Nigdy nie jest za wcześnie na pielęgnację skóry

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Profesjonalna pielęgnacja urody to nie tylko walka ze zmarszczkami. W ręce lekarza oddają się także młode kobiety, chociażby po to, by nawilżyć skórę. O swoich pierwszych wizytach u lekarza medycyny estetycznej opowiada Francys Barraza Sudnicka, modelka, miss, młoda mama i ambasadorka gabinetu Anny Butowskiej.

dr Anna Butowska: Pamiętasz, jak trafiłaś do mojego gabinetu?

Francys Barraza Sudnicka: Gdy przeprowadziłam się do Gdańska, poleciła mi cię koleżanka. Szukałam skutecznej pielęgnacji skóry twarzy, przede wszystkim solidnego nawilżenia i odświeżenia. Miałam też drobne przebarwienia od słońca, których chciałam się pozbyć. Zastanawiałam się, co mogę zrobić oprócz odwiedzania kosmetyczki.

20160416113434-min

Zaczęłyśmy od peelingu chemicznego z intensywnym nawilżaniem. Jak czułaś się po tym zabiegu?

Wszystko przebiegało tak, jak wytłumaczyłaś. Skóra goiła się około 7 dni, a okres rekonwalescencji trwał 2 pierwsze dni po zabiegu. Pamiętam, że tak naprawdę mogłam wychodzić z domu, w końcu bycie mamą nie pozwala na długie nicnierobienie (śmiech). Spokojnie sobie funkcjonowałam i nic szczególnego się nie działo. Za to po jakimś czasie, gdy skóra w całości się „odnowiła”, miałam poczucie takiej gładkiej, czystej cery!

Następnie zarekomendowałam ci Skinbooster. To zabieg mezoterapii z kwasem hialuronowym do nawilżenia głębokich warstw skóry.

Skin booster bardzo pomógł mojej skórze. Pamiętam, że gdy na stałe wróciłam z Wenezueli do Polski, zmiana klimatu na bardziej suchy dała mi się we znaki. Wiesz, skóra odczuwa takie zmiany. Skinbooster dogłębnie nawilżył moją twarz, cofnęły się nawet pierwsze drobne zmarszczki. Do tego te delikatne kremy z kwasem hialuronowym, które dostałam od Ciebie, cudownie się wchłaniały i zostawiały świetne uczucie gładkości.

20160416113443-min

Wszystko wygląda pięknie. Będę jeszcze chciała zobaczyć cię na kontroli.

Właściwie mam jeszcze jeden problem, w którym możesz mi pomóc. Wiesz, że mam małe dziecko. Po ciąży moje ciało nie było już tak idealne. Co prawda w takich chwilach w życiu praca modelki schodzi na drugi plan, ale dla samej siebie chciałam doprowadzić się do porządku. Zaczęłam ćwiczyć i efekty są super, jednak mam problem z jędrnością skóry na brzuchu.

To naturalne. Po ciąży mimo, że wracamy do prawidłowej wagi, skóra na brzuchu traci na jędrności, w dotyku jest zupełnie inna niż przed ciążą. Dobrze się odżywiasz, to super, bo wpływa to na metabolizm całego ciała, także skóry. Myślę jednak, że możemy coś zrobić, żeby pomóc twojej skórze w szybszej regeneracji.

Co to będzie? Ale chyba nie liposukcja?

Absolutnie nie! Ty masz idealny brzuch, pięknie już po ćwiczeniach widać zarys mięśni, tu tylko uelastycznimy skórę na brzuchu. W twoim przypadku, jak w przypadku innych młodych mam, wystarczy dogłębna stymulacja skóry, na przykład za pomocą Dermapenu.

Na czym to polega?

Na pobudzaniu skóry do odbudowy komórkowej poprzez precyzyjne nakłuwanie drobnymi igiełkami.

I nie będę miała po tym blizn?

Dermapen to małe urządzenie w kształcie długopisu, a igiełki są mikroskopijnej wielkości. Dzięki stymulacji skóra dostanie impuls, by produkować więcej elastyny i kolagenu, substancji odpowiedzialnych za jędrność. Dzięki temu skóra na twoim brzuchu będzie bardziej sprężysta.

20160416113454-min

 

Francys Barazza Sudnicka – polsko-wenezuelska modelka. Finalistka Miss Wenezueli 2003, Miss Polonia 2005, Miss Universe 2006 i Miss Ziemi 2006. Mama małej Francine. Pasjonatka sportu. Od niedawna mieszkanka Trójmiasta.

Anna Butowska – lekarz medycyny estetycznej. Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie i Studiów Podyplomowych dla Lekarzy z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii na GWSH w Katowicach. Specjalistka i pasjonatka.

 

fot.: Piotr Żagiel

Reklama

Stacja Diagnoza

Cztery lata temu. Piękny, ciepły maj. Kilka miesięcy wcześniej odnaleźliśmy