Nowy sezon Filharmonii na Ołowiance w Gdańsku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Blisko 30 koncertów symfonicznych, recitale pianistyczne, koncerty familijne i edukacyjne, to wszystko czeka nas w sezonie 2019/2020 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Na przestrzeni kolejnych miesięcy od września, aż do końca sierpnia przyszłego roku będzie można wysłuchać gry Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Bałtyckiej z udziałem wybitnych solistów z Europy i świata. Orkiestra wykona utwory różnych epok, od barokowych utworów Michała Żebrowskiego po prapremierę dzieła Piotra Mossa i od muzyki Mozarta po Antona Weberna.

Reklama

Inauguracja sezonu nastąpi w piątek 13 września. Od tego dnia w każdy piątek o godz. 19.00 można będzie wysłuchać gry naszego zespołu. 20.09 odbędzie się koncert z muzyką filmową W. Kilara i H. Kuźniaka. 27.9 przyjedzie do nas Ewa Pobłocka i wykona Koncert f-moll F. Chopina. 4.10 wiolonczelista Garry Hoffman zagra Koncert Elgara. Później czekają nas występy orkiestry w Gdyni (20.10) i Rumii (25.10). Później wysłuchamy 3 koncertów symfonicznych w ramach Gdańskiej Jesieni Pianistycznej 8.11, 15-go i 22-go. Recital podczas festiwalu wykona m.in. Julianna Avdeeva, zwyciężczyni Konkursu Chopinowskiego w 2010 r.

W grudniu zapraszamy m.in. na koncerty sylwestrowe, a potem przez pierwsze tygodnie zimy bale gdańskie w każdą sobotę o godz. 19.00. 28.02.2020 czeka nas światowe prawykonanie Koncertu na flet, organy i orkiestrę Piotra Mossa. 27.03 natomiast Polish Cello Quartet wykona także specjalnie napisany Koncert, tym razem Mikołaja Góreckiego. Wyjątkowym gościem Filharmonii w kwietniu będzie Kristine Opolais – sopran, solistka Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Wystąpi ona w ramach koncertu charytatywnego „Muzyka czyni cuda”. W maju odbędzie się Gdański Festiwal Muzyczny z udziałem naszej orkiestry gdzie zagra m.in. Jan Lisiecki – fortepian.

Na zakończenie sezonu w czerwcu wysłuchamy II Symfonii c-moll G. Mahlera, „Zmartwychwstanie” z udziałem chóru Opery Bałtyckiej pod dyrekcją dyrektora artystycznego Filharmonii, Georga Tchitchinadze.

Ponadto nasi odbiorcy chcący wziąć udział całymi rodzinami w naszych wydarzeniach także nie będą mogli narzekać na ubogą ofertę. Planowane są dziesiątki wydarzeń od warsztatów muzycznych, przez koncerty familijne o różnorodnej tematyce. Ponadto nauczyciele wraz z uczniami szkół podstawowych (do 8 klasy włącznie) będą mieli do dyspozycji ofertę dla siebie.

Młodzież 18-to i 19-to letnia jest zaproszona na wybranych 15 koncertów symfonicznych całkowicie bezpłatnie w ramach kontynuacji programu „Ostrożnie, filharmonia wciąga!”. Dzięki programowi setki młodych ludzi z małych miast i wsi pomorza po raz pierwszy miało szansę zetknąć się z muzyką symfoniczną i orkiestrą.

Jednym słowem warto śledzić nasz repertuar na filharmonia.gda.pl i na facebook.com/filharmonia. Rozwijać się także będzie w tym roku profil „Filharmonia Bałtycka dla dzieci” gdzie planowane są konkursy biletowe z udziałem naszych partnerów.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama

Reklama