Intymnością jest mówienie prawdy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Intymnością jest mówienie prawdy. Piękne zdanie. Nie jest moje, choć chętnie przywłaszczę, no może pożyczę i będę rozpowszechniać. Wypowiedziała te słowa Evelyn Hugo, będąc w związku ze swoim drugim mężem. A miała ich w sumie siedmiu. Prócz tego nie miała wcale łatwego życia, choć było ono piękne. Mogłabym nią być.

Evelyn Hugo mówi nam prawdę. Swoją własną. I dlatego, gdy opowiada, czuje się jakby się ją znało od lat, ot dziewczyna z sąsiedztwa i to jakiego! Prosto z Hollywood. Evelin Hugo nie żyje naprawdę. Jest bohaterką powieści Taylor Jenkins Reid.

Reklama

Wydawca porównuje ją do Marilyn Monroe i Audrey Hepburn, dla mnie jednak to bez dwóch zdań potomkini Scarlett O`Hary, bez jej infantylności i naiwności. Uwielbiam zawziętość Hugo i jej niepokorność, które kocham w samej sobie. Gdyby żyła naprawdę, chętnie bym jej powiedziała, że jest piękna.

Determinacja, siła i wewnętrzna magia to jej broń, którą posługiwała się w ciągu swojego życia po mistrzowsku. Evelyn Hugo właśnie przekwita i dlatego opowiada historię swojego życia, na które składa się wiele barw. Czerń też jest obecna wśród nich, co czyni bohaterkę bardziej realistyczną z jednej strony i bardziej atrakcyjną z drugiej. A nie ma nic przyjemniejszego, niż historie pięknych ludzi. Czytajmy zatem! Polecam.

 

Siedmiu mężów Evelyn Hugo, Taylor Jenkins Reid, Wydawnictwo Czwarta Strona, tłumaczenie Agnieszka Kalus

Autor

Marika Krajniewska– Ceniona przez czytelników współczesna pisarka pochodzenia rosyjskiego. Urodziła się w Leningradzie, w 1992 roku opuściła już Petersburg. Od lat mieszka w Warszawie. Na co dzień przeciwdziała uprzedzeniom opartym na krzywdzących stereotypach. Wyznaje zasadę łączenia zamiast dzielenia: krajów, narodów, kultur. Pisze książki i scenariusze filmowe. Jest reżyserką i producentką krótkometrażowego filmu fabularnego „Głód”, który został doceniony na międzynarodowych festiwalach. Jest właścicielką wydawnictwa Papierowy Motyl. Autorka m.in. „Och, Elvis!”, „No, Asiu!”, „Hej, Mała!” – humorystycznej trylogii o przygodach warszawskich zwariowanych seniorek, a także nominowanych do nagrody Angelus takich powieści jak: „Schronisko”, „Białe noce” i inne.

Przeczytaj również

Laweta

Pewnego wrześniowego dnia laweta stanęła na trawniku przy drodze wyjazdowej

Reklama