Pielęgnacja skóry – zdążyć przed słońcem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
W powietrzu odczuwamy zbliżającą się wielkimi krokami wiosnę, a nasza skóra twarzy, szyi czy dekoltu jest szara, ziemista i mało ujędrniona. O to, jakie zabiegi możemy wykonać, aby efektywnie ujędrnić skórę, zapytaliśmy naszego eksperta w dziedzinie medycyny estetycznej, doktor Annę Butowską.

Pani doktor, jakie zabiegi możemy wykonać w gabinecie medycyny estetycznej, aby ujędrnić skórę czy spłycić drobne zmarszczki, po którym od razu zauważymy znaczącą różnicę?

Z zabiegów, które przyniosą zauważalne efekty, ale z którymi należałoby się w tej chwili pospieszyć, polecam zabieg laserem frakcyjnym. Marzec to ostatni miesiąc, w którym możemy bez obaw poddać się zabiegom nielubiącymi nasłoneczniania, a ten do takich należy. Terapia laserem frakcyjnym (Fraxel) dedykowana jest osobom chcącym odmłodzić, rozjaśnić skórę zarówno twarzy, jak i całego ciała. Uelastycznia skórę, spłyca drobne zmarszczki, zamyka rozszerzone pory, usuwa zaskórniki i przebarwienia. Oprócz tego jest pomocny przy leczeniu blizn różnego pochodzenia, doskonały jest do niwelowania rozstępów.

kurban

Jak to działa?

Laseroterapia frakcyjna stymuluje włókna kolagenowe do przebudowy poprzez  wykonywanie tysięcy mikrodziurek w skórze, odparowania ich z pozostawieniem wokół zdrowej, nieuszkodzonej tkanki. Innymi słowy pomaga „starą”, uszkodzoną skórę zastąpić „nową”, bez przebarwień i zmarszczek. To bardzo skuteczna metoda, gdyż działa w głębokich warstwach skóry.

Ile trwa zabieg?

Przed zabiegiem, dla zwiększenia komfortu pacjenta, skórę znieczulamy specjalnym kremem. Sam zabieg trwa krótko, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi – od kilku do kilku dziesięciu minut przy większych obszarach ciała.

Jak wygląda skóra po zabiegu i kiedy najszybciej możemy wystawić ją na słońce?

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Przez pierwsze trzy do pięciu dni najlepiej zostać w domu, bo skóra pozostaje podrażniona, wygląda jak po przesadnym opalaniu. Należy stosować kremy po zabiegach laserowych oraz kremy przeciwsłoneczne, a na opalanie możemy liczyć dopiero po czterech tygodniach.

Co poleca pani dla spóźnialskich, którzy chcą poprawić kondycję skóry przed samymi wakacjami?

 
Reklama

Może nie przed samymi wakacjami, bo jednak skóra musi się wygoić, a takie bezpośrednie wystawienie na słońce przysporzy nam tylko kłopotów w postaci przebarwień, ale zdecydowanie polecam Dermapen. To niewielkie urządzenie w kształcie długopisu wykorzystywane do frakcyjnego  mikronakłuwania (dziurkowania) skóry.

kurban_2

W takim razie do kiedy najpóźniej możemy wykonać zabieg Dermapen?

 
Reklama

Możemy go wykonać jeszcze w maju, po zabiegu przez tydzień koniecznie musimy stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Trzeba zaznaczyć, że dla większego efektu oba zabiegi są powtarzalne, fraxel robimy co 6-8 tygodni, Dermapen co 4 tygodnie.

Pani doktor, jak dobrze rozumiem, to jeśli zdecydujemy się już w marcu na fraxel, to możemy zrobić tylko 1 zabieg przed latem, a Dermapenem – 3 zabiegi?

Dokładnie tak. Pamiętajmy, im więcej zrobimy zabiegów przed wakacjami, tym lepiej będzie się prezentować nasza skóra latem.

W czym pomaga Dermapen?

Podobnie jak laser frakcyjny, zwiększa napięcie skóry, spłyca zmarszczki, blizny niwelowane oraz zmniejsza się widoczność rozstępów. Skóra staje się wyraźnie młodsza i pełna blasku. Ma jednak delikatniejsze oddziaływanie, dlatego skóra zaraz po zabiegu jest mniej podrażniona, lepiej się goi.

 

źródło fot.: mat. prasowe

 
Reklama

więcej na www.medestetycznabutowska.pl

Reklama

Reklama