To był jeden z piękniejszych koncertów na jakich byłam – Męskie Granie 2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zawsze chciałam wygrać szóstkę w totka (ba, kto by nie chciał), a po wizycie na warszawskim Służewcu, na Męskim Graniu, czułam się jakbym wygrała! To był jeden z piękniejszych koncertów na jakich byłam, wieczór pełen fantastycznej muzyki, na czele której stali oni, czyli rewelacyjni polscy artyści.

Męskie Granie w tym roku to już 10 edycja. Uważam, że każdy, kto miał okazję być na chociaż jednym koncercie, w jednym mieście gdzie grała Orkiestra, miał masę szczęścia, że mógł być tam i tworzyć to wydarzenie wspólnie z pozostałymi. Każdy może nazwać się szczęściarzem, bo takie koncerty już się nie powtórzą, takie kolaboracje na scenie, takie piosenki i takie emocje – za to kocham ten festiwal najbardziej! Za nieprzeciętność i ogromne zaskoczenia!

„Orkiestra Orkiestr”! Jedyny, wyjątkowy, zjawiskowy, różnorodny, brakuje mi przymiotników, aby opisać to, co wydarzyło się na scenie w Warszawie. To był pierwszy taki koncert, kiedy to zostały zaśpiewane wszystkie single Męskiego Grania, od samego początku w roku 2010. Wszyscy artyści wystąpili na jednej scenie! Męskie Granie to już jest taka rozpędzona machina, że nikt tego nie zatrzyma. Wynikiem tego było ponad 15 tysięcy gardeł, które wspólnie wyśpiewały tegoroczny hymn Męskiego Grania, czyli utwór „Sobie i Wam”.

Piotr Stelmach mówił piękne rzeczy ze sceny, zawsze podziwiam jego doświadczenie i wiedzę muzyczną. Podkreślał wielokrotnie, że należy doceniać polską muzykę i wspierać polskich debiutantów, dlatego właśnie powstało Męskie Granie! Nie sztuką jest zaprosić znaną gwiazdę z zachodu i dużymi nazwiskami zgromadzić ludzi pod sceną. Sztuką jest robić festiwal, gdzie duże nazwiska to polskie nazwiska, a publiczność mówiąc w przenośni „toczy walkę o bilety”!

Polska muzyka to największa zaleta tego wydarzenia, a ten festiwal to sukces, bo są na nim polscy artyści! Ci dopiero debiutujący, ci którzy odnoszą olbrzymie sukcesy, ci starsi i ci młodsi. Na Męskim Graniu, muzyka łączy pokolenia. Orkiestra wykonuje covery wspaniałych artystów, utwory które znają wszyscy, utwory które każdy śpiewa i ceni.

Przejście przez wszystkie single pokazało, że z roku na rok jest coraz lepiej. Rok 2019 to 10 lat Męskiego Grania, to okrągła liczba do celebrowania i mam nadzieje, że będę miała okazję być na kolejnych wspaniałych koncertach przez kolejne 10 lat.

W tym roku trzeba przyznać, że Męskie Granie to jedno nazwisko, a mianowicie – Igor Walaszek. To on w tym roku rozbił bank i zawładnął sceną! Nie wszyscy wierzyli, że to dobry wybór, bo nie wszyscy go znali. Igor pokazał im jednak, że to była najlepsza decyzja, że scena to jego miejsce, a scena Męskiego Grania pasuje mu idealnie!

Osobiście jestem oczarowana od początku do końca trwania festiwalu!

8 godzin stania pod sceną, 8 godzin pięknej muzyki, 8 godzin fantastycznych emocji i zaskoczeń, 8 godzin w miejscu, gdzie znów chce się żyć.

8 godzin to zdecydowanie za mało!

Męskie Granie Orkiestra to jedyny taki skład  i jedyny taki koncert!

Męskie Granie – życzę Wam, abyście nigdy nie przestawali. To piękne co robicie, to piękna koncertowa machina, która łączy ludzi z muzyką! Niech muzyka ciągle nas łączy…. niech nic nas nie dzieli!

Życzę sobie i Wam, aby przez kolejne dziesięć lat móc doświadczać takich emocji, słuchając muzyki i zbierać doświadczenia biorąc udział w takich wydarzeń!

Reklama