Linia Nocna o każdej porze dnia i nocy!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jeśli jeszcze komuś Linia Nocna kojarzy się tylko z komunikacją miejską, to po przeczytaniu tego wpisu z pewnością się to zmieni. W tym wypadku nie będę pisać o rozkładzie jazdy autobusów nocnych, ale o rewelacyjnym muzycznym duecie, o którym ostatnio robi się coraz bardziej głośno w muzycznym środowisku.

Linia Nocna, to duet elektroniczny, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali już jakiś czas temu, był to czerwiec 2017, wtedy światło dzienne ujrzał ich singiel „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji ChilliZet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. Dzisiaj klip ma już na swoim koncie ponad pół miliona odsłon.  Rok później 16 marca 2018 na rynku pojawił się ich debiutancki album o takim samym tytule „Znikam na chwilę”. Dużym sukcesem była nominacja do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Elektronika. Linia Nocna ma za sobą występy na takich festiwalach jak: Spring Break Festival, Co Jest Grane 24 Festival i Local Warming Festival, czy występ na głównej scenie Kraków Live Festival.

Trudno jednoznacznie określić gatunek, który głównie charakteryzuje ich utwory i muzykę jaką tworzą. Ja najczęściej sięgam po ich muzykę, gdy jestem w podróży, bądź kiedy wchodzę do mieszkania po mega ciężkim dniu. Linia Nocna z pewnością odpręża i trochę relaksuje. Elektronika w tych utworach zdecydowanie przewodzi, ale można również dostrzec elementy popu i i chilloutowych brzmień. W ich utworach można znaleźć dużo inspiracji płynących z odgłosów miasta i z życia w mieście.

To bardzo obiecujący duet. Nie zwlekajcie i sprawdźcie rozkład tej Linii Nocnej!

 

https://www.youtube.com/watch?v=YLwMaivesng

 

Zdjęcia Dorota Miko

Reklama

Reklama