diver.

Technika i estetyka

Wyróżnikiem diverów jest wodoszczelność – skala odporności na działanie wody. Wskaźnik 5 ATM pozwala na pływanie, ale nie nurkowanie. Przy 10 ATM zegarek pozwala na nurkowanie w masce. Z kolei wskaźnik 20-30 ATM umożliwia już profesjonalne nurkowanie z pełną aparaturą. Esteci nie przejdą obojętnie wobec wysmakowanego połączenia kolorów zegarków marki.. Masywna trójdzielna bransoleta w kolorze stali szlachetnej pięknie współgra z tarczą w kolorze indygo, nawiązującego do podwodnego świata. Klasyczna tarcza z geometrycznym układem figur to synonim dostojnej klasyki. Zegarek ma sportowy charakter, ale dzięki wysmakowanej estetyce będzie wyglądał równie intrygująco noszony do marynarki.

Warto zwrócić również uwagę na model zegarka Orient RA-AA0011B19B. Inspirowany miejskim stylem sprawdzi się jako model pierwszego wyboru na co dzień. Stalowa, mocna koperta harmonijnie współgra z bordowym kolorem obrzeża. Ciemna tarcza nadaje zegarkowi charakteru, a gumowy pasek gwarantuje wygodę użytkowania i z pewnością zwróci uwagę młodych duchem miłośników nurkowania.

Nie mniej istotnym pojęciem w konstrukcji zegarków do nurkowania jest bezel. To część, która przypomina pierścień. Ma za zadanie odmierzać czas pobytu pod wodą. Bezel można wykorzystać również poza wodą – np. wyznaczyć czas treningu czy długość spaceru.

Ponad czasem

Zegarki Orient Sports Diver charakteryzują się bezpretensjonalnym designem przeznaczonym do codziennego użytku. Modele pasują zarówno do stylu biznesowego, jak i aktywnego stylu życia napędzanego adrenaliną. Niezawodność gwarantuje rygorystyczny pomiar jakości, któremu muszą sprostać producenci w Japonii.

Obrazu japońskiego artyzmu dopełniają ponadczasowy design, odporny na chwilowe trendy w modzie i wielka staranność wykonania. To wszystko sprawia, że zegarki marki Orient stanowią wymarzoną pamiątkę i mogą być przekazywane przez kilka pokoleń.

Reklama