Dużo kontrastów, ciężkie riffy i melodyjny wokal – zespół Arshenic

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Tym razem trochę z innej beczki. Lubię czasem sięgnąć po nowe brzmienia i sprawdzić inne propozycje. W moje ręce trafiła ostatnio nowa płyta zespołu Arshenic „Final Collision”. Powiem szczerze, nigdy nie spodziewałabym się, że będę słuchała metalu, ale tym razem miło się zaskoczyłam, więc szczerze polecam na chwilę oderwać się od spokojnych brzmień i sięgnąć po ciężkie riffy.

Zaczynając od początku, Arshenic to zespół rockmetalowy, którego muzyka zainspirowana jest takimi nurtami jak death rock, art rock, metal alternatywny i metal progresywny. Zespół Arshenic powstał w Trójmieście, założony przez wokalistkę Ofilię (Oliwia Bartuś-Staszak), autorkę tekstów i współautorkę muzyki zespołu. W 2011 roku Arshenic wystąpił w programie „Must Be The Music II”, wykonując cover utworu Lady Gagi „Paparazzi” w wersji metalowej.
W 2014 po dwuletniej przerwie i częściowej zmianie składu osobowego, zespół wznowił działalność i prace nad nowym brzmieniem i repertuarem. Utwór „Odejdziesz” został wydany na składance gotyckiej wytwórni Halotan Records.

Wydana zostaje także reedycja płyty zarejestrowanej w 2009, rozszerzona o dodatkowe utwory. Obecnie płyta o niezmienionym tytule Arshenic liczy 15 polsko i anglojęzycznych utworów, między innymi: Odejdziesz, Paparazzi, czy Lilie. W 2015 roku zespół, angażując się w pomoc bezdomnym zwierzętom, wrócił na scenę łącząc swój powrót z akcją charytatywną „Pucha dla Sierściucha”, której cyklicznie jest organizatorem.

W kwietniu 2016 Arshenic wydał EP o tytule „ERASED” zawierającą trzy utwory „Grzyby”, „Erased” oraz „Breakin”. Materiał z tej płyty grany był w rockowych audycjach radiowych, między innymi Fonoteka Polska, Radia Praga; W Tonacji kultury radio Hobby; Rock Blok Polskie Radio Czwórka. W lutym 2017 zespół wydał singiel “Monster” zapowiadający drugą długogrającą płytę zespołu. W ramach kontynuowania działalności wspierającej pomoc zwierzętom zespół nagrał teledysk do utworu w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Drugim singlem zapowiadającym materiał z nowej płyty jest utwór Unspoken, promowany teledyskiem, którego premiera odbyła się w kwietniu 2018 roku.

 
Reklama
 
Reklama

20 sierpnia tego roku odbyła się premiera drugiego długogrającego albumu Arshenic FINAL COLLISION.Polecam przesłuchać.

Skład zespołu to trzech Panów i kobieta na froncie, Ofilia (Oliwia Bartuś-Staszak),
Bartosz Staszak, Włodzimierz Czuba, Marek Turło.

Reklama