Rowerowa majówka na Podkarpaciu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Festiwal Bike Town Przemyśl jedna z największych atrakcji dla rowerowych maniaków z całej Polski. Tegoroczna, szósta edycja imprezy trwała tylko jeden dzień. To jednak wystarczyło, by padło kilka rekordów. 

Rankiem 1 maja około 700 rowerzystów rozpoczęło Maraton Twierdza Przemyśl. Wyścig ten co roku otwiera cykl rowerowych imprez pod hasłem Cyklokarpaty.pl. Tym razem na starcie stawiło się ponad 200 uczestników więcej niż w minionym roku. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na trasie hobby, mega i gigant. Powracających powitała przepiękna pogoda.

Nowością na Bike Town Przemyśl były zawody JUNIOR XC RACE, czyli okazja dla najmłodszych jeźdźców do spróbowania swoich sił w pierwszej poważnej sportowej rywalizacji. Inną nową dyscypliną był ELIMINATOR MTB. Ten miejski sprint rowerowy, który odbył się po wąskich, stromych uliczkach przemyskiego rynku, jest częścią cyklu “SsangYong Eliminator MTB”.

Krótki, ale solidny podjazd, ostre zakręty i wiele sekcji schodów skutecznie utrudniały rywalizację. Dzięki temu kibice mieli co oglądać – walka bark w bark, spektakularne wywrotki i finisze do ostatnich metrów – relacjonuje Grzegorz Miedziński, organizator Eliminatora MTB. Przy gorącym dopingu licznie zgromadzonej publiczności i emocjonującym komentarzu spikerów jako pierwszy linię mety przekroczył Łukasz Szymczuk (KKW Superior Wałbrzych).

Ciekawą atrakcją okazały się POKAZY TRIALOWE Bartka Ćwika, który oczarował przemyską publiczność opanowaniem sprzętu i sztuczkami na specjalnie ustawionych na Starym Rynku przeszkodach. Kilku śmiałków spróbowało swoich sił na specjalistycznym rowerze trialowym. To jednak okazało się nie lada wyzwaniem.

Dużym zainteresowaniem podczas całego dnia festiwalu cieszyło się też CENTRUM TESTOWE KELLYS, oferujące wypożyczenia, testowanie sprzętu i wymianę opinii. Wszyscy zainteresowani mieli szansę spróbować swoich sił i przejechać się na wycieczkę wokół Przemyśla.

Rowerowy dzień w Przemyślu podsumowały zawody Pucharu Świata w Dircie, czyli skokach i ewolucjach w powietrzu wykonywanych na rowerach BMX lub MTB. Przemyskie show to pierwsza z dwóch edycji Pucharu, które odbędą się w tym roku w Polsce. W tegorocznych zawodach na dropie startowym pojawiło się aż 34 dirt jumperów, z czego Polaków było 10, a reszta to reprezenci krajów całej Europy (głównie Szwecji, Niemiec, Republiki Czeskiej, Rosji, Ukrainy, Anglii czy Austrii).

Zakończeniem tegorocznego festiwalu było after party w klubie Rutyna. Prezydent Miasta Przemyśl pożegnał uczestników i publiczność obietnicą, że za rok Festiwal potrwa aż dwa dni.

 

Organizatorami BIKE TOWN PRZEMYŚL 2016 są: Fundacja Azymut, Velo Projekt Sp. z o.o. oraz Urząd Miejski w Przemyślu

Projekt dofinansowany przez: Urząd Miejski w Przemyślu

Patroni: Prezydent Miasta Przemyśla, Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński

Patroni medialni: Czwórka Polskie Radio, TVP Rzeszów, Radio Eska, MTB.pl, BikeBoard, 43Ride

Współorganizatorzy: RADICAL.sm, Eliminator MTB, Przemyskie Towarzystwo Cyklistów, Maratony Rowerowe Cyklokarpaty.pl, H7 Advertising & Marketing Agency

Sponsorzy: Monster Energy, GSHOCK, DH Szpak, Twoje Oko, Order of Code, Nowbud, ZUK, PWiK sp. z o.o., PGM sp. z o.o., PGK sp. z o.o., MPEC sp. z o.o. , As Bike.

 

Informacje na temat Bike Town Przemyśl 2016 można znaleźć na:

www.facebook.com/biketownprzemysl?fref=ts oraz www.biketown.pl

Kontakt e-mail: kontakt@biketown.pl

Reklama

Reklama

Stacja Diagnoza

Cztery lata temu. Piękny, ciepły maj. Kilka miesięcy wcześniej odnaleźliśmy