Audi A6 Limousine: Jak sprawdza się nowe A6 w klasie biznes?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Oczekiwany Audi A6 w jej najnowszej wersji Limousine jest już dostępny w sprzedaży. Co konkretnie zmieniło się w nowej wersji i czy faktycznie A6 ma szanse powalczyć w tej klasie z rywalami?

Zmieniło się bowiem wiele. Począwszy od podwyższonego komfortu użytkowania poprzez nową elegancką stylistykę, kończąc na nowoczesnym systemie cyfryzacji – Audi A6 Limousine zrewolucjonizowało właściwie swój model na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.

adui_22-min

Jednym z atutów nowego auta ze stajni Audi, którym chwalą się twórcy, jest system obsługi dotykowej MMI touch response. Znany ze smartfonów i łatwy w obsłudze system pozwala na intuicyjne obsługiwanie kokpitu na dwóch wyświetlaczach zastępujących przyciski i pokrętła znane z poprzednich modeli. Cyfrowy system obsługi umożliwia również daleko idącą personalizację układu przycisków, gdyż pozwala użytkownikowi na dowolne rozmieszczenie ikon w zależności od częstotliwości użytkowania. Na dolnym wyświetlaczu użytkownik może zapisać do 27 własnych skrótów. Ergonomia rozkładu przycisków pozwala m.in. na obsługę klimatyzacji z nadgarstkiem spoczywającym na skrzyni biegów. Dodatkowo, w zestawie z nawigacją MMI Navigation plus, samochód wyposażony będzie w Audi virtual cockpit, którego obsługa odbywa się przy pomocy przycisków wielofunkcyjnych na kierownicy. Uzupełnia się on z wyświetlaczem danych head up display, który na przedniej szybie, w polu widzenia kierowcy wyświetla informacje drogowe takie jak np. szczegółowa mapa skrzyżowań. A6 Limousine wyposażone jest także w system dialogowy online, pozwalający m.in. na kontrolę klimatyzacji. Wyjątkowym udogodnieniem jest zainstalowany w aucie moduł transmisji danych LTE Advanced, dzięki czemu Audi jest zawsze online.

Reklama

Oczywiście, tym co decyduje o jakości auta, jest w dużej mierze to, co znajduje się pod jego maską. Początkowo A6 wejdzie na rynki europejskie z trzema silnikami V6. W późniejszym terminie oferta zostanie wzbogacona o czterocylindrowe jednostki TFSI i TDI. Wszystkie silniki montowane w A6 charakteryzują się szybkim oddawaniem mocy, wysoką wydajnością i kulturą pracy. Silnik benzynowy V6 to 340 KM i moment obrotowy 500 Nm. W wersji TDI moment obrotowy to aż 620 Nm przy 286 KM. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym dla danych modeli to kolejno 7,1-6,7 l/100 km i 5,8 – 5,5 l/100 km. Wszystkie wersje A6 są standardowo wyposażone w automatyczne skrzynie biegów. V6 współpracują z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią tiptronic, a 3.0 TFSI oferowana jest standardowo z siedmiobiegową, automatyczną skrzynią S tronic. Trzylitrowe jednostki napędowe dodatkowo oddają swą moc do napędu na cztery koła.

adui_23-min

Audi to jednak nie tylko potężny silnik i nowe technologie. To także wyjątkowy design. Audi A6 Limousine kontynuuje nowy język stylistyczny Audi znany z modeli A8 i A7 Sportback. Ostre krawędzie i wyraziste linie nadają biznesowej limuzynie sportową elegancję. Na przodzie auta znajduje się szeroka, nisko osadzona chłodnica Singleframe z chromowymi zdobieniami, obok niej płaskie reflektory i wloty powietrza o mocno zarysowanych konturach. Z boku auta znajdziemy atletycznie zarysowanie wnęki kół, od góry natomiast napięta linia dachu schodząca w ustawione pod ostrym kątem słupki C, a wszystko to zakończone chromową listwą z tyłu pojazdu, łączącą tylne światłą. Cechy te wyróżniają Audi w tworzeniu aut, które są jednocześnie wysublimowane i agresywne. Dla wyjątkowo wymagających klientów dostępna będzie także linia wyposażeniowa sport, a także zewnętrzny pakiet stylistyczny S line Exterieur.

a185066_large-min

Jeżeli chodzi natomiast o wnętrze, Audi postanowiło na futurystyczno-techniczną stylistykę tablicy rozdzielczej. Czarny panel łączy formę i funkcjonalność, a poziomy przebieg linii daje wrażenie przestronności. Konsola środkowa i oba wyświetlacze MMI touch response są lekko pochylone ku kierowcy, a po wyłączeniu górny wyświetlacz w praktycznie niewidoczny sposób zlewa się z ciemną powierzchnią dekoracyjną.

Audi A6 Limousine to zatem idealny nabytek dla kogoś, kto ceni sobie luksus ze sportowym zacięciem. Jest to wydajny samochód o dużej mocy, który jednocześnie wygląda naprawdę ekskluzywnie i zapewnia pasażerom wszelkie dogodności, jakie oferuje współczesna klasa biznes. Nie ma wątpliwości, że zakup A6 w wersji Limousine nie tylko gwarantuje posiadanie prestiżowego auta solidnej marki, ale jednocześnie zapewnia funkcjonalność i komfort w każdych warunkach. Zdecydowanie wart polecenia!

Reklama