Ptasie figle w papuzim raju

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Papugarnia w Gdańsku przy ulicy Załogowej to zawsze kolorowe i radosne miejsce – nawet kiedy pogoda nie dopisze. Całą rodziną warto wybrać się tu po dobry humor.

Do dyspozycji zwiedzających jest jedna duża hala, w której można obserwować 86 ptaków różnych gatunków. Znajdziemy tu różnobarwne małe papużki: nimfy, rudosterki i białobrzuszki – ulubieńców dzieci, a także okazałe gatunki, których nazwy znamy głównie ze środków masowego przekazu czy szkolnych atlasów, czyli np. ara czy żako. Papugarnia to ich naturalne otoczenie – spędzają tu całość swojego życia od momentu rozstania z rodzicami. Opiekunowie kolorowego ptactwa traktują je jak swoich wdzięcznych i pojętnych wychowanków. Zapewniają, że ptaki są oswojone i niezwykle towarzyskie. Lubią kontakt z człowiekiem i uwielbiają nas obserwować.

– To niezwykle inteligentne i zaskakujące ptaki. Ich zachowanie jest zupełnie odmienne od ludzkiego, znacznie bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Kiedy bliżej przyjrzymy się papugom, ich obserwacja może stać się przyjemnym uzależnieniem. Papuzie obyczaje to cały wachlarz nieoczywistych emocji, ale kontakt ze zwierzętami to zawsze czasowa inwestycja, która zwróci się nam kilkukrotnie. To również wartościowa psychologicznie rozrywka dla starszych i młodszych – obserwacja ludzkich reakcji na ptasie harce to w mojej pracy dodatkowy walor – mówi Katarzyna Bartosz, jedna z ptasich opiekunek.

Tak jak ludzie papugi bywają łakomczuchami. Można je karmić z ręki, ale wówczas należy uważać np. na biżuterię – tę odradzają organizatorzy podczas odwiedzin. Wybieramy odzież z długim rękawem, a włosy związujemy. Przed wejściem do papugarni każdy odwiedzający otrzymuje szczegółową instrukcję savoire-vivre’u, dlatego nie musimy martwić się o nasz debiut. Bilet normalny kosztuje 19 zł, a ulgowy – 15 zł. W dni robocze za wejście dorosłego z dzieckiem zapłacimy 31 zł, a z dwojgiem – 40 zł. Grupom powyżej 10 osób Papugarnia oferuje duże zniżki.

W hali można poczuć się jak w ptasim radiu: opierzone lokatorki śpiewają, gwiżdżą, mówią, powtarzają, a nawet przedrzeźniają ludzką mowę. Uczą się błyskawicznie, potrafią psocić, zaczepiają i rozśmieszają. To doskonały pomysł na rozrywkę dla całej rodziny.

 

Papugarnia Gdańsk

Załogowa 17

80-557 Gdańsk

tel. 583550504

FB: Papugarniagdansk

czynne codziennie w godz. 10-18

sjesta w weekendy od 14 do 15

Reklama

OSTENTACJA

Od początku świadomego życia cierpię na pewną osobliwą przypadłość, a