Książki na weekend i nie tylko. Poleca Marika Krajniewska

book_reading-min

Ostatnio przyszła do mnie bardzo inspirująca myśl, którą podchwyciłam i zatrzymałam w kieszeni z podpisem: „korzystać”. Nie zawsze to, co robisz musi się spotkać z aprobatą, a tym bardziej aplauzem najbliższych. Dlaczego? To proste – ponieważ nie jest to tożsame ze wsparciem, jakiego od bliskich oczekujemy. Fajne, prawda? Kłania się tutaj mój ulubiony toltecki nurt światopoglądowy głoszący m.in. by nie oczekiwać niczego o nikogo. Choć nie jest to łatwe, jest to możliwe. A gdy się przestaje – ale tak na poważnie – oczekiwać czegokolwiek od innych, momentalnie świat staje się piękniejszy, a nasz odbiór rzeczywistości mniej iluzoryczny, bardziej prawdziwy.

W tym miejscu polecam pierwszy tytuł na nadchodzące dni. „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej” to zbiór felietonów, pod redakcją Ilony Adamskiej. Ilona Adamska zaprosiła do projektu prawie sto wybitnych osób – kobiet i mężczyzn, gwiazdy estrady oraz małego i dużego ekranu, przedstawicieli świata biznesu i środowisk artystycznych, socjologów, seksuologów. Efekt? Przerósł najśmielsze oczekiwania redakcji! Powtórzę za Katarzyną Miller, która również wypowiedziała się na łamach książki: Zaczęłyśmy być nareszcie niegrzeczne. I, drogie panie, nie możemy pozwolić, by to się zmieniło.Jaka jest współczesna kobieta? O czym myśli, a czego nie powie? Skąd czerpie siłę i po co ona słabej płci? Dlaczego każda kobieta ma na drugie Feniks? Jak kocha, a jaka jest gdy nienawidzi? Przyznacie, że poznanie odpowiedzi na powyższe pytania mogą sprowokować do tego, byśmy wreszcie otworzyli oczy. Na co? Zostawiam to pytanie czytelnikom. Tak, ta książka da dużo nie tylko kobietom.

Reklama

Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej. Ilona Adamska. Wydawnictwo ID Media

Skoro o kobietach mowa, pozwolę sobie na prywatę. No bo, kto jak nie autor zaprezentuje własną książkę najlepiej? Rzecz specjalna i bardzo pomocna, sprawdziłam na sobie, dedykowana przyszłym mamom. „Z serca do serca. Afirmacje dla kobiet w ciąży. Notes kreatywny”. Dlaczego jest to pozycja wyjątkowa? Okres ciąży zarówno dla rozwijającego się maleństwa, jak i przyszłej mamy jest niezwykle ważny. Zdrowe odżywianie, ruch i świeże powietrze, a także wykonywania badań kontrolnych w tym czasie to absolutne minimum, by zarówno mama jak i maluch zachowali dobre samopoczucie. Lecz, czy te działania są wystarczające? Wiele przyszłych mam odczuwa lęk zarówno podczas ciąży, jak i przed porodem. Złe samopoczucie potęguje strach, blokując w ten sposób przepływ czystej krystalicznej energii opartej na miłości, co z kolei już na etapie prenatalnym sprzyja powstawaniu blokad emocjonalnych w relacji z maleństwem w okresie prenatalnym. Jest jednak dobra wiadomość. Świadoma, radosna, mało inwazyjna praca ze sobą, pomoże nawiązać „dialog” ze wspierającym nas Wszechświatem, oczyścić blokady emocjonalne i pozbyć się lęków. Pomogą w tym właśnie afirmacje dla kobiet w ciąży, zebrane w kreatywnym notesie, opracowanym specjalnie dla przyszłych mam. Uwieżcie, afirmują na co dzień w tym szczególnym czasie, zdarzą się cuda.

Z serca do serca. Afirmacje dla kobiet w ciąży. Notes kreatywny. Marika Krajniewska. Wydawnictwo Papierowy Motyl.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE