Kiedyś “Szansa na Sukces” dzisiaj szansa na sukces!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kiedyś byłam dużą fanką programu Szansa na Sukces, pamiętam ten odcinek jak dziś, kiedy gościem była Natalia Kukulska, a na scenie wystąpiła ona – Georgina Tarasiuk. Zaśpiewała utwór Dłoń i wygrała! 10-latka zaśpiewała tak, że każdy ją zapamiętał…biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy, mogłaby wydać już płytę i królować na listach przebojów, jednak ktoś poprowadził ją dobrą drogą. Minęło sporo czasu, dorosła i dzisiaj wraca z duetem Blauka.

Blauka to polski zespół tworzący muzykę z pogranicza rock/indie/vintage. Gatunek nazywany jest przewrotnie przez twórców jako „retrospektywny rock rekreacyjny”, który w zasadzie mówi niewiele, a o ile ciekawiej brzmi. Pomysłodawcami i założycielami Blauki jest duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk – autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka – basisty i producenta muzycznego. Blauka to spostrzegawcze, często humorystyczne teksty piosenek skrywające zbiór przemyśleń, marzeń i galimatiasów ludzkich relacji we współczesnym świecie. Ich piosenki charakteryzuje rzadko spotykane podejście do kompozycji muzycznej, wrzucone do abstrakcyjnego worka pełnego groteski, absurdu i dystansu do samych siebie.W sieci już jest dostępny trzeci singiel zespołu Blauka, zwiastujący debiutancki album ukazujący się jesienią 2019. „Fantazmat” to hipnotyzujący utwór będący ukłonem w stronę polskich lat 70., niesie obiecującą wizję idealnego partnera i miłości, przedstawiając jednocześnie cierpkie zderzenie z szarą rzeczywistością.

Klip “Fantazmat” to kolejna część opowieści – prequel znanych z wcześniejszych, uznanych przez środowisko filmowe teledysków “Figle Zuchwałe” i “Zawzięcie”. Obraz głęboko osadzony w klimacie retro-futuryzmu jest historią o podążaniu tropem idealnej drugiej połowy.

 
Reklama
 
Reklama

Tylko czy Fantazmat nie jest jedynie utopijną wizją?

Jeśli chcecie sprawdzić jak potoczyły się losy tej dziesięciolatki, koniecznie sprawdźcie i posłuchajcie! Ja osobiście nie mogę się doczekać całej płyty.

 

Zdjęcia Wiktor Franko

 
Reklama

Reklama