Mary Noga – Artystka

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Malarstwo i rysunek interesowało mnie od najmłodszych lat. Pamiętam zachwyt malej dziewczynki nad wspaniałymi projektami sukienek dla lalek Barbie wykreowanych przez maestro Karla Lagerfielda. Jako osobowość introwertyczna często spędzałam godziny malując i słuchając muzyki, jednak sama myśl o pokazaniu moich prac publicznie była dość paraliżująca. Potem nastąpił okres podróży i poszukiwania ”własnego miejsca na ziemi” – aktualnie jest to Dubaj, miasto  piękne i inspirujące, a poprzez swoje ekstremalne temperatury, skłaniające do regularnej pracy.

Stworzylam kilka kolekcji, które okazały się sukcesem. ”Red Hat Collection” jako swoista gra i inspiracja przemycona z Irlandii, Tycjanowski kolor wlosow – czupryna zakrywająca oczy na wskroś i wlosy jako symbol biblijnej sily. W kraju gdzie czesto kobiety skrywają cale ciało przed zakusami męskich spojrzeń, a jedyna częścią niezakryta są oczy. Oczy jako zwierciadło duszy – zakrywamy. Postaci z moich obrazow to zawsze kobiety, zawsze samotne i poważne. Jednak nie jest to smutek, a raczej swoista powaga, zaduma i refleksja egzystencjonalna.

Reklama

Moje malarstwo czerpie wiekszosc  inspiracji z ilustracji mody oraz pop artu. Podziwiam wspaniały kunszt lekkiego rysunku Davida Dowtona, ale i genialna paletę Lity Cabellut i Ashley Longshore, która to w prześmiewczy sposób traktuje rzeczywistość.

Moda odgrywa ważną role w mojej pracy, kocham jej efemeryczność, nietuzinkową osobowosc i jej swoisty charakter jako sposob wyrazu.

Moim ukochanym medium jest akwarela, piórko oraz farby akrylowe. W Dubaju współpracuje z kilkoma ekskluzywnymi markami, miedzy innymi z Bentley oraz hotelami Marriott, Kempinski oraz Address, gdzie malujac na żywo zapraszam gosci do wspolnej przygody tworzenia. Jest to wspaniała możliwość poznawania ciekawych ludzi z calego swiata,. Od  roku goszczę w jednej z francuskich kawiarni ”La Farine”, gdzie wystawiam moje prace.

Malowanie jest moim sposobem na życie, kluczem do wolności, a sam proces tworczy to swoista medytacja. Każda z moich prac zatrzymuje i nasuwa pytania, a ciche i dostojne postaci mają własną historię do opowiedzenia.

Autor

Maria Noga – urodzona w 1985 w Bydgoszczy. Studia na Wydziale Sztuki Uniwerytetu Warmińsko – Mazurskiego. Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Eugeniusza Geno Malkowskiego. Po ukończeniu studiów pracowała w Irlandii, Polsce i Dubaju aby w 2016 roku powrócić do malowania. Na pewno przyczyniła się do tego paroletnia praca w galerii Triada. Rozpoczęła także owocną współprace z Swiss Art Gate w Dubaju.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama