Nowy sezon Filharmonii na Ołowiance w Gdańsku

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Blisko 30 koncertów symfonicznych, recitale pianistyczne, koncerty familijne i edukacyjne, to wszystko czeka nas w sezonie 2019/2020 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Na przestrzeni kolejnych miesięcy od września, aż do końca sierpnia przyszłego roku będzie można wysłuchać gry Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Bałtyckiej z udziałem wybitnych solistów z Europy i świata. Orkiestra wykona utwory różnych epok, od barokowych utworów Michała Żebrowskiego po prapremierę dzieła Piotra Mossa i od muzyki Mozarta po Antona Weberna.

Inauguracja sezonu nastąpi w piątek 13 września. Od tego dnia w każdy piątek o godz. 19.00 można będzie wysłuchać gry naszego zespołu. 20.09 odbędzie się koncert z muzyką filmową W. Kilara i H. Kuźniaka. 27.9 przyjedzie do nas Ewa Pobłocka i wykona Koncert f-moll F. Chopina. 4.10 wiolonczelista Garry Hoffman zagra Koncert Elgara. Później czekają nas występy orkiestry w Gdyni (20.10) i Rumii (25.10). Później wysłuchamy 3 koncertów symfonicznych w ramach Gdańskiej Jesieni Pianistycznej 8.11, 15-go i 22-go. Recital podczas festiwalu wykona m.in. Julianna Avdeeva, zwyciężczyni Konkursu Chopinowskiego w 2010 r.

W grudniu zapraszamy m.in. na koncerty sylwestrowe, a potem przez pierwsze tygodnie zimy bale gdańskie w każdą sobotę o godz. 19.00. 28.02.2020 czeka nas światowe prawykonanie Koncertu na flet, organy i orkiestrę Piotra Mossa. 27.03 natomiast Polish Cello Quartet wykona także specjalnie napisany Koncert, tym razem Mikołaja Góreckiego. Wyjątkowym gościem Filharmonii w kwietniu będzie Kristine Opolais – sopran, solistka Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Wystąpi ona w ramach koncertu charytatywnego „Muzyka czyni cuda”. W maju odbędzie się Gdański Festiwal Muzyczny z udziałem naszej orkiestry gdzie zagra m.in. Jan Lisiecki – fortepian.

Na zakończenie sezonu w czerwcu wysłuchamy II Symfonii c-moll G. Mahlera, „Zmartwychwstanie” z udziałem chóru Opery Bałtyckiej pod dyrekcją dyrektora artystycznego Filharmonii, Georga Tchitchinadze.

Ponadto nasi odbiorcy chcący wziąć udział całymi rodzinami w naszych wydarzeniach także nie będą mogli narzekać na ubogą ofertę. Planowane są dziesiątki wydarzeń od warsztatów muzycznych, przez koncerty familijne o różnorodnej tematyce. Ponadto nauczyciele wraz z uczniami szkół podstawowych (do 8 klasy włącznie) będą mieli do dyspozycji ofertę dla siebie.

Młodzież 18-to i 19-to letnia jest zaproszona na wybranych 15 koncertów symfonicznych całkowicie bezpłatnie w ramach kontynuacji programu „Ostrożnie, filharmonia wciąga!”. Dzięki programowi setki młodych ludzi z małych miast i wsi pomorza po raz pierwszy miało szansę zetknąć się z muzyką symfoniczną i orkiestrą.

Jednym słowem warto śledzić nasz repertuar na filharmonia.gda.pl i na facebook.com/filharmonia. Rozwijać się także będzie w tym roku profil „Filharmonia Bałtycka dla dzieci” gdzie planowane są konkursy biletowe z udziałem naszych partnerów.

Reklama