Mierz wysoko!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Spotkajmy się 130 metrów nad ziemią

 

Reklama

Gdańsk staje się coraz bardziej modnym miejscem i pożądaną destynacją wypadową dla turystów z całej Europy. W mieście pojawiają się coraz to nowsze atrakcje, które powodują, że Gdańsk należy do ścisłej czołówki miłośników podróży. Jednym z miejsc, które ostatnimi czasy weszły przebojem na mapę  obowiązkowych punktów do odwiedzenia jest ogólnodostępna przestrzeń widokowa Olivia Star, gdzie z wysokości 130 metrów możemy podziwiać całą panoramę Trójmiasta.

Już ponad 20 tys. gości odwiedziło taras, bo to najwyższe miejsce w Polsce północnej, z którego  rozpościera się widok nanajwiększe trójmiejskie atrakcje, a przy sprzyjającej widoczności  można stąd dostrzec także Półwysep Helski. 32. piętro Olivii Star to jednak nie tylko widok, ale i eleganckie wnętrza oraz doskonała kuchnia. Inwestor zapewnia, że jego celem jest zapewnienie nieoczywistej lokalizacji, gdzie każdy będzie miał okazję do wytchnienia od codzienności, pełnego odprężenia się i jakościowego spędzenia czasu z dala od codziennych trosk. Olivia Star to wyjątkowy budynek. Wielu mieszkańców Trójmiasta dotychczas miało okazję podziwiać budynek jedynie z poziomu przechodnia albo mijało go jadąc samochodem czy „skmką”. Obecnie tworzymy wnętrza, do których zapraszamy mieszkańców i turystów. Chcemy dać im możliwość spojrzenia na otaczający ich świat z nieco innej, podniebnej perspektywy.- mówi Rafał Marcyniuk, Członek Zarządu Olivia Star Top. Jednak tym, co ma stworzyć z tarasu widokowego miejsce atrakcyjne dla każdego nie jest tylko zachwycający widok – dodaje.

Taras widokowy to jedynie część 32 piętra. Na jego pozostałej powierzchni organizator stworzył miejsce spotkań i ciekawych wydarzeń kulturalnych, biznesowych, rodzinnych, a wszystko to w niebanalnych wnętrzach autorstwa architektki Anny Branickiej i zespołu projektowegoOlivia Business Centre:Design Anatomy. Cała kondygnacja została podzielona na 3 strefy stylistyczne, odpowiadające temu, co zwiedzający będą mogli zaobserwować za oknem. Chcemy odtworzyć  klimat tych miejsc w naszym budynku, ale na tyle dyskretnie, żeby nie zaburzać widoku za oknem, a raczej z nim harmonizować – podaje Anna Branicka.

Dla Trójmiasta morze i zatoka zawsze były oknem na świat dlatego zespół projektowy przygotował w części kondygnacji od strony wschodniej akcenty znane z klasycznych wnętrz wycieczkowców i statków handlowych. Założeniem było, aby goście patrząc na widok morza, odnieśli wrażenie podobne do spokojnej żeglugi, stojąc na stabilnym pokładzie, a jednocześnie czując powiew wiatru i odczuwać obietnicę przynoszoną przez bezkres morza.To właśnie w tej części piętra możemy podejść do okna i wyjść na taras, aby poczuć na własnej skórze morską bryzę.Jak podaje Anna Branicka:Operujemy stylem wnętrza oraz dodatkami. Ta część kondygnacji będzie nas codziennie witać innym obrazem. Raz zobaczymy słoneczną taflę z kilkoma rysującymi się na horyzoncie sylwetami statków, czy udekorowaną dziesiątkami żagli, a innym razem ciemne i  pełne emocji wody Zatoki Gdańskiej. To luksus, na możemy sobie pozwolić w środku dnia, we wnętrzu inspirowanym stylistyką polskich transatlantyków, które jak MS Batory powstawały właśnie w Gdańsku.

Północna część kondygnacji sąsiaduje z Oliwą, jedną z najstarszych i najbardziej malowniczych dzielnic Gdańska. To dzielnica, w której znajduje się Opactwo Cystersów, Katedra Oliwska i przytulony do niej Park z ogrodem botanicznym orazmajestatyczne domy i kamienice. Wnętrza w tej części piętra nawiązują do secesyjnych budynków z terakotowymi dachami i starych brukowanych ulic okalanych alejami drzew. Znajdą się w niej również elementy metaloplastyki, nawiązania do drewnianych i przeszklonych werand oraz ulicznych latarń.

Najbardziej kojący widok rozpościera się w zachodniej części, skąd widać roztaczający się wokół Trójmiejski Park Krajobrazowy ze wzgórzami morenowymi starej Oliwy i Wrzeszcza. Anna Branicka: Strefa Parku Krajobrazowego oferuje nam unikatowy widok na ścianę lasu zmieniającą się o każdej porze roku. Ta część piętra pozwoli rozkoszować się widokiem głębokiej zieleni i rozgościć na wygodnych siedzeniach nawiązujących formą i aksamitem do omszałych pni drzew czy leśnych ławek i altan. Również delikatne oświetlenie pozwoli cieszyć się efektem słońca nieśmiało wyłaniającego się zza drzew i poczuć się jak w tajemniczym lesie.

Ciekawie zaprojektowane wnętrza i piękny widok to jednak nie wszystko, co czeka na odwiedzających nową trójmiejską atrakcję. Na 32 piętrze Olivii Star udostępniamy wielofunkcyjną kondygnację, na której znajdują się punkty gastronomiczne, przestrzenie ekspozycyjne i eventowe– mówi Krzysztof Dembek – Członek Zarządu Olivia Star Top. Nasze doświadczenia pokazują, że przestrzeń na 32. piętrze Olivii Star doskonale sprawdza się w jako miejsce romantycznych wieczornych spotkań, rodzinnych obiadów czy biznesowych kolacji. Dodatkowo przez cały rok będziemy organizować wydarzenia,zachęcające do odwiedzin osoby w każdym wieku i o bardzo zróżnicowanych zainteresowaniach. Jesteśmy również otwarci na współpracę z instytucjami kultury czy nauki, aby stale poszerzać ofertę obiektu. Mamy świadomość, że każdego gościa tarasu widokowego wynosimy wysoko ponad ziemię, a poprzez to pozwalamy mu nie tylko spojrzeć z dystansem na codzienność ale i dać chwilę tylko dla siebie z dala od codzienności. Oferujemy wyjątkową atmosferę miejsca, w którym warto bywać. Liczymy więc, że czas spędzony na górze stanowić będzie jakościową formę wypoczynku i stanie się jednym z ulubionych miejsc spotkań zarówno turystów, jak i mieszkańców regionu. – dodaje K. Dembek.

Wstęp na 32. piętro jest biletowany, a rezerwacji można dokonać na stronie internetowej www.oliviastar.pl. Podstawowy bilet kosztuje 18zł, a ulgowy 15 zł, jednak operator przewidział szereg zniżek. Rezerwując wstęp z 3 dniowym wyprzedzeniem można skorzystać z 30% zniżki. Taras dostępny jest 7 dni w tygodniu w godz. 10-22 (ostatni wjazd 21.00)

Autor: Krzysztof Król

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama

Reklama