5 sprawdzonych sposobów ochrony skóry przed słońcem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Słońce może zrobić wiele dobrego. Reguluje cykle snu, pobudza w organizmie produkcję witaminy D oraz zwiększa dobre samopoczucie. Ale jest też minus: ekspozycja na słońcu może prowadzić do zmarszczek, plam starczych i raka skóry.

 

Ochrona nr 1. Uważaj na słońce wpadające przez okno

Istnieje przekonanie, że tylko skóra bezpośrednio wystawiona na słońce jest narażona na jego działanie. To niestety nie prawda. Promieniowanie UV może przenikać przez szybę o każdej porze dnia. Dlatego tak istotne jest stosowanie na co dzień kremów z tak zwanym filtrem miejskim SPF 15.

Ochrona nr 2. Stosuj filtry na twarz, szyję, dekolt oraz dłonie w odpowiedniej ilości

Czy wiesz, że SPF 30 chroni skórę tylko o 4% więcej niż SPF 15. O prawdziwej ochronie skóry nie stanowi tylko wysokość filtra, ale również ilość stosowanego kremu. Badania medyczne wykazują, że większość ludzi stosuje 1/2 lub 1/3 zalecanej dawki. Brzmi przerażająco! Pierwszą rzeczą, jaką powinnyśmy zrobić przed opalaniem, to zastosowanie grubszej warstwy kremu niż do tej pory. Największy problem pojawia się gdy twoja skóra wymaga nie tylko ochrony przeciwsłonecznej, ale również działania przeciwstarzeniowego. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć krem dostosowany do twoich potrzeb, aby w trakcie stosowanie oddziaływać na skórę wielokierunkowo. [comfort zone] Sun Soul Face Cream SPF 30 spełnia oba wymogi, chroni skórę przed fotostarzeniem, poprzez składniki aktywne działające przeciwstarzeniowo oraz chroni skórę przed promieniowaniem UV.

Ochrona nr 3. Stosuj proszek mineralny w ciągu dnia

Zapewne słyszałaś nieraz, że krem z filtrem powinno nakładać się co dwie godziny, ale jeśli posiadasz makijaż jest to niemożliwe. Proszek bambusowy jest najlepszym rozwiązaniem. Puder ma postać puszystego, białego, bardzo drobnego pyłku. Aplikowany na skórę daje transparentne, matowe i jedwabiste wykończenie oraz to co najważniejsze – ochronę przeciwsłoneczną.

Ochrona nr 4. Ogranicz czas przebywania na słońcu

Pierwszego dnia urlopu nie siedź na słońcu dłużej niż 10-20 minut, najlepiej rano i po godzinie 15. W kolejne dni możesz wydłużyć czas plażowania o kolejne 5-10 minut. Nie warto siedzieć na słońcu zbyt długo, nie tylko ze zdrowotnego punktu widzenia – im wolniej zdobędziesz opaleniznę, tym będzie trwalsza i ładniejsza.

Ochrona nr 5. Przygotuj skórę na opalanie

Przed wakacjami warto zadbać o skórę twarzy, aby opalenizna miała złocisty kolor i utrzymywała się dłużej. Aby efekt był widoczny warto skorzystać z profesjonalnego zabiegu. Co wybrać? Zabieg skin regiment sprawdza się doskonale gdy skóra zmaga się z problemem przesuszenia i odwodnienia oraz może być wystawiona na dłuższą ekspozycję na słońce. To specjalistyczna kuracja nawilżająca i przywracająca skórze odpowiedni poziom uwodnienia tkanek skóry. Dzięki temu zabiegowi skóra będzie nawodniona i odżywiona. W sam raz na wakacje. Na zabieg zapraszamy do Quadrille SPA w Gdyni.

Reklama