Magdalena Sekuła: Hala ma służyć lokalnej społeczności

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

– Zdobyliśmy pozycję wiodącego obiektu w branży, mimo upływu lat i coraz większej konkurencji – mówi Magdalena Sekuła, Prezes Zarządu Spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY. 18 sierpnia mija 9 lat od pierwszej imprezy, która zorganizowana została na Placu Dwóch Miast.

AG: ERGO ARENA jest dla Pani…

Reklama

MS: Projektem, przy którym jestem w zasadzie od momentu wbicia pierwszej łopaty. Pamiętam, kiedy w roku 2004, w imieniu Miasta, składaliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu. Może się wydawać, że ciągła praca przy jednym temacie jest po prostu nudna, ale w hali widowiskowo-sportowej nie grozi nam żadne znużenie. Tworzenie „Twojego Miejsca Rozrywki” cały czas emocjonuje, a po piętnastu latach czuję ogromny sentyment do tego miejsca.

AG: Co było największym wyzwaniem tych dziewięciu lat?

MS: Zbudowanie silnej marki na wymagającym rynku. Zdobyliśmy pozycję wiodącego obiektu w branży, mimo upływu lat i coraz większej konkurencji. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia sponsora tytularnego – ERGO Hestia jest z nami od 2010 roku oraz przedstawicieli biznesu – najemców powierzchni w hali. Konsekwencja dała też społeczną akceptację naszego projektu. Pierwotnie wśród mieszkańców zdania o zasadności budowy były podzielone, ale po dziewięciu latach istnienia znacznie przeważają głosy, że hala na granicy Gdańska i Sopotu była potrzebna.

AG: Gdańsko-sopocka hala to jedyny obiekt widowiskowo-sportowy w Polsce, który imprezy komercyjne zestawia z bezpłatnymi wydarzeniami o charakterze społecznym i dzieli swoją infrastrukturę z dwoma klubami sportowymi, które na co dzień trenują i grają tu swoje mecze. Jak udaje się pogodzić to wszystko w halowym kalendarzu?

MS: Nasi partnerzy starają się być możliwie jak najbardziej elastyczni. Często, gdy agencje koncertowe planują wielką trasę danego artysty okazuje się, że dysponujemy jednym, czy dwoma wolnymi terminami, które szybko musimy zarezerwować. Największe koncerty planowane są z przynajmniej półrocznym wyprzedzeniem.

Wszystkie podmioty znają również założenia miast – właścicieli. Hala ma służyć lokalnej społeczności, stąd ciągle poszerzana oferta bezpłatnych imprez. Hasło „Twoje Miejsce Rozrywki” skierowane jest do każdego z mieszkańców Gdańska i Sopotu, niezależnie od wieku, czy statusu społecznego.

AG: Po dziewięciu latach ciągłej eksploatacji konieczne są nowe inwestycje w hali i wokół niej. Jakie cele stawia sobie Pani na drugą dekadę zarządzania obiektem?

MS: Staramy się utrzymać obiekt w dobrej kondycji technicznej, ale ciągle chcemy w niego inwestować. Spółka wykorzystuje w tym celu również środki własne (dotychczas osiem milionów złotych). Na najbliższe lata przygotowaliśmy plan inwestycyjny, wyodrębniliśmy w nim cztery obszary priorytetowe, które dotykają kwestii ekologicznych, związanych z przeciwdziałaniem wykluczeniom, modernizacją tego, co już w hali mamy oraz rozwojem inteligentnych technologii.

AG: Przed nami dziesiąty rok funkcjonowania, czy ERGO ARENA szykuje z tej okazji dla mieszkańców coś specjalnego?

Będziemy chcieli z Państwem świętować, bo mija naprawdę wyjątkowa dekada. Na Wybrzeżu działo się sporo, odwiedzali nas wyjątkowi artyści i światowej klasy sportowcy. W dziesiątym roku istnienia na gdańsko-sopocką granicę znowu zawita kilka wielkich nazwisk. Dużo wskazuje na to, że pęknie nam czwarty milion widzów. Będziemy mogli pochwalić się, że na imprezach w ERGO ARENIE bawiły się cztery aglomeracje wielkości naszej metropolii. Jedno jest pewne: z moim zespołem zrobimy wszystko, żeby „Twoje Miejsce Rozrywki” dostarczało w tym jubileuszowym roku wielu wyjątkowych chwil, bo gdańszczanie i sopocianie zasługują tylko na takie!

 

Rozmawiała Aleksandra Golec

Przeczytaj również

Laweta

Pewnego wrześniowego dnia laweta stanęła na trawniku przy drodze wyjazdowej

Reklama