Dawna Poczta – nowa inwestycja grupy Euro Styl

Nasze magazyny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Gdański Euro Styl z Grupy Dom Development, największego dewelopera w Polsce, uruchamia sprzedaż 97 lokali (mieszkań i loftów) w ramach nowej inwestycji – Dawna Poczta, zlokalizowanej w Gdańsku przy ul. Mickiewicza. Odrestaurowany zabytkowy budynek poczty, połączony z dwoma nowoczesnymi obiektami, stworzy unikalną przestrzeń mieszkaniową w sercu rewitalizowanego Dolnego Wrzeszcza. Przekazanie kluczy zaplanowano na III kwartał 2021 r.

 

Reklama

Tętniąca życiem dzielnica Dolny Wrzeszcz, doskonale skomunikowana z innymi częściami Trójmiasta, z wieloma postindustrialnymi lokalami i eklektyczną architekturą, jest modnym miejscem spotkań.

W okolicy Dawnej Poczty znajdują się liczne miejsca wyróżniające się designem i unikalną atmosferą: restauracje, bary i ośrodki kultury, antykwariaty, klimatyczne palarnie kawy czy miejscowe browary. Styl osiedla Dawna Poczta to połączenie historii i nowoczesności. Inwestycję tworzyć będą dwa nowe budynki, które wraz z charakterystycznym gmachem zabytkowej poczty utworzą zamknięty kwartał zabudowy z wewnętrznym dziedzińcem.

Nowoczesne budynki, dzięki efektownym, dużym przeszkleniom, uzyskają ciekawą linię architektoniczną. Szklane loggie od strony ulicy Mickiewicza będą dodatkową dźwiękoszczelną barierą ochronną.

W projekcie duży nacisk położono na detale, dzięki czemu zabytkowy budynek poczty odzyska swój dawny blask – po renowacji posiadać będzie ceglaną elewację oraz drewniane okna z dekoracyjnymi listwami – szprosami. Wyróżniającym się elementem odrestaurowanego budynku będzie spadzisty dach o stalowo -szklanej konstrukcji, nawiązujący do pierwotnej formy architektonicznej. Uwagę przykują również nietypowe okrągłe elementy dekoracyjne znajdujące się na wysokości pierwszego piętra.

Dolny Wrzeszcz stale się zmienia i przyciąga uwagę stylową, eklektyczną architekturą oraz ciekawą atmosferą. Ta jedna z najstarszych dzielnic Gdańska, dzięki stałej rewitalizacji, stała się atrakcyjnym miejscem do życia i spędzania czasu wolnego. Dawna Poczta to inwestycja, która wpisuje się w metamorfozę dzielnicy. Dzięki połączeniu historycznej architektury z nowoczesną aranżacją tworzymy wyjątkową przestrzeń z otwartym patio zachęcającym do spotkań i integracji. Piękny, szklany czterospadowy dach budynku poczty to charakterystyczny element inwestycji nawiązujący stylem do zabytkowej konstrukcji z 1929 roku –mówi Ewa Nowicka, Dyrektor Sprzedaży Euro Styl S.A.

Między budynkami znajdzie się zielone patio – miejsce relaksu. Wyjątkowym akcentem w tej przestrzeni będzie interesująca rzeźba autorstwa trójmiejskiego artysty o pseudonimie Elvin Flamingo, związanego z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Praca o intrygującym tytule „W nim jesteś”, wykonana zostanie z cięto-giętej stali szlachetnej. Będzie to pierwsza instalacja artysty, która stanie w przestrzeni miejskiej.

Wysokiej jakości materiały oraz ozdobne portale wejściowe w połączeniu z detalami, takimi jak: lustra, lampy i oznaczenia na korytarzach klatek schodowych, stworzą eleganckie wnętrza.

Projekt inwestycji Dawna Poczta został skonsultowany z Fundacją Integracja, która specjalizuje się w dostosowywaniu budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, takim jak automatycznie otwierane drzwi wejściowe do budynków, windy z nawigacją głosową i oznaczeniami w języku Braille’a, szerokie przejścia w budynkach gwarantujące wygodny przejazd wózka inwalidzkiego czy szerokie miejsca parkingowe, Dawna Poczta będzie obiektem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. W dwóch czteropiętrowych budynkach powstaną 92 mieszkania, 1-, 2-, 3-, i 4-pokojowe o metrażach od 25,44 m² do 108,91 m² oraz 9 lokali usługowych o powierzchniach od 37,51 m² do 93,36 m².Natomiast
w zabytkowym budynku poczty znajdzie się 5 dwupoziomowych, stylowych loftówz doświetlającymi przestrzeń świetlikami dachowymi o powierzchniach od 38,10 m² do 108,91 m². Ceny lokali mieszkaniowych sięgają od  347,2 tys. zł do 1,2 mln zł, a lokali usługowych od 596,4 tys. zł do 1,1 mln zł. Dla wygody mieszkańców przewidziano 102 miejsca garażoweoraz 101 komórek lokatorskich i pomieszczeń na jednoślady.

Reklama