Mierz wysoko!

Nasze magazyny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Spotkajmy się 130 metrów nad ziemią

 

Reklama
Advertisement

Gdańsk staje się coraz bardziej modnym miejscem i pożądaną destynacją wypadową dla turystów z całej Europy. W mieście pojawiają się coraz to nowsze atrakcje, które powodują, że Gdańsk należy do ścisłej czołówki miłośników podróży. Jednym z miejsc, które ostatnimi czasy weszły przebojem na mapę  obowiązkowych punktów do odwiedzenia jest ogólnodostępna przestrzeń widokowa Olivia Star, gdzie z wysokości 130 metrów możemy podziwiać całą panoramę Trójmiasta.

Już ponad 20 tys. gości odwiedziło taras, bo to najwyższe miejsce w Polsce północnej, z którego  rozpościera się widok nanajwiększe trójmiejskie atrakcje, a przy sprzyjającej widoczności  można stąd dostrzec także Półwysep Helski. 32. piętro Olivii Star to jednak nie tylko widok, ale i eleganckie wnętrza oraz doskonała kuchnia. Inwestor zapewnia, że jego celem jest zapewnienie nieoczywistej lokalizacji, gdzie każdy będzie miał okazję do wytchnienia od codzienności, pełnego odprężenia się i jakościowego spędzenia czasu z dala od codziennych trosk. Olivia Star to wyjątkowy budynek. Wielu mieszkańców Trójmiasta dotychczas miało okazję podziwiać budynek jedynie z poziomu przechodnia albo mijało go jadąc samochodem czy „skmką”. Obecnie tworzymy wnętrza, do których zapraszamy mieszkańców i turystów. Chcemy dać im możliwość spojrzenia na otaczający ich świat z nieco innej, podniebnej perspektywy.- mówi Rafał Marcyniuk, Członek Zarządu Olivia Star Top. Jednak tym, co ma stworzyć z tarasu widokowego miejsce atrakcyjne dla każdego nie jest tylko zachwycający widok – dodaje.

Taras widokowy to jedynie część 32 piętra. Na jego pozostałej powierzchni organizator stworzył miejsce spotkań i ciekawych wydarzeń kulturalnych, biznesowych, rodzinnych, a wszystko to w niebanalnych wnętrzach autorstwa architektki Anny Branickiej i zespołu projektowegoOlivia Business Centre:Design Anatomy. Cała kondygnacja została podzielona na 3 strefy stylistyczne, odpowiadające temu, co zwiedzający będą mogli zaobserwować za oknem. Chcemy odtworzyć  klimat tych miejsc w naszym budynku, ale na tyle dyskretnie, żeby nie zaburzać widoku za oknem, a raczej z nim harmonizować – podaje Anna Branicka.

Dla Trójmiasta morze i zatoka zawsze były oknem na świat dlatego zespół projektowy przygotował w części kondygnacji od strony wschodniej akcenty znane z klasycznych wnętrz wycieczkowców i statków handlowych. Założeniem było, aby goście patrząc na widok morza, odnieśli wrażenie podobne do spokojnej żeglugi, stojąc na stabilnym pokładzie, a jednocześnie czując powiew wiatru i odczuwać obietnicę przynoszoną przez bezkres morza.To właśnie w tej części piętra możemy podejść do okna i wyjść na taras, aby poczuć na własnej skórze morską bryzę.Jak podaje Anna Branicka:Operujemy stylem wnętrza oraz dodatkami. Ta część kondygnacji będzie nas codziennie witać innym obrazem. Raz zobaczymy słoneczną taflę z kilkoma rysującymi się na horyzoncie sylwetami statków, czy udekorowaną dziesiątkami żagli, a innym razem ciemne i  pełne emocji wody Zatoki Gdańskiej. To luksus, na możemy sobie pozwolić w środku dnia, we wnętrzu inspirowanym stylistyką polskich transatlantyków, które jak MS Batory powstawały właśnie w Gdańsku.

Północna część kondygnacji sąsiaduje z Oliwą, jedną z najstarszych i najbardziej malowniczych dzielnic Gdańska. To dzielnica, w której znajduje się Opactwo Cystersów, Katedra Oliwska i przytulony do niej Park z ogrodem botanicznym orazmajestatyczne domy i kamienice. Wnętrza w tej części piętra nawiązują do secesyjnych budynków z terakotowymi dachami i starych brukowanych ulic okalanych alejami drzew. Znajdą się w niej również elementy metaloplastyki, nawiązania do drewnianych i przeszklonych werand oraz ulicznych latarń.

Najbardziej kojący widok rozpościera się w zachodniej części, skąd widać roztaczający się wokół Trójmiejski Park Krajobrazowy ze wzgórzami morenowymi starej Oliwy i Wrzeszcza. Anna Branicka: Strefa Parku Krajobrazowego oferuje nam unikatowy widok na ścianę lasu zmieniającą się o każdej porze roku. Ta część piętra pozwoli rozkoszować się widokiem głębokiej zieleni i rozgościć na wygodnych siedzeniach nawiązujących formą i aksamitem do omszałych pni drzew czy leśnych ławek i altan. Również delikatne oświetlenie pozwoli cieszyć się efektem słońca nieśmiało wyłaniającego się zza drzew i poczuć się jak w tajemniczym lesie.

Ciekawie zaprojektowane wnętrza i piękny widok to jednak nie wszystko, co czeka na odwiedzających nową trójmiejską atrakcję. Na 32 piętrze Olivii Star udostępniamy wielofunkcyjną kondygnację, na której znajdują się punkty gastronomiczne, przestrzenie ekspozycyjne i eventowe– mówi Krzysztof Dembek – Członek Zarządu Olivia Star Top. Nasze doświadczenia pokazują, że przestrzeń na 32. piętrze Olivii Star doskonale sprawdza się w jako miejsce romantycznych wieczornych spotkań, rodzinnych obiadów czy biznesowych kolacji. Dodatkowo przez cały rok będziemy organizować wydarzenia,zachęcające do odwiedzin osoby w każdym wieku i o bardzo zróżnicowanych zainteresowaniach. Jesteśmy również otwarci na współpracę z instytucjami kultury czy nauki, aby stale poszerzać ofertę obiektu. Mamy świadomość, że każdego gościa tarasu widokowego wynosimy wysoko ponad ziemię, a poprzez to pozwalamy mu nie tylko spojrzeć z dystansem na codzienność ale i dać chwilę tylko dla siebie z dala od codzienności. Oferujemy wyjątkową atmosferę miejsca, w którym warto bywać. Liczymy więc, że czas spędzony na górze stanowić będzie jakościową formę wypoczynku i stanie się jednym z ulubionych miejsc spotkań zarówno turystów, jak i mieszkańców regionu. – dodaje K. Dembek.

Wstęp na 32. piętro jest biletowany, a rezerwacji można dokonać na stronie internetowej www.oliviastar.pl. Podstawowy bilet kosztuje 18zł, a ulgowy 15 zł, jednak operator przewidział szereg zniżek. Rezerwując wstęp z 3 dniowym wyprzedzeniem można skorzystać z 30% zniżki. Taras dostępny jest 7 dni w tygodniu w godz. 10-22 (ostatni wjazd 21.00)

Autor: Krzysztof Król

Reklama