Floating, czyli wyłącz 5 zmysłów!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Komu z nas nie marzy się czasem zupełne oderwanie od otaczającej rzeczywistości i zanurzenie w spokojnym błogostanie? Na ogół myślimy w takich sytuacjach o drzemce na kanapie, wyjściu na spacer, ewentualnie o kwadransie w saunie. Zupełnie nową definicję bezgranicznego relaksu wprowadza jednak FLOATING – metoda wciąż mało popularna, a już od wielu dekad znana i chwalona przez lekarzy. Wyjątkowe doświadczenie czeka na nas w salonie FIVE SENSES float · spa w sercu prestiżowego osiedla Garnizon w Gdańsku.

Pod nazwą FLOATING kryje się jedyna w swoim rodzaju terapia polegająca na swobodnym unoszeniu się na wodzie, połączonym z całkowitą deprywacją sensoryczną, czyli wyłączeniem napływu wszelkich bodźców z otoczenia. Mówiąc wprost – przez cały czas sesji w kabinie floatingowej nic nie widzimy, nie słyszymy, nie czujemy. Nie działa nawet na nas grawitacja, ponieważ leżąc na wodzie odnosimy wrażenie… lewitacji. Niezwykła terapia REST (ang. Restricted Environmental Stimulation Therapy – Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej) jest znana już od lat 50. ubiegłego wieku i cieszy się dobrą opinią wśród naukowców, medyków, a przede wszystkim użytkowników, którzy chwalą sobie jej działanie relaksacyjne, a także lecznicze.

floating_1

W czasie floatingu ciało się rozluźnia, dzięki czemu schodzi z niego wszelkie napięcie mięśniowe oraz stres, w ślad za tym następuje ukojenie wszelkich bólów i regeneracja całego organizmu. W tych warunkach mózg uwalnia ogromne ilości endorfin i zaczyna dążyć do równowagi obu półkul. Umysł nie tylko się odpręża, ale staje się bardziej kreatywny. Dość powiedzieć, że w trakcie 60-minutowej sesji odpoczywamy jak w czasie czterech-pięciu godzin głębokiego snu. Ciekawostką jest fakt, że mózg przestawia się wtedy ze zwykłych fal alpha na fale theta, czyli osiąga stan, który buddyści starają się osiągnąć podczas medytacji.

Co oczywiste, aby metoda osiągnęła optymalny efekt, zapewnione muszą być odpowiednie warunki. W day spa FIVE SENSES podczas sesji floatingowej wchodzimy do kabiny, którą wypełnia 30-centymetrowy poziom wody o wysokim nasyceniu specjalistycznej soli EPSOM, podgrzanej do temperatury skóry. To sprawia, że położywszy się na wodnej tafli, unosimy się jak na Morzu Martwym.

floating_2

Oferta salonu FIVE SENSES float · spa nie ogranicza się jedynie do sesji floatingu. W szerokiej gamie proponowanych zabiegów znajdziemy m.in. autorski masaż FIVE SENSES przywracający sprawność, witalność oraz dobre samopoczucie. Sesja rozpoczyna się inhalacją i delikatnym kołysaniem ciała, które rozluźnia mięśnie i wprowadza organizm w stan głębokiego relaksu. Masaż FIVE SENSES jest połączeniem płynnych ruchów wykonywanych przedramionami, głębokich ucisków oraz elementów rozciągania. Zakończony jest relaksacyjnym masażem twarzy i głowy.

Dodatkowo w ofercie Day spa usytuowanego w Gdańsku, znajdziemy masaże klasyczne, lecznicze, intensywne, aromatyczne, rytmiczne oraz wykonywane świecą czy gorącymi kamieniami.

Zestawienie pozostałych usług dostępne jest pod adresem http://fivesenses.pl/oferta/#01. Znajdziemy w nim masaże klasyczne, lecznicze, intensywne, aromatyczne, rytmiczne oraz wykonywane świecą czy gorącymi kamieniami.

 

zdjęcia: Emi Karpowicz

Reklama