Siatkówka plażowa pod okiem szczypiornisty

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Oficjalny otwarty trening drużyn Beach Volleyball Business Cup już w poniedziałek, 23 maja br. w Sopocie. Na plaży przy molo zmierzy się 8 drużyn, a treningowe rozgrywki poprowadzi znany szczypiornista, Damian Wleklak. Okaże się, który team ma największe szanse na wygraną w czerwcu. Jedno jest pewne, trzeba się spieszyć z zapisami, bo miejsc na czerwcowy turniej ubywa. 

Turniej BVB Cup, czyli jak zwykli ją nazywać fani – siatkówka plażowa, z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Jak zwykle nie brakuje debiutantów. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 18-19 czerwca br, tradycyjnie w Sopocie. Będzie to już szóste spotkanie sympatyków plażowych rozgrywek siatkówki w Trójmieście. Ideą jest promowanie aktywnej postawy pracodawców, co przekłada się na pozytywne relacje z pracownikami, jak podkreślają sami zainteresowani. Tymczasem każdy z zespołów ciężko trenuje, bo przeciwnicy nie oddają piłki bez walki.

Dlatego miesiąc przed turniejem warto sprawdzić, na co stać team i wziąć udział w otwartym treningu na plaży, w poniedziałek 23 maja br. To jedna z niewielu okazji, gdzie można poćwiczyć grę nie jak zwykle w hali, ale w takich samych warunkach, jak podczas turnieju. – Każdy z nas stara się utrzymać wysoki poziom swoich umiejętności przez cały rok – opowiada Monika Brzozowska, szef marketingu & PR firmy Torus. – Jednak zwykle z początkiem maja wszyscy spotykamy się na plaży w Sopocie i trenujemy wspólnie.

Ci, którzy otarli się o podium, z pewnością nie oddadzą żadnego seta bez walki. – Po raz pierwszy zagraliśmy w BVBCup rok temu. Zabrakło nam tak niewiele do podium (przyp. red. – drużyna zajęła 4. miejsce). Teraz postaramy się jeszcze bardziej – zapowiada Joanna Pawłowska, z Energa Stadion.

Ostatnie miejsca 

Niektórzy z uczestników, żeby wziąć udział w czerwcowym turnieju muszą najpierw przejść wewnętrzne eliminacje w firmie. – Spotykamy się w wiosenno-letnią sobotę na plaży miejskiej w Gdyni i rozgrywamy mecze – opowiada Jakub Pater, z Thomson Reuters. – Zespoły są koedukacyjne. Drużyny z miejsc 1-3 otrzymują medale, a zwycięzcy dodatkowo puchar oraz prawo reprezentowania Thomson Reuters na turnieju BVB Cup.

Siatkówka inne niż wszystkie 

Dotychczasowi uczestnicy chórem podkreślają wyjątkowość rozgrywek, które przez dwa czerwcowe dni skupiają wzrok nie tylko bywalców sopockiej plaży, ale także sympatyków siatkówki plażowej. – Największą zaletą turnieju jest fakt, że w ramach naszych codziennych obowiązków w pracy zasiadamy do stołu celem negocjacji warunków zawieranych transakcji, a po godzinach w mniej formalnych strojach wspólnie wybieramy się na plażę, gdzie zespołowo podejmujemy kolejne wyzwania. To świetna okazja do zawierania relacji i integracji na wielu płaszczyznach, zarówno biznesowych jak i tych nieformalnych – podkreśla Monika Brzozowska, szef marketingu & PR firmy Torus.

Tymczasem już w poniedziałek, 23 maja br. na plaży przy molo w Sopocie, spotka się osiem drużyn, żeby razem potrenować i sprawdzić, na co stać przeciwników. Jak zwykle bezcenny będzie podmuch energii od kibiców, którzy nie raz udowodnili, że swoją energią potrafią uskrzydlić zawodników. Trening rozpocznie się o godz. 18, a poprowadzi go znany szczypiornista – Damian Wleklak.

Reklama