2. Edycja PZU Gdańsk Maraton

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Moda na sportowy tryb życia ma się w Trójmieście coraz lepiej i niech tak zostanie. Jednym z dowodów na tę tezę jest zapowiedź drugiej edycji PZU Gdańsk Maraton, która odbędzie się już w niedzielę, 15 maja.

Zeszłoroczna, debiutancka edycja PZU Gdańsk Maraton dobitnie potwierdziła, że imprezy sportowe mają niesamowity potencjał w kwestii propagowania ruchu wśród mieszkańców Gdańska, ale także promocji samego miasta w kraju i zagranicą. W pierwszej odsłonie maratonu wzięło udział 1857 zawodników pochodzących z dziesięciu krajów. Chwalili oni sobie między innymi bardzo ciekawą trasę biegu i bogaty pakiet startowy. Impreza tak spodobała się biegaczom, że wybrali go na zwycięzcę plebiscytu Złoty Bieg 2015, organizowanego przez portal maratonypolskie.pl. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna impreza okaże się jeszcze większym sukcesem.

Druga edycja PZU Gdańsk Maraton odbędzie się już w niedzielę, 15 maja. Podobnie jak w zeszłym roku jego trasa będzie przebiegała przez najciekawsze miejsca związane z miastem. Uczestnicy przebiegną koło takich miejsc, jak park im. R. Reagana w Jelitkowie, industrialne wnętrza Europejskiego Centrum Solidarności, gdańskie Stare Miasto, leżącą na granicy Gdańska i Sopotu halę Ergo Arena i oczywiście Stadion Energa Gdańsk, znajdujący się na starcie i mecie całego wyścigu. 2. PZU Gdańsk Maraton będzie imprezą wieńczącą Gdański Herb Biegowy, którego dwoma pozostałymi etapami są 53. Bieg Westerplatte na 10 kilometrów i druga odsłona AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk. Nagrodą za ukończenie każdego z biegów jest medal zawierający znak herbowy Miasta Gdańska. Wielkość każdego z medali symbolizuje długość dystansów do przebycia w rywalizacji sportowej.

Maraton to zadanie dla najwytrwalszych z biegaczy, ale nie tylko oni powinni zainteresować się imprezą, bo towarzyszyć będzie jej wiele wydarzeń dodatkowych. Ciekawą opcją jest możliwość przebiegnięcia trasy maratonu w formie sztafety. Drużyna składająca się z czterech osób będzie miała w takim wypadku do pokonania etapy mierzące kolejno około 16,5 km, 8 km, 10,3 km i 7,4 km. W czasie biegu odbędzie się także konkurs na pozytywną strefę kibicowania skierowany dla uczniów gdańskich szkół. Wśród zgłoszonych pomysłów wyłonione zostanie osiem koncepcji, które w najciekawszy sposób promować będą ideę sportowego dopingu. Warto wspomnieć, że w ramach przygotowań do maratonu od początku stycznia odbywają się cotygodniowe treningi prowadzone przez Radosława Dudycza, zawodnika klasy mistrzowskiej. Są one opracowane dla poszczególnych grup zaawansowania i skupiają się na najważniejszych aspektach biegów długodystansowych.

Koszt dla zawodników chcących wziąć udział w drugiej edycji PZU Gdańsk Maraton wynosi 159 zł dla biegaczy indywidualnych i 399 zł dla drużyny sztafetowej. W ramach opłat uczestnicy dostaną pakiety startowe i możliwość posiłku regeneracyjnego. Mogą skorzystać także z oferty darmowego noclegu na terenie Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Kołobrzeskiej. Szczegółowe informacje na www.pzugdanskmaraton.pl.

 

tekst: Kajetan Kusina

źródło fot.: mat. prasowe

Reklama