Siatkarze na plaży w Sopocie. Inaczej niz zwykle

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Strefa crossfit na plaży, plebiscyt na najlepszy doping i rejsy po zatoce, a przede wszystkim porządna dawka emocji. To oczywiście siatkówka na plaży w Sopocie. Już po raz szósty przedstawiciele trójmiejskich firm zagrają podczas Turnieju Beach Volleyball Business Cup. Organizatorzy zapewniają, że wrażeń nie zabraknie nie tylko zawodnikom, ale także kibicom. Jedno jest pewne, 18-19 czerwca br. Sopot opanuje szaleństwo fanów piłki siatkowej.

Turniej BVB Cup z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. W tegorocznej imprezie prawie dziesięć drużyn zagra po raz kolejny. Jedni będą bronić tytułu, inni już teraz zapowiadają, że walczyć będą o podium do ostatniej piłki. – W ubiegłym roku niewiele nam zabrakło – mówi Joanna Pawłowska, z team’u Stadion Energa. – Wprost otarliśmy się o podium.

Wśród uczestników nie brakuje też debiutantów sopockich rozgrywek. Do takich należy m.in. firma State Street, która od niedawna jest obecna na trójmiejskim rynku. – Aktywność sportową mamy niewątpliwie mocno wpisaną w DNA firmy! – opowiada Magdalena Mardosz, PR w State Street Bank Polska. – Na parkietach krakowskiej Biznes Ligi siatkarska drużyna State Street Bank Polska króluje zdobywając mistrzostwo nieprzerwanie od 2013 roku. Czy drużynie z gdańskiego biura uda się podtrzymać te siatkarskie tradycje podczas BVB Cup 2016? Z pewnością wsparciem będą kibice – nasi pracownicy, którzy pomimo krótkiej bytności w nowym biurze (od marca br.) już pokazali ducha zespołu włączając się w różne sportowe akcje. Zatem do zobaczenia w Sopocie!

Sportowa firma Roku 

Turniej siatkówki to świetna okazja do nawiązywania i rozwijania kontaktów biznesowych. Jednak to, co warte jest podkreślenia to także tworzenie unikatowej, w skali kraju, kultury biznesowej. – Coraz więcej firm inwestuje w kondycję pracowników oferując różnego rodzaju zajęcia i spotkania na gruncie sportowym. To słuszny kierunek, bo sport to metafora życia korporacyjnego – przekonuje Monika Reszko, pomysłodawczyni BVB Cup. – Ale przede wszystkim to ciekawa forma integracji i rywalizacji, która procentuje w obszarze zawodowym.

Czerwcowe rozgrywki BVB Cup w Sopocie to nie tylko dobra zabawa i rywalizacja na boisku siatkowym. W tym roku organizatorzy także chcą wyróżnić tę firmę, która najbardziej wspiera sportowe pasje swoich pracowników, zapewniając im udział m.in. w Beach Volleyball Business Cup. – W 2015 roku wygraliśmy plebiscyt na Sportową firmę roku – mówi z dumą Katarzyna Będźmirowska, z firmy Adva Optical Networking. – Wspieramy inicjatywy naszych pracowników, bo wpływa to bardzo dobrze na motywacje naszej kadry. Trenujemy intensywnie przez cały rok, a jak przychodzi sezon letni wychodzimy z piłką na zewnątrz – dodaje.

Plaża atrakcji 

Liczba kibiców zgromadzonych na ubiegłorocznych rozgrywkach przeszła oczekiwania organizatorów. Dlatego i tym razem przygotowali dla nich sporo atrakcji. – Pasjonaci siatkówki, którzy w czerwcowy weekend przyjdą dopingować naszych zawodników mogą liczyć na to, że mile ich zaskoczymy – zdradza Sara Drożdżak, manager ds. relacji z klientami BVB Cup . – Przygotowaliśmy m.in. aktywną strefę kibica i CrossFit na plaży. Oprócz emocji siatkarskich odbędzie się plebiscyt na najlepszy doping i najlepszego rozgrywającego. Dodatkowo partner BVB Cup, firma GSC Yachting dostarczy wrażeń w regatach, w niedzielę, 19 czerwca br., a dzień wcześniej w sobotę będzie można wziąć udział w rejsie po Zatoce Gdańskiej.

Podobnie jak w poprzednich latach, mecze koordynować będą licencjonowani sędziowie.

Szczegóły publikowane będą na stronie: www.bvbcup.pl oraz https://www.facebook.com/bvbcup/. 

Reklama