Olivia Star z najwyższym punktem widokowym w Polsce Północnej!

Nasze magazyny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Olivia Star z najwyższym punktem widokowym w Polsce Północnej ruszył 18 lipca. System rezerwacyjny został uruchomiony 15 lipca 2019 r. z możliwością wykupienia wejść od 17 lipca.

Operator 32 kondygnacji oficjalnie udostępnił taras i całe piętro dla zwiedzających. Od 18 lipca Olivia Star stała się najwyżej położonym ogólnodostępnym punktem widokowym w Polsce, na którym, oprócz zachwycającej panoramy, dostępna jest strefa gastronomiczna, insta spoty i miejsca wypoczynkowe do podziwiania widoków na Trójmiejski Park Krajobrazowy, Zatokę Gdańską czy malowniczą Oliwę.

Reklama

– Taras widokowy Olivia Star na 32. piętrze zapewne przyciągnie wielu odwiedzających, stając się wyjątkową atrakcją Gdańska i regionu pomorskiego. – mówiła na konferencji prasowej Marta Chełkowska, Dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Prezes Zarządu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

– Patrząc na podobne atrakcje na świecie, ma szansę przyczynić się do budowy ponadlokalnej marki. Pomorskie dziś kojarzone jest z nadmorskim położeniem, szybko rozwijającą się turystyką, ofertą wypoczynku letniego i całorocznego, ale także nowymi technologiami, dobrą jakością życia, dobrymi warunkami do inwestowania, rozwijającą się gospodarką morską czy wyspecjalizowanymi usługami o znaczeniu ponadregionalnym. Każda tego typu inwestycja to krok w kierunku nowoczesności i budowy wyróżniającej się oferty. – dodała.

W podobnym duchu wypowiadał się Łukasz Wysocki, Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

– Budynek Olivia Star otworzył przed nami nową atrakcję w postaci 32 piętra. Miejsce interesujące, zarówno z punktu widzenia obsługi gości indywidualnych, jak również uzupełniające ofertę dla organizatorów spotkań biznesowych. Cieszymy się, że tak atrakcyjne miejsce powstało właśnie w dzielnicy Oliwa. Dla nas bardzo ważne jest rozmieszczenie atrakcji turystycznych, dzięki czemu możemy pokazywać możliwości zwiedzania atrakcji Gdańska, które są położone poza Głównym Miastem i mamy szanse aktywnie przeciwdziałać tzw. overtourismowi. Poza tym, w Gdańsku „sezon” trwa cały rok, dlatego nowa „gwiazda” na mapie Gdańska pozwoli nam na rozbudowanie oferty biznesowej dla organizatorów spotkań i dalsze zachęcanie do odwiedzin poza miesiącami letnimi.

Rafał Marcyniuk, Członek Zarządu Olivia Star Top, spółki odpowiedzialnej za projekt tarasu widokowego podkreśla, że 32 kondygnacja ma stać się ważnym punktem na mapie jakościowych form spędzania czas na Pomorzu.

– Stwierdzenie, iż 32 piętro budynku Olivii Star to przede wszystkim widok ze 130 metrów nad poziomem ziemi zdecydowanie nie w pełni oddaje charakter tego miejsca. To trochę tak, jakby reklamować romantyczny rejs eleganckim żaglowcem, mówiąc o nim wyłącznie, jako o szybkim środku transportu. Piętro widokowe, dzięki autorskiej aranżacji wnętrz, ofercie kulinarnej i wyjątkowej atmosferze, oferuje unikalną przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Atrakcje widokowe w różnych miastach świata przeważnie są nastawione na ilość i duże grupy turystów, które spędzają na piętrze zaledwie chwilę, a to, co pozostaje im w pamięci, to w dużej mierze pośpiech i tłok. My zdecydowanie chcemy postawić na jakość, komfort i relaks naszych gości.

– Spółka Olivia Star Top stawia na stworzenie atrakcyjnej oferty na całym 32. piętrze. Do dyspozycji gości będzie restauracja oferująca pełne menu, w którym główne akcenty będą położone na dania pochodzące z pieca. Dominować będą pizze i casserole, ale nie zabraknie również sałat i dań przygotowanych na bazie lokalnych produktów od niewielkich dostawców oraz dań dla najmłodszych. W kawiarni, położonej w strefie nadmorskiej oferowane są wykwintne desery o zróżnicowanym charakterze. Naszym wyróżnikiem ma być przede wszystkim wysoka jakość potraw – mówi Krzysztof Dembek, Członek Zarządu Olivia Star Top. – Podobnie jak aura za oknami Olivii Star, nasze menu będziemy zmieniać sezonowo i opierać je na najświeższych produktach, dostępnych w bieżącym okresie zarówno w odniesieniu do słodkich, jak i wytrawnych potraw. Nasza możliwości pozwalają również na organizację spotkań firmowych, w wydzielonych strefach i salach konferencyjnych. Pokazuje to, jak nietypową ofertę przygotowaliśmy. Mamy ambicję stworzyć wyróżniającą się, unikalną przestrzeń, która nie będzie ani wyłącznie punktem widokowym, ani strefą wyłącznie biznesową. Chcemy natomiast zapewnić każdemu z naszych gości jakościową formę czasu wolnego. Tak zachwycający widok pozwala na nabranie dystansu, spojrzenie z zupełnie nowej perspektywy na pozostający w dole świat.

– Pomorska turystyka rozwija się w dobrym tempie, co odzwierciedlają statystyki ruchu pasażerskiego  portu lotniczego czy baz promowych, wartość inwestycji hotelowych czy poziom wydatków turystów krajowych i zagranicznych. Tak więc na mapie turystycznej regionu pojawił się nowy niebanalny punkt, który ma szansę stać tą zwyczajową dominantą, nadającą kierunek i skupiającą uwagę – mówiła Marta Chełkowska.

Nowa atrakcja Olivii Star otwarta będzie przez cały rok bez względu na warunki pogodowe. Organizatorzy liczą, że doskonałe warunki atmosferyczne będą w równym stopniu atrakcyjne dla gości, jak ekstremalne zjawiska pogodowe, które zza okien będzie można podziwiać przy filiżance doskonałej kawy. Atrakcja otwarta będzie w godzinach od 10.00-22.00, z ostatnim wejściem o godzinie 21.00. Rezerwacje odbywają się poprzez stronę www.oliviastar.pl

Reklama