Audi A6 Limousine: Jak sprawdza się nowe A6 w klasie biznes?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Oczekiwany Audi A6 w jej najnowszej wersji Limousine jest już dostępny w sprzedaży. Co konkretnie zmieniło się w nowej wersji i czy faktycznie A6 ma szanse powalczyć w tej klasie z rywalami?

Zmieniło się bowiem wiele. Począwszy od podwyższonego komfortu użytkowania poprzez nową elegancką stylistykę, kończąc na nowoczesnym systemie cyfryzacji – Audi A6 Limousine zrewolucjonizowało właściwie swój model na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.

adui_22-min

Jednym z atutów nowego auta ze stajni Audi, którym chwalą się twórcy, jest system obsługi dotykowej MMI touch response. Znany ze smartfonów i łatwy w obsłudze system pozwala na intuicyjne obsługiwanie kokpitu na dwóch wyświetlaczach zastępujących przyciski i pokrętła znane z poprzednich modeli. Cyfrowy system obsługi umożliwia również daleko idącą personalizację układu przycisków, gdyż pozwala użytkownikowi na dowolne rozmieszczenie ikon w zależności od częstotliwości użytkowania. Na dolnym wyświetlaczu użytkownik może zapisać do 27 własnych skrótów. Ergonomia rozkładu przycisków pozwala m.in. na obsługę klimatyzacji z nadgarstkiem spoczywającym na skrzyni biegów. Dodatkowo, w zestawie z nawigacją MMI Navigation plus, samochód wyposażony będzie w Audi virtual cockpit, którego obsługa odbywa się przy pomocy przycisków wielofunkcyjnych na kierownicy. Uzupełnia się on z wyświetlaczem danych head up display, który na przedniej szybie, w polu widzenia kierowcy wyświetla informacje drogowe takie jak np. szczegółowa mapa skrzyżowań. A6 Limousine wyposażone jest także w system dialogowy online, pozwalający m.in. na kontrolę klimatyzacji. Wyjątkowym udogodnieniem jest zainstalowany w aucie moduł transmisji danych LTE Advanced, dzięki czemu Audi jest zawsze online.

Reklama

Oczywiście, tym co decyduje o jakości auta, jest w dużej mierze to, co znajduje się pod jego maską. Początkowo A6 wejdzie na rynki europejskie z trzema silnikami V6. W późniejszym terminie oferta zostanie wzbogacona o czterocylindrowe jednostki TFSI i TDI. Wszystkie silniki montowane w A6 charakteryzują się szybkim oddawaniem mocy, wysoką wydajnością i kulturą pracy. Silnik benzynowy V6 to 340 KM i moment obrotowy 500 Nm. W wersji TDI moment obrotowy to aż 620 Nm przy 286 KM. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym dla danych modeli to kolejno 7,1-6,7 l/100 km i 5,8 – 5,5 l/100 km. Wszystkie wersje A6 są standardowo wyposażone w automatyczne skrzynie biegów. V6 współpracują z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią tiptronic, a 3.0 TFSI oferowana jest standardowo z siedmiobiegową, automatyczną skrzynią S tronic. Trzylitrowe jednostki napędowe dodatkowo oddają swą moc do napędu na cztery koła.

adui_23-min

Audi to jednak nie tylko potężny silnik i nowe technologie. To także wyjątkowy design. Audi A6 Limousine kontynuuje nowy język stylistyczny Audi znany z modeli A8 i A7 Sportback. Ostre krawędzie i wyraziste linie nadają biznesowej limuzynie sportową elegancję. Na przodzie auta znajduje się szeroka, nisko osadzona chłodnica Singleframe z chromowymi zdobieniami, obok niej płaskie reflektory i wloty powietrza o mocno zarysowanych konturach. Z boku auta znajdziemy atletycznie zarysowanie wnęki kół, od góry natomiast napięta linia dachu schodząca w ustawione pod ostrym kątem słupki C, a wszystko to zakończone chromową listwą z tyłu pojazdu, łączącą tylne światłą. Cechy te wyróżniają Audi w tworzeniu aut, które są jednocześnie wysublimowane i agresywne. Dla wyjątkowo wymagających klientów dostępna będzie także linia wyposażeniowa sport, a także zewnętrzny pakiet stylistyczny S line Exterieur.

a185066_large-min

Jeżeli chodzi natomiast o wnętrze, Audi postanowiło na futurystyczno-techniczną stylistykę tablicy rozdzielczej. Czarny panel łączy formę i funkcjonalność, a poziomy przebieg linii daje wrażenie przestronności. Konsola środkowa i oba wyświetlacze MMI touch response są lekko pochylone ku kierowcy, a po wyłączeniu górny wyświetlacz w praktycznie niewidoczny sposób zlewa się z ciemną powierzchnią dekoracyjną.

Audi A6 Limousine to zatem idealny nabytek dla kogoś, kto ceni sobie luksus ze sportowym zacięciem. Jest to wydajny samochód o dużej mocy, który jednocześnie wygląda naprawdę ekskluzywnie i zapewnia pasażerom wszelkie dogodności, jakie oferuje współczesna klasa biznes. Nie ma wątpliwości, że zakup A6 w wersji Limousine nie tylko gwarantuje posiadanie prestiżowego auta solidnej marki, ale jednocześnie zapewnia funkcjonalność i komfort w każdych warunkach. Zdecydowanie wart polecenia!

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama

Reklama