Dawna Poczta – nowa inwestycja grupy Euro Styl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Gdański Euro Styl z Grupy Dom Development, największego dewelopera w Polsce, uruchamia sprzedaż 97 lokali (mieszkań i loftów) w ramach nowej inwestycji – Dawna Poczta, zlokalizowanej w Gdańsku przy ul. Mickiewicza. Odrestaurowany zabytkowy budynek poczty, połączony z dwoma nowoczesnymi obiektami, stworzy unikalną przestrzeń mieszkaniową w sercu rewitalizowanego Dolnego Wrzeszcza. Przekazanie kluczy zaplanowano na III kwartał 2021 r.

 

Reklama

Tętniąca życiem dzielnica Dolny Wrzeszcz, doskonale skomunikowana z innymi częściami Trójmiasta, z wieloma postindustrialnymi lokalami i eklektyczną architekturą, jest modnym miejscem spotkań.

W okolicy Dawnej Poczty znajdują się liczne miejsca wyróżniające się designem i unikalną atmosferą: restauracje, bary i ośrodki kultury, antykwariaty, klimatyczne palarnie kawy czy miejscowe browary. Styl osiedla Dawna Poczta to połączenie historii i nowoczesności. Inwestycję tworzyć będą dwa nowe budynki, które wraz z charakterystycznym gmachem zabytkowej poczty utworzą zamknięty kwartał zabudowy z wewnętrznym dziedzińcem.

Nowoczesne budynki, dzięki efektownym, dużym przeszkleniom, uzyskają ciekawą linię architektoniczną. Szklane loggie od strony ulicy Mickiewicza będą dodatkową dźwiękoszczelną barierą ochronną.

W projekcie duży nacisk położono na detale, dzięki czemu zabytkowy budynek poczty odzyska swój dawny blask – po renowacji posiadać będzie ceglaną elewację oraz drewniane okna z dekoracyjnymi listwami – szprosami. Wyróżniającym się elementem odrestaurowanego budynku będzie spadzisty dach o stalowo -szklanej konstrukcji, nawiązujący do pierwotnej formy architektonicznej. Uwagę przykują również nietypowe okrągłe elementy dekoracyjne znajdujące się na wysokości pierwszego piętra.

Dolny Wrzeszcz stale się zmienia i przyciąga uwagę stylową, eklektyczną architekturą oraz ciekawą atmosferą. Ta jedna z najstarszych dzielnic Gdańska, dzięki stałej rewitalizacji, stała się atrakcyjnym miejscem do życia i spędzania czasu wolnego. Dawna Poczta to inwestycja, która wpisuje się w metamorfozę dzielnicy. Dzięki połączeniu historycznej architektury z nowoczesną aranżacją tworzymy wyjątkową przestrzeń z otwartym patio zachęcającym do spotkań i integracji. Piękny, szklany czterospadowy dach budynku poczty to charakterystyczny element inwestycji nawiązujący stylem do zabytkowej konstrukcji z 1929 roku –mówi Ewa Nowicka, Dyrektor Sprzedaży Euro Styl S.A.

Między budynkami znajdzie się zielone patio – miejsce relaksu. Wyjątkowym akcentem w tej przestrzeni będzie interesująca rzeźba autorstwa trójmiejskiego artysty o pseudonimie Elvin Flamingo, związanego z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Praca o intrygującym tytule „W nim jesteś”, wykonana zostanie z cięto-giętej stali szlachetnej. Będzie to pierwsza instalacja artysty, która stanie w przestrzeni miejskiej.

Wysokiej jakości materiały oraz ozdobne portale wejściowe w połączeniu z detalami, takimi jak: lustra, lampy i oznaczenia na korytarzach klatek schodowych, stworzą eleganckie wnętrza.

Projekt inwestycji Dawna Poczta został skonsultowany z Fundacją Integracja, która specjalizuje się w dostosowywaniu budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, takim jak automatycznie otwierane drzwi wejściowe do budynków, windy z nawigacją głosową i oznaczeniami w języku Braille’a, szerokie przejścia w budynkach gwarantujące wygodny przejazd wózka inwalidzkiego czy szerokie miejsca parkingowe, Dawna Poczta będzie obiektem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. W dwóch czteropiętrowych budynkach powstaną 92 mieszkania, 1-, 2-, 3-, i 4-pokojowe o metrażach od 25,44 m² do 108,91 m² oraz 9 lokali usługowych o powierzchniach od 37,51 m² do 93,36 m².Natomiast
w zabytkowym budynku poczty znajdzie się 5 dwupoziomowych, stylowych loftówz doświetlającymi przestrzeń świetlikami dachowymi o powierzchniach od 38,10 m² do 108,91 m². Ceny lokali mieszkaniowych sięgają od  347,2 tys. zł do 1,2 mln zł, a lokali usługowych od 596,4 tys. zł do 1,1 mln zł. Dla wygody mieszkańców przewidziano 102 miejsca garażoweoraz 101 komórek lokatorskich i pomieszczeń na jednoślady.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Follow on Twitter

Reklama

Reklama