Jak dotrzymać noworocznych postanowień?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
„Od tego roku zacznę biegać”. Kto z Was nie zakładał tego perfekcyjnego planu? Ciężej z realizacją? W Trójmieście może być łatwiej. Tu do biegania i innych aktywności zachęcają i warunki i niezwykłe imprezy dla aktywnych. Przeczytajcie i pożegnajcie się wymówkami.

Zdrowy tryb życia nie wychodzi z mody. Nieważne, czy jesteście z Pomorza czy innego regionu – do Trójmiasta zawsze warto wpaść na jedno z wyjątkowych wydarzeń sportowych. Mniej zaawansowanych nie zrażamy – jogging na plaży może być dobrym początkiem i już za jakiś czas będziecie mogli zmierzyć się z najlepszymi. Gdzie? Oto kilka propozycji.

Triathlon Energy

Triathlon Energy odbywa się w pięciu miejscach w Polsce. U nas – w Starogardzie Gdańskim. Jeśli nie rozpoczęliście jeszcze przygotowań, jest optymalna pora, by właśnie je rozpocząć. Impreza startuje 18 czerwca. Rozgrywana jest na trzech dystansach: 1/2 IM (1 h pływania, 5 h pływania i kolarstwa, 7 h 30 min. łącznie pływania, kolarstwa i biegów), 1/4 IM (odpowiednio – 40 min., 3 h i 4 h 30 min.) i 1/8 IM (30 min., 2 h i 3 h). Pływanie odbywa się na jeziorze Borzechowskim Wielkim, a rower i bieganie – na ulicach Starogardu Gdańskiego.

Runmageddon

Inaczej ekstremalny bieg z przeszkodami. Również odbywa się w kilku miastach w Polsce. Edycja gdyńska, Runmageddon Rekrut, jest wyjątkowa, bo rozgrywa się na plaży. Co organizatorzy szykują tym razem? Szczegółów dowiemy się wkrótce, jednak sądząc po poprzednich edycjach, możemy spodziewać się ekstremalnych wrażeń. Przygotujcie się na to 8 i 9 kwietnia. Na trasie, liczącej 6 kilometrów, natraficie na ponad 30 przeszkód. Skoki do morza, wspinaczka, nurkowanie w kontenerze z lodem… Podobno nic tak nie wzmacnia charakteru. Impreza organizowana jest też w wersji dla najmłodszych w wieku od 4 do 10 lat, pod nazwą Runmageddon Kids. Nagrody przyznawane będą w klasyfikacjach: Elite Kobiety, Elite Mężczyźni, dwóch klasyfikacjach drużynowych, a także – w tym roku po raz pierwszy – dla kobiet i mężczyzn w wieku 40 plus. Jak zawsze wszyscy uczestnicy obdarowani zostaną dodatkowo medalami, gadżetami i zniżkami na zakupy u partnerów imprezy.

XXIII Maraton Solidarności

U szczytu lata, 15 sierpnia, przez Gdynię, Sopot i Gdańsk przebiegnie jedna z najważniejszych imprez biegowych roku. Maraton Solidarności to łącznie 42 kilometry trasy, od Pomnika Poległych Stoczniowców w Gdyni po Długi Targ w Gdańsku. Przebiegniecie przez 36 punktów i najważniejsze ulice Trójmiasta. Na mecie czekać będzie punkt gastronomiczny i masaże. Zgłoszenia ruszyły już 30 stycznia.

Enea Ironman 70.3 Gdynia

Triathlon w klasycznej odsłonie. Od 2015 roku, kiedy odbył się pierwszy raz, Ironman zyskał status najlepszej imprezy triathlonowej w Polsce. W tym roku w Gdyni odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia. Połączenie pływania, jazdy na rowerze i biegów na dystansie 70.3 mil (1,9 km pływania, 90 km roweru i 21,1 km biegu) i Sprint (0,75, 20 i 5 km). W pierwszym dystansie mogą wziąć udział osoby, które w dniu zawodów ukończyły 18 lat, w drugim – 16. Impreza odbywa się też w wersji dla dzieci – Ironkids. Dla uczestników organizatorzy przewidzieli specjalne pakiety noclegowe w trzech gdyńskich hotelach. Po zakończeniu zawodów czekają Was kolejne, tym razem odprężające atrakcje – wieczorem przewidziane jest after party.

Harpagan

Inaczej Ekstremalny Bieg na Orientację. Ma swoją długą tradycję i stałych uczestników. Pierwszy rajd odbył się w 1989 roku. W tym roku impreza będzie miała miejsce w dniach 21-23 kwietnia w Cewicach k. Lęborka. Harpagan to połączenie turystyki pieszej i rowerowej z włączeniem w to wielu dyscyplin sportu. Wyzwanie polega na pokonaniu jednej z ośmiu tras i stawieniu się w zaznaczonych na mapie punktach kontrolnych. To, jak do nich dotrzecie, zależy tylko od Was. W Harpaganie nie chodzi o pokonanie jak najkrótszej trasy, ale o mierzenie się z własnymi słabościami. Tu nie ma wygranych i przegranych.

I jak, ekstremalnie? To zależy od tego, co uznacie za ekstremalne.

Reklama