ANYWHERE          TV

5 sposobów, aby Twoja codzienna pielęgnacja była bardziej EKO

5_sposobow_1-

W dobie postępującego kryzysu ekologicznego wszyscy staramy się żyć w sposób, który przyczyni się do chociaż minimalnej poprawy sytuacji. Istotną rolę odgrywają tu nasze codzienne nawyki, zwłaszcza te związane z pielęgnacją i produktami, jakich do niej używamy. Jak stać się bardziej eko na co dzień i co możesz już dziś zmienić w swoich nawykach, aby zagwarantować sobie i bliskim lepsze jutro?

 

1. BABMBUSOWA SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW

Nie jest tajemnicą, że największym zagrożeniem dla planety jest plastik. Używamy go w ogromnych ilościach, zwłaszcza w łazience, nie tylko w produktach do higieny ciała, czy włosów, ale też przy tak prozaicznych czynnościach jak mycie zębów. Zamień plastikową szczoteczkę do zębów na tę bambusową, która wykonana jest z półproduktów pochodzenia roślinnego. Roślinne włosie wykonane z odnawialnego bio nylonu (olej rycynowy) jest równie skuteczne, co sztuczne tworzywo, które stosowane jest w plastikowej szczoteczce. Bambusowe szczoteczki dla wszystkich domowników to mała zmiana o dużym znaczeniu dla środowiska.

2. ORGANICZNE PATYCZKI DO USZU

Drugim często używanym produktem kosmetycznym są patyczki do uszu. Stosujemy je albo do zewnętrznego czyszczenia uszu, albo do codziennej korekty makijażu. Statystyki pokazują, że to właśnie patyczki do uszu są jedną z największych plastikowych plag zanieczyszczających oceany. Jak wygląda alternatywa dla tego produktu? W sklepach dostępne są organiczne patyczki do uszu wykonane z takich produktów jak papier, czy bambus, a końcówka zastąpiona jest ekologiczną bawełną. To kolejny prosty sposób na to, aby w widoczny sposób zmniejszyć codzienną produkcję plastikowych śmieci.

3. NAPEŁNIAJ ZUŻYTE OPAKOWANIA

Na rynku co chwila pojawiają się nowe marki, które oferują półprodukty w postaci płynnego żelu, mydła i szamponu dostępnego bez plastikowego opakowania. Zamiast wyrzucać pustą butelkę i kupować nową, poszukaj mydła, żelu oraz szamponu w płynie, pakowanego w ekologiczne opakowania.

4. KOSTKA ZAMIAST BUTELKI

Możesz też od razu zamienić butelkę na bardziej ekologiczne rozwiązanie, czyli na produkty do higieny dostępne w kostce. Już nie tylko mydło do ciała możesz dostać w tej prostej formie, ale również i szampon, a nawet odżywkę. Mydła dostępne na rynku są tak różnorodne, że z pewnością znajdziesz godnego następcę ulubionego żelu pod prysznic oraz szamponu do włosów. Ten prosty trik pozwoli Ci pozbyć się z łazienki sporej ilości plastiku, który nie jest też najlepszym sposobem na przechowywanie produktów do codziennej higieny.

5. KUPUJ MNIEJ, A LEPIEJ

Masz koszmarny nawyk kupowania nowego produktu, kiedy na półce w łazience stoją jeszcze podobne dwa z niewielką ilością w środku? To jeden z najczęstszych powodów zwiększonej ilości wyrzucanego plastiku. Nie warto testować kilka produktów słabszej jakości i odkładać je na półkę, kiedy nie spełnią Twoich oczekiwań. Zamiast tego, porozmawiaj ze specjalistą od kosmetologii lub zaopatrz się w kosmetyki, które możesz przetestować na przykład u znajomej. W ten sposób kupujesz mniej, ale z większym pożytkiem dla siebie i dla środowiska.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE

Cały ten Bałtyk

Wakacyjny Bałtyk ma swój unikatowy, rubaszny folklor. Mieni się kolorami cymbergajowych