Makijaż permanentny i medycyna estetyczna – luksus, potrzeba, leczenie naszych dusz, czy próżność?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Nauczyć można się wszystkiego, trzeba mieć tylko chęci i znakomitego nauczyciela, pracującego z pasją i zamiłowaniem do tego, co robi…

Makijaż permanentny i medycyna estetyczna to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. To nauka, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Niestety, mowa o zawodzie nieunormowanym prawnie, co pozwala na wpuszczanie na rynek linergistek i kosmetologów nie zawsze działających fair. Wykorzystując lukę w prawie, kosmetologiem może zostać każdy, co skutkuje częstymi przypadkami źle wykonanych usług, po których konsekwencje ponosi tylko pacjent.

Wielu trenerów makijażu permanentnego zapomina o tym, że uczy i przygotowuje przyszłych fachowców, którzy będą pracowali na ciele i twarzy – najważniejszej wizytówce każdego z nas.

Makijaż permanentny jest fachem, która daje wiele możliwości. Potrafi zdziałać cuda na naszej twarzy i ciele. Poprawnie wykonany zabieg odmładza, podkreśla to, co piękne, nie rzuca się w oczy, jest estetyczny, dopasowany kolorem i kształtem, wyrównuje asymetrię, przykrywa plamy, spłyca blizny.

Reklama

she_4-min

Dlatego ważnym aspektem, o którym należy wspomnieć, jest sterylność, aseptyka oraz odpowiednie materiały wykorzystywane w zabiegu, barwniki, aparaty, kartridże. Wiele linergistek i kosmetologów wykonuje makijaż igłami – kartridżami sprowadzonymi z różnych stron świata, ponieważ im się to opłaca. Barwniki nafaszerowane są np. metalami ciężkimi, co powoduje uszkodzenia w naszym organizmie. Igły są często zardzewiałe oraz tępe, co daje przykry efekt w postaci blizn i dłuższego procesu gojenia oraz ogromny ból i brak końcowego efektu. Zatem zawsze sprawdźmy, czy igła jest sterylna, ma datę ważności i czy otwierana jest w naszej obecności. Zainteresowanych jakościowymi produktami, zachęcam do kontaktu!

she_3-min

Dziedzina, w której się specjalizuję, wchodzi małymi krokami w medycynę, a jest to tzw. makijaż permanentny medyczny, znajdujący zastosowanie w pigmentacji blizn, rekonstrukcji sutka i brwi (po nowotworach i chemioterapii), rekonstrukcji wargi po rozszczepie, alopecii-łysieniu plackowatym, czy też pigmentacji ginekologicznej. Zajmuję się również takimi zabiegami jak mezoneedling czy microneedling, które nie dają nam niekorzystnego obrazu zakolorowania skory, spłycają za to blizny czy rozstępy za pomocą specjalistycznych preparatów, wpływających głównie na odbudowę skóry. Niezwykłe znaczenie ma tu aspekt psychologiczny i dobre samopoczucie, które podnosi samoocenę i poprawia jakość życia. Mało kto wie, że istnieje możliwość szybkiej poprawy nieudanego makijażu permanentnego bez użycia lasera i removerów, czyli bez narażania się na kolejne blizny i nieudane zabiegi przebiegające z nieestetycznym procesem gojenia. Jedna z takich technik jest opracowana przeze mnie – technika wybarwienia niebieskich brwi (tzw. naklejek) oraz niwelowania niewłaściwie nadanego kształtu. Tę samą technikę stosuję na ustach i powiekach – jest to jedna z bezpieczniejszych metod korekty nieudanego makijażu permanentnego. Współczesne metody powodują ogromny przełom w tego typu zabiegach dla nie tylko dla osób, które chcą nie tylko podkreślić urodę, czy wykonać drobne korekty na swojej twarzy, ale również dla tych, którzy z powodu choroby czy wypadku nie mogą cieszyć się ze swojego wyglądu. Za pomocą mikropigmentacji medycznej, medycyny estetycznej oraz mikropigmentacji naprawczej osoby te mogą poczuć się piękne.

Ogrom możliwości, jakie daje nam pigmentacja na skórze, to bardzo szeroka dziedzina znajdująca zastosowanie praktycznie wszędzie i rozwijająca się na szeroką skalę, mająca również wpływ na liczbę nowych placówek, które chcą zaistnieć na tym jakże szybko rozwijającym się rynku. Bardzo ważnym w tym wszystkim jest odbycie dobrego, profesjonalnego i pełnego wiedzy szkolenia, prowadzonego przez szkoleniowca z ogromnym doświadczeniem. Szkolenia, w którym teoria idzie w parze z praktyką, a teoretyczna wiedza zawiera zagadnienia nie tylko na temat samej pigmentacji i techniki, ale również budowy skóry, kolorymetrii, rysunku, wskazań, powikłań, aparatów i akcesoriów, fotografii, aseptyki, zakażeń i wreszcie promocji, budowania wizerunku. Słowem, wszystkiego, co składa się na sukces i powodzenie naszego przedsięwzięcia.

she_1-min

W dzisiejszych czasach makijaż ma pomóc, poprawić, upiększyć a nie nałożyć na twarz efekt przerysowanej szminki, czy naklejek w kolorze czarnym na brwi. Makijaż ma podkreślić urodę. Zabiegi mają pomagać, przywracać uśmiech. Dlatego też, moja szkoła makijażu permanentnego oraz medycyny estetycznej zatrudnia fachowców na najwyższym poziomie, wyuczonych w mojej placówce z ogromnym doświadczeniem i pasją. Placówka, którą prowadzę, z ogromnych sukcesem już od 15 lat pozwala na naukę najnowszymi technikami. Zależy nam na tym, by kursanci przyswajali wiedzę, która ochroni przyszłe klientki moich kursantek przed źle wykonaną usługą. Jeśli podejmujemy decyzję o tym, gdzie wykonać zabieg lub gdzie skorzystać z tego typu szkoleń, sprawdźmy placówkę, sprawdźmy personel oraz opinie, pytajmy o certyfikaty, prośmy o rekomendacje oraz zdjęcia prac.

Dziś wszyscy mogą szkolić, lecz nie wszyscy sami są przeszkoleni. Często takie szkoły zakładają trenerzy, którzy certyfikaty trenerskie wystawiają sobie… sami. Tanie 2-3-dniowe szkolenia ukazują się na naszym rynku coraz częściej…

Pamiętajmy, że makijaż permanentny nie jest luksusem, natomiast wybór salonu oraz szkolenia, gwarantują nam efekt i zadowolenie. Są to dobrze ulokowane pieniądze i inwestycja, na której nie należy oszczędzać, gdyż błędy sporo potem kosztują. Dlatego w swojej placówce gwarantuję jakość, sterylność oraz zadowolenie z wyboru szkoleń i efektu mojej pracy w zbiegach prywatnych.

W kolejnych artykułach opiszę, na co zwracać uwagę przy wyborze dobrych szkoleń i jak wybrać dla siebie dobry salon.

SHE Monika Grzelak jest jedyną w Polsce międzynarodową placówką szkoleniową akredytowaną przez Ministra Edukacji Narodowej.

LT_SHE--min

 

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Follow on Twitter

Reklama

Reklama